Oceniamy burmistrzów i wójtów powiatu buskiego. Jak rządzili? [ZAGŁOSUJ]

Adam Ligiecki
Od kilku lat w rocznicę wyborów samorządowych w akcji "Mała ojczyzna - duża sprawa" podsumowujemy pracę ludzi, których wybraliśmy, by zarządzali naszym miastem czy gminą. Przez najbliższe tygodnie każdy może wyrazić opinię i zagłosować na „tak” lub „nie”. Wybieramy też samorządowca roku 2017 w powiecie buskim, a także w całym województwie.

Zostanie nim ten burmistrz lub wójt, który będzie miał najwięcej z wszystkich głosów na „tak”. Zasady głosowania przy prezentacji każdego z włodarzy. Koniec głosowania w poniedziałek, 20 listopada, o godzinie 21.

PRZEJDŹ DO: GŁOSOWANIA I SPRAWDŹ AKTUALNY RANKING

Podsumowanie oceny i kolejnego roku rządów w piątek, 24 listopada w specjalnym dodatku „Mała Ojczyzna”. Tytuły zostaną wręczona podczas gali w piątek, 8 grudnia w Kielcach.

W ramach akcji „Mała Ojczyzna - Duża sprawa” zapraszamy do dyskusji, dzielenia się opiniami na temat ostatniego roku rządów. Prezentujemy krótkie informacje o rządzących w miastach i gminach naszego powiatu.

W 2017 roku nie było fanfar, kończących wielkie, spektakularne inwestycje. Wynika to również z kalendarza - przydziału funduszy Unii Europejskiej w nowej perspektywie finansowej. Nie oznacza to jednak, że lokalne samorządy czekają z założonymi rękami.

Najwięcej działo się w największej z ośmiu gmin powiatu - Busko-Zdrój. Tu karuzela inwestycji kręci się na wysokich obrotach, a szczególne powody do satysfakcji daje projekt instalacji systemów energii odnawialnej. Niebawem ma ruszyć sztandarowe zadanie - rozbudowa Buskiego Samorządowego Centrum Kultury.

Aktywna, jak co roku, na polu inwestycji jest Stopnica. Rozpoczęła się właśnie budowa nowego przedszkola, grubo ponad milion złotych przeznaczył też ostatnio samorząd na rozbudowę dróg.

Na nowe drogi stawia gmina Pacanów. W mijającym roku zawarto rekordowe kontrakty w drogownictwie, a długość asfaltów położonych w tej kadencji sięga 21 kilometrów.

Gmina Solec-Zdrój realizuje kolejne zadania z zakresu lokalnej infrastruktry, do tego modernizacja dróg, rewitalizacja. Termomodernizacja, przebudowa dróg, remonty świetlic, inwestycje w oświacie - to Nowy Korczyn. 2017 rok w Wiślicy zapisze się także z racji wydarzenia historycznego - odzyskania praw miejskich.

Wideo