Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Oceniamy radnych Buska-Zdroju po trzecim roku kadencji. Kto najlepszy?

Marcelina Gil
Minęły trzy lata działania radnych Buska-Zdroju w bieżącej kadencji 2014-2018. Jak ich Państwo oceniacie? Kto w minionym roku był najskuteczniejszy? Czy państwa reprezentanci w samorządzie wywiązują się z obietnic składanych przed wyborami?

W piątek, 13 października rozpoczęliśmy głosowanie. Zakończy się ono w poniedziałek, 23 października o godzinie 21.

**PRZEJDŹ DO:

GŁOSOWANIA I SPRAWDŹ AKTUALNY RANKING

**

Buska Rada Miejska liczy 21 osób. Pracuje bez wstrząsów i rewolucji kadrowych, a najwięcej mandatów należy do ugrupowania Porozumienie Samorządowe Busko-Zdrój, z którego wywodzi się burmistrz Waldemar Sikora.

Czasy, kiedy w buskim parlamencie gminnym funkcjonowała silna, wyrazista opozycja - to przeszłość. Proburmistrzowskie Porozumienie Samorządowe, w połączeniu sił z koalicjantami praktycznie jest w stanie przeforsować każdy projekt uchwały. Głosowania podczas sesji to formalność. Dobrze to, czy źle dla lokalnej demokracji - zależy od punktu widzenia.

Jaka jest buska Rada Miejska? Jeśli chodzi o personalia, znacznie zmieniona w stosunku do poprzedniej, z kadencji 2010-2014. Aż osiem osób zdobyło mandaty radnych po raz pierwszy: Robert Burchan, Bernadetta Kosmala, Jacek Lewicki, Krystyna Musiał, Beata Służalska, Teresa Pawełczak, Lucyna Wojnowska, Tadeusz Woźniak. Niektórzy od razu dali się wciągnąć w wir działalności samorządowej i są na pierwszym planie, inni zadowalają się miejscem w drugiej linii.

To debiutanci. W buskiej radzie zasiadają także samorządowcy z dużym stażem. Witold Gajewski, Stanisław Walasek, Bogdan Błaszczyk, Radosław Ciepliński, Jerzy Służalski czy Maciej Gawin - oni trzymają mandaty od wielu kadencji. Podobnie jak przewodnicząca Justyna Nurek, która została radną w 1998 roku.

Jeśli o paniach mowa, to w tej kadencji mamy ich dużo - siedem. Najbardziej sfeminizowana jest Ziemia Buska; tu połowa mandatów należu do kobiet. Najliczniejsze ugrupowanie to Porozumienie Samorządowe - 9 osób (na starcie kadencji). Na przeciwnym biegunie znalazła się Platforma Obywatelska, z jednoosobową drużyną (Tadeusz Woźniak).

Niezależnie od barw klubowych, podziałów i parytetów, buscy radni mają świadomość, że przed nimi ostatnia ćwiartka kadencji 2014-2018. Widać to po ożywieniu, jakie zapanowało w mijającym roku. Aktywność - to dobry, sprawdzony sposób, by „łapać punkty” w kolejnej kampanii.

ZOBACZ TAKŻE:
Prezydent: Mimo sprzeciwu i krzyków, zmiany w Rzeczpospolitej będą realizowane nadal

(Dostawca: x-news)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie