Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Oceniamy radnych gminy Górno w trzecim roku kadencji. Kto najlepszy? [ZAGŁOSUJ]

Mateusz Kołodziej
W listopadzie minie trzeci rok działalności radnych - kto radził sobie najlepiej? Trwa kolejna edycja akcji „Mała Ojczyzna - Duża sprawa”, w ramach której oceniamy i prowadzimy dyskusję - o tym, kto u władzy się sprawdził, a kto zawiódł nasze oczekiwania. Teraz bierzemy pod lupę radnych gminy Górno.

Głosowanie rozpoczęło się w piątek, 1 grudnia, a zakończy się w poniedziałek, 11 grudnia o godzinie 21. Zwyciężają radni z największą liczbą głosów. Pierwszą trójkę zaprezentujemy w piątek, 15 grudnia.

**PRZEJDŹ DO:

GŁOSOWANIA I SPRAWDŹ AKTUALNY RANKING

**

Po wyborach w 2014 roku w Radzie Miejskiej w gminie Górno, Radę Gminy tworzy piętnastu radnych. Dziewięcioro z nich trafiło do rady jako przedstawiciele Komitetu Wyborczego Przyjazna Gmina Górno. Z tego samego komitetu na Wójta startował dotychczasowy Wójt, Przemysław Łysak, który został ostatecznie wybrany na kolejną kadencję. Jak trzeci rok kadencji 2014-2018 podsumowuje wójt Przemysław Łysak? Jakie gmina ma plany? Co udało się zrobić przez minione dwanaście miesięcy, a co jest w planie do zrobienia na kolejne miesiące?

Przemysław Łysak wprowadził do rady gminy dziewięciu „swoich” radnych, czyli startujących z Komitetu Wyborczego Przyjazna Gmina Górno. - Nie podchodzę do tego tak, że mam większość. Ze wszystkimi radnymi chcę współpracować. Oczywiście, że nie wszyscy są od początku tak otwarci, ale jeśli chcemy, żeby nasze wspólne przedsięwzięcia i inwestycje były udane, musimy współpracować ze wszystkimi - zaznacza wójt Łysak.

Przewodniczącym Rady Gminy jest od 2014 roku Janusz Bednarz, również startujący z komitetu Przyjazna Gmina Górno. Ciekawostką jest to, że Janusz Bednarz jest już ósmą kadencję sołtysem Radlina. Mijający rok był bardzo udany pod względem inwestycji w gminie Górno. Niektóre już powstały, część z nich powstaje, a jeszcze inne zaczną być realizowane lada dzień. O czym konkretnie mowa? To między innymi budowa oczyszczalni ścieków w Skorzeszycach, budowa kanalizacji w Skorzeszycach, Woli Jachowej i połowie Górna. - Na to przeznaczymy około 50 milionów złotych. Złożyliśmy już wniosek o dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa świętokrzyskiego - mówi wójt Łysak. Bardzo ważną inwestycją jest też wybudowany właśnie żłobek dla dzieci na 58 miejsc. To największy żłobek w powiecie kieleckim, rusza już 1 grudnia. Od dawna było też oczekiwane zagospodarowanie zalewu w Cedzynie, czy starego kamieniołomu. Tam sprawy projektowe są już gotowe, wkrótce ruszą prace.

ZOBACZ TAKŻE:
Śliska sprawa z dojazdem do dużej inwestycji w centrum Podgórza

(Źródło:gazetakrakowska.pl)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie