Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Oceniamy radnych gminy Łagów w trzecim roku kadencji. Kto najlepszy? [ZAGŁOSUJ]

Paweł Więcek
W listopadzie minie trzeci rok działalności radnych - kto radził sobie najlepiej? Trwa kolejna edycja akcji „Mała Ojczyzna - Duża sprawa”, w ramach której oceniamy i prowadzimy dyskusję - o tym, kto u władzy się sprawdził, a kto zawiódł nasze oczekiwania. Teraz bierzemy pod lupę radnych gminy Łagów.

Głosowanie rozpoczęło się w piątek, 8 grudnia, a zakończy się w poniedziałek, 18 grudnia o godzinie 21. Zwyciężają radni z największą liczbą głosów. Pierwszą trójkę zaprezentujemy w piątek, 22 grudnia.

PRZEJDŹ DO: GŁOSOWANIA I SPRAWDŹ AKTUALNY RANKING

W Radzie Gminy Łagów zasiada piętnastu radnych. Sześcioro to przedstawiciele Komitetu Wyborczego Gmina Łagów Ponad Podziałami. Z tego samego komitetu na wójta startował Paweł Marwicki, który zdobył mandat. 13 radnych od początku zadeklarowało współpracę z włodarzem na rzecz rozwoju gminy. Ta współpraca trwa do dziś.

Jak trzeci rok kadencji 2014-2018 podsumowuje przewodniczący Rady Gminy Łagów Marek Bartkiewicz? Jakie gmina ma plany? Co udało się zrobić przez minione dwanaście miesięcy, a co jest w planie do zrobienia na kolejne miesiące?

- Jak co roku stawiamy na bezpieczeństwo mieszkańców na drogach i remontujemy drogi. W tym roku przebudowaliśmy drogi w następujących miejsc:. Płucki, Sędek, Małace-ntów, Czyżów, na które otrzymaliśmy zewnętrzne dofinansowanie. Gmina wykonała nowe odcinki oświetlenia ulicznego. Rozpoczęliśmy dwa duże zadania inwestycyjne, a mianowicie budowę świetlic wiejskich w Płuckach i Zbelutce Nowej oraz budowę kanalizacji w sołectwie Złota Woda, której koszt wyniesie około trzy miliony 400 tysięcy złotych - mówi Marek Bartkiewicz.

Jak zaznacza, dzięki dobrej współpracy z samorządem powiatowym udało się wyremontować drogę powiatową w Piotrowej, Płuckach oraz wybudować chodnik w Starej i Nowej Zbelutce.

- Chcę także nadmienić, że w 2018 roku został uruchomiona procedura prowadząca do odzyskania utraconych w 1869 roku praw miejskich przez Łagów. Procedowanie kończyło się złożeniem wniosek do wojewody świętokrzyskiego, zaś wojewoda przekaże go do ministra spraw wewnętrznych i administracji. Wniosek znalazł przychylność ministerstwa i z dniem 1 stycznia 2018 roku Łagów uzyskuje status miasta - podkreśla Marek Bartkiewicz.

Wśród planów na 2019 roku jest między innymi przebudowa boiska sportowego, remont sali gimnastycznej oraz wyposażenie pracowni w budynku Szkoły Podstawowej w Łagowie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie