Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Oceniamy radnych gminy Oksa w trzecim roku kadencji. Kto najlepszy? [ZAGŁOSUJ]

Dorota Pietrus
W listopadzie minie trzeci rok działalności radnych - kto radził sobie najlepiej? Trwa kolejna edycja akcji „Mała Ojczyzna - Duża sprawa”, w ramach której oceniamy i prowadzimy dyskusję - o tym, kto u władzy się sprawdził, a kto zawiódł nasze oczekiwania. Teraz bierzemy pod lupę radnych gminy Oksa.

Głosowanie rozpoczęło się w piątek, 24 listopada, a zakończy się w poniedziałek, 4 grudnia o godzinie 21. Zwyciężają radni z największą liczbą głosów. Pierwszą trójkę zaprezentujemy w piątek, 8 grudnia.

PRZEJDŹ DO: GŁOSOWANIA I SPRAWDŹ AKTUALNY RANKING
Przydomowe oczyszczalnie ścieków, budowa nowej infrastruktury drogowej, zatwierdzenie funduszu sołeckiego, zmiana w szkolnictwie związana z reformą edukacji - między innymi właśnie te tematy w minionym roku były przedmiotem dyskusji radnych w tym roku.

Ponadto radni interweniowali w bieżących sprawach mieszkańców, takich jak zamontowanie nowego oznakowania i znaków drogowych, progów zwalniających, zamontowania luster, wycinki drzew i ich usunięcia po wichurach jakie miały miejsce w naszym województwie, skoszenia trawy na posesjach użyteczności publicznej, wymiany oświetlenia ulicznego, wysypanie kamienia na drogach, protestu w sprawie palenia opon na terenie Rembiechowy, Kanic oraz Węgleszyna, czy przeznaczenia pieniędzy na nowe chodniki.

Radni prosili też o naprawę zniszczonych dróg i budowę nowych, jak na przykład w Zakrzowie, uporządkowanie posesji, ale najważniejszym tematem, do którego gmina się przygotowuje - był i z pewnością również i w tym roku będzie on obecny, czyli kanalizacja, której wykonanie jest niezbędne, ale i bardzo kosztowne.

Problemem dla radnych był też chwilowy brak koparki, bo nie mogli oni przeprowadzić prac w swoich miejscowościach, jak na przykład wykorzystanie jej przy zakończeniu ogrodzenia placu remizy w Starych Kanicach.

Gmina otrzymała też dotację celową na wykonanie opaski odwadniającej wokół Kościoła Parafialnego w Węgleszynie.

Radni razem z gminą Jędrzejów zabiegali również o przywrócenie Biura Obsługi Klienta w Jędrzejowie działającego w strukturze Polskiej Grupy Energetycznej Obrót Spółka Akcyjna, co faktycznie udało się uzyskać z korzyścią dla wszystkich mieszkańców powiatu.

Radni chceili także, aby Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Oksie podpisał umowę na wydawanie żywności dla mieszkańców gminy Oksa.

W tym roku nie zabrakło rozmów chociażby na istotny temat jakim jest program opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie gminy Oksa w 2017 roku. Gmina musiała oczywiście zabezpieczyć na ten cel odpowiednie fundusze.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie