Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Oceniamy radnych gminy Wilczyce w trzecim roku kadencji. Kto najlepszy? [ZAGŁOSUJ]

Małgorzata Płaza
W listopadzie minie trzeci rok działalności radnych - kto radził sobie najlepiej? Trwa kolejna edycja akcji „Mała Ojczyzna - Duża sprawa”, w ramach której oceniamy i prowadzimy dyskusję - o tym, kto u władzy się sprawdził, a kto zawiódł nasze oczekiwania. Teraz bierzemy pod lupę radnych gminy Wilczyce.

Głosowanie rozpoczęło się w piątek, 8 grudnia, a zakończy się w poniedziałek, 18 grudnia o godzinie 21. Zwyciężają radni z największą liczbą głosów. Pierwszą trójkę zaprezentujemy w piątek, 22 grudnia.

PRZEJDŹ DO: GŁOSOWANIA I SPRAWDŹ AKTUALNY RANKING

Większość mandatów w radzie gminy Wilczyce w wyborach w 2014 roku zdobyło Polskie Stronnictwo Ludowe. Otrzymało je siedem osób. Sześciu radnych wybranych zostało z ramienia bezpartyjnego komitetu Samorząd Razem. Dwoje przedstawicieli ma Prawo i Sprawiedliwość.

Funkcję przewodniczącego powierzono Adamowi Krakowiakowi z Polskiego Stronnictwa Ludowego, wiceprzewodniczącym został Eugeniusz Król z Samorządu Razem. W radzie jest wiele nowych twarzy, dominują osoby wybrane po raz pierwszy.

Radni zapewniają, że nie ma wśród nich konfliktów, a sesje mają spokojny przebieg. Dobrze układa się ich współpraca z wójtem Robertem Paluchem.

Wilczyce te gmina rolnicza z niewielkim budżetem, jednym z najmniejszych w województwie świętokrzyskim. Mimo to w ciągu minionych trzech lat udało się zrealizować tam sporo inwestycji. Wyremontowane zostały dachy na remizach. W Bugaju powstał plac zabaw dla dzieci. Sporo było modernizacji dróg. Na zadania te samorząd pozyskuje fundusze z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich oraz z rządowej puli na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Dzięki pozyskanym środkom udało się także wyremontować, właściwie postawić od nowa, most w Pielaszowie.

Gmina kupiła sprzęt do wykonywania bieżących robót, koparko-ładowarkę i kosiarkę. Do tej pory był on wynajmowany. Oblicze zmienia stadion. Kilkadziesiąt gospodarstw zyskało przydomowe oczyszczanie.

Gmina zyskała własne ujęcie wody. Studnia głębinowa powstała w Łukawie. Dotychczas woda kupowana była od Sandomierza.

Wśród planów na ostatni rok tej kadencji jest przeprowadzenie termomodernizacji budynków Urzędu Gminy, szkół w Radoszkach, Darominie i Wilczycach oraz dawnej siedziby Urzędu Gminy, który ma służyć seniorom. Samorząd pozyskał na ten cel ponad 3,3 miliona złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego. Całe zadanie będzie kosztować około 3,9 miliona złotych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie