Oceniamy radnych Rady Miasta Sandomierz po pierwszym roku pracy. Wybieramy najlepszych. ZAGŁOSUJ

Klaudia Tajs
Klaudia Tajs
Trwa tegoroczna akcja Mała Ojczyzna - duża sprawa. Oceniamy samorządowców po pierwszym roku pracy w kadencji 2018-2023. Przez kilka najbliższych tygodni będziemy oceniać radnych kolejnych samorządów oraz burmistrzów, wójtów i zarząd powiatu. Trwa ocena radnych powiatowych. Dziś rozpoczynamy ocenę radnych Rady Miejskiej w Sandomierzu wybranych w październiku 2018 roku. Wybieramy trzech najlepszych radnych ostatniego roku.

KLIKNIJ Zagłosuj i zobacz aktualne wyniki

RADA MIASTA SANDOMIERZ

____________________

Sandomierz
21-osobowa Rada Miasta Sandomierza wybrana w październiku 2018 roku pracowała przez pierwszy rok w miarę zgodnie, choć jest bardzo rozdrobniona. Układ sił w przedstawia się następująco: 6 mandatów ma Prawo i Sprawiedliwość, 4 mandaty ma Przyjazny Samorząd. Po dwa mandaty mają Głos Sandomierza, Sandomierskie Porozumienie, Komitet Marka Bronkowskiego, Inicjatywa dla Sandomierza 2018, komitet Jerzego Borowskiego. Jeden mandat ma SLD Lewica Razem. W porównaniu do poprzedniej kadencji, obecnie posiedzenia Rady Miasta Sandomierza przebiegają bardzo sprawnie. Nie ma kłótni i powtarzających się wystąpień radnych. Obecnie merytoryczna praca radnych i dyskusja odbywa się na posiedzeniach poszczególnych komisji. Forum Rady Miasta jest najczęściej usankcjonowaniem uzgodnień i postanowień, jakie radni podjęli na komisjach.

Pierwszy rok pracy Rady Miasta Sandomierza to przede wszystkim realizacja i finansowanie projektu rewitalizacji miasta, którego zakończenie zaplanowano na koniec 2023 roku.

Głosowanie oceniające radnych Rady Miejskiej w Sandomierzu już ruszyło, zakończy w poniedziałek 7 października o godzinie 23. Prezentacja trzech zwycięzców w piątek 11 października. Za tydzień początek oceny radnych Rady Miejskiej w Koprzywnicy.

Powiat
Zakończenie oceny pracy radnych Rady Powiatu już w poniedziałek 30 września o godzinie 23.

KLIKNIJ i sprawdź wyniki wszystkich głosowań.

Uwaga na chińskie telefony

Wideo