Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Oceniamy radnych Słupi Koneckiej w trzecim roku kadencji. Kto najlepszy? [ZAGŁOSUJ]

Marzena Kądziela
W listopadzie minie trzeci rok działalności radnych - kto radził sobie najlepiej? Trwa kolejna edycja akcji „Mała Ojczyzna - Duża sprawa”, w ramach której oceniamy i prowadzimy dyskusję - o tym, kto u władzy się sprawdził, a kto zawiódł nasze oczekiwania. Teraz bierzemy pod lupę radnych gminy Słupia Konecka.

Głosowanie rozpoczęło się w piątek, 24 listopada, a zakończy się w poniedziałek, 4 grudnia o godzinie 21. Zwyciężają radni z największą liczbą głosów. Pierwszą trójkę zaprezentujemy w piątek, 8 grudnia.

**PRZEJDŹ DO:

GŁOSOWANIA I SPRAWDŹ AKTUALNY RANKING

**

Trzeci rok obecnej samorządowej kadencji w gminie Słupia mija pod znakiem przygotowań, oczekiwania na unijne pieniądze, ale także planowania na kolejne lata. Dobra współpraca wójta Roberta Wielgopolana z radą gminy daje widoczne efekty w postaci oczekiwanych modernizacji i budowy dróg oraz innych ważnych zadań.

Takim zadaniem, jest oczekiwana od lad budowa oczyszczalni ścieków, co daje początek do budowy kanalizacji gminy. Oczyszczalnia ścieków stanie na zakupionej wcześniej przez gminę działce pomiędzy Słupią a Radwanowem. Także w ramach tej inwestycji zbudowany będzie pierwszy odcinek sieci kanalizacyjnej w Słupi i Czerwonej Woli Kolonii. Wszystkie przygotowania są zakończone, obecnie gmina czeka na pieniądze z programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Dwa miliony spłynie do Słupi już w grudniu. Gmina z własnego budżetu dołoży niemal tyle samo. Budowa ruszy w przyszłym roku. Kanalizacja gminy to zadanie na wiele lat, samorządowcy liczą na dalsze unijne dofinansowania.

Generalne remonty, z główną częścią jaką jest termomodernizacja, czeka dwa budynki należące do samorządu. To Szkoła Podstawowa w Pilczycy i Urząd Gminy w Słupi. Pilczycka placówka edukacyjna rozpocznie rok szkolny 2018/2019 gruntownie odnowiona. Planowana jest wymiana systemu ogrzewania z węglowego na ogrzewanie pompą ciepła, wymiana stolarki okiennej i drzwiowej, zastosowanie fotowoltaiki, co sprawdza się już na innych obiektach w gminie. Budynek Urzędu Gminy, którego ściany nigdy nie były ocieplone, także zostaną poddane termomoder-nizacji. Na te dwa zadania gmina otrzyma 85-procentowe dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego.

Kto przejeżdża przez gminę, widzi, jak zmieniają się lokalne drogi. Samorząd dołożył do budżetu powiatowego 1 mln złotych na wspólne remonty dróg powiatowych jak odcinki w Mninie, Wólce, Ruda Pilczycka - Pilczyca, Słupia - Pilczyca, Radwanów Kolonia czy trakt na Piskorzeniec. Remontowi poddane były także drogi gminne.

Udało się także wyremontować świetlice w Budzisławiu i Czerwonej Woli, w Wólce do końca roku zostanie zbudowana łazienka.

Dla niezamożnych mieszkańców (1200) od trzech lat organizowana jest pomoc żywnościowa z Banku Żywności.

ZOBACZ TAKŻE:
Rekonstrukcja rządu: Kaczyński zostanie premierem. Prezydent za odwołaniem Macierewicza

(Źródło: Agencja Informacyjna Polska Press)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie