reklama

Oceniamy radnych z gminy Wąchock

Kazimierz Cuch cuch@echodnia.eu
Trzy lata temu odbywały się wybory samorządowe. Mieszkańcy miasta i gminy Wąchock wybrali 15 radnych, w tym aż sześciu nowych. Wybrali też nowego burmistrza Jarosława Samelę.

Zastąpił na tym stanowisku Bożenę Markiewicz, która twardą ręką "rządziła" miastem i gminą przez półtora kadencji. Po tych wyborach całkowicie odmieniło się oblicze wąchockiego samorządu. Od 1989 roku, praktycznie przez wszystkie lata, do jesieni 2006 roku w Radzie Gminy, potem Radzie Miasta i Gminy, a ostatnio Radzie Miasta Wąchocka przeważnie wrzało.

W tej kadencji na sesjach rady jest wręcz nudno. Chociaż ostatnio jakby bardziej iskrzy, co by wskazywało na to, że kampania wyborcza rozpoczęła się na dobre. Chyba, że do dyskusji włączy się Tomasz Szczykutowicz - przewodniczący Rady Osiedla Południe i zacznie krytykować poczynania radnego Leszka Śmigasa - przewodniczącego Komisji Budżetu i Finansów. Wtedy jest burzliwie.

Trochę burzliwiej jest na komisjach problemowych rady. Radni bez większych problemów przyjmują propozycje burmistrza Jarosława Sameli. Jedyny poważny zatarg na linii radni - burmistrz, jaki zaobserwowaliśmy, był przy okazji ustalania polityki śmieciowej w gminie i śmieciowym referendum. Samorząd otrzymuje wyróżnienia w różnych rankingach. Ma szerokie plany inwestycyjne i społeczne.
Żaden radny nie zrezygnował i nie stracił mandatu. Wielu ma duże doświadczenie samorządowe. Przewodniczącym wybrano trzy lata temu bardzo młodego Sebastiana Staniszewskiego, absolwenta Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. W momencie wyboru miał 28 lat i był najmłodszym przewodniczącym w naszym województwie.

Radni pracują nie tylko podczas sesji, ale głównie na posiedzeniach stałych komisji rady. To tam, podczas spotkań komisji jest czas na szerokie, szczegółowe dyskusje nad projektami uchwał, nad przedstawianymi informacjami, problemami. Tu na sesjach Rady Miasta w zasadzie nie ma zbędnych dyskusji. W radzie jest bardzo skromna opozycja wobec burmistrza.

Radni potrafią słuchać głosów swoich wyborców i skutecznie działać na ich rzecz. Dużo interpelują, wnioskują, szczególnie do burmistrza, szefów gminnych jednostek organizacyjnych. Nie było problemu z frekwencją, zarówno na komisjach jak i na sesjach.

Czy po trzech latach mieszkańcy miasta i gminy Wąchock są zadowoleni ze swojego wyboru? Ostateczną ocenę mieszkańcy wystawią radnym i burmistrzowi już za rok, podczas wyborów.

FLESZ: Elektryczne samoloty nadlatują.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 142

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

J
Jeden z nich.
W dniu 12.12.2009 o 08:30, ~gość~ napisał:

Jak będzie chudy Mulat odchodził też pewnie wystrzelą korki od szampanów, lokalna polityka-obiecuje się cuda a życie idzie własną drogą.Tylko patrzeć kiedy na plakatach wyborczych obiecają kilometry dróg rowerowych, miasta partnerskie nie jakieś tam zadupie w Niemczech, Wąchock zasługuje na minimum Nowy Jork albo Rzym. Dodać można kilka frazesów typu Ograniczenie bezrobocia w Gminie, Wsparcie dla lokalnego biznesu, Ekologiczne rozwiązanie problemów odpadków komunalnych, Aktywizacja kultury i sportu czy podobne. (Frazesy przepisane z ulotki wyborczej obecnego Przewodniczącego RM i komitetu przywróćmy normalność) .Ile to jeszcze razy będziemy przywracać normalność?Do skutku, czy to się komuś podoba czy nie.
Lojalność, no cóż gra się kartami takimi jakie są liczy się efekt końcowy- nowy burmistrz,nowa nadzieja na lepsze.
To jest zawsze wielka niewiadoma jak widać.
E
Elektorat

Widzę, że coniektórym forumowiczom zapadło w pamięci hasło "przywróćmy normalność" z przed prawie ośmiu lat - jak mnie pamięć nie myli to był taki komitet wyborczy z taką nazwą. Pan Samela to chyba tego hasła nie używał w swojej kampanii wyborczej, owszem było w jego komitecie kilku takich co się tym hasłem wcześniej posłużyli.

w
widzenie z boku
W dniu 12.12.2009 o 19:21, ~obserwator~ napisał:

CO znalazłeś się na liście do skreślenia i szukasz winnego? Mamy dobrego burmistrza to szanujmy. Pan Samela nie daje sobą manipulować to niedobry tak? Obecny burmistrz to porządny człowiek i uczciwy. Czy to samo możesz powiedzieć o swoim kandydacie?


człowiek, który czegoś nie rozumie jak najszybciej pragnie od tego odejść i mówi, że jest to głupie, że ktos moze mieć inne zdanie niż on. Ot i cała prawda. Burmistrz jako znany ze skłócania i napuszczania na siebie jednych na drugich stał się ofiarą własnej polityki. Zostawienie go na kolejna kadencję, bez umniejszania, ze zrobił sporo dobrego byłoby ogromnym błędem. trzeba to przeciąc.
G
Gość
W dniu 12.12.2009 o 19:21, ~obserwator~ napisał:

CO znalazłeś się na liście do skreślenia i szukasz winnego? Mamy dobrego burmistrza to szanujmy. Pan Samela nie daje sobą manipulować to niedobry tak? Obecny burmistrz to porządny człowiek i uczciwy. Czy to samo możesz powiedzieć o swoim kandydacie?


Nie daje sobą manipulować? Czyt ma być żart świąteczny? Ja mam zupełnie inne zdanie, powiedzmy takie: Manipulant manipuleuje innymi, jest sam manipulowany, mocno się zaplątuje w swoje manipulacje, nie ma wyjścia z matni!
b
baba
W dniu 12.12.2009 o 19:21, ~obserwator~ napisał:

CO znalazłeś się na liście do skreślenia i szukasz winnego? Mamy dobrego burmistrza to szanujmy. Pan Samela nie daje sobą manipulować to niedobry tak? Obecny burmistrz to porządny człowiek i uczciwy. Czy to samo możesz powiedzieć o swoim kandydacie?


właśnie cały problem że daje się manewrować i kręca nim jak wiatrakiem a co do uczciwości i porządności to pojecie wzgledne. zobacz jego wzrok jak gapi sie na ...
~obserwator~
W dniu 12.12.2009 o 17:40, wyborca2 napisał:

trzeba poszukać dobrego kandydata na burmistrza to wtedy i dobrzy radni się znajdą.


CO znalazłeś się na liście do skreślenia i szukasz winnego? Mamy dobrego burmistrza to szanujmy. Pan Samela nie daje sobą manipulować to niedobry tak? Obecny burmistrz to porządny człowiek i uczciwy. Czy to samo możesz powiedzieć o swoim kandydacie?
~rodzic~
W dniu 12.12.2009 o 00:13, pilny uczeń napisał:

No mylisz się dziecko. Najlepszym dyrektorem w gimnazjum był Pan Samela tak jak i teraz burmistrzem. Pozdrawiam


A pod jakim względem Pan KOZŁOWSKI jest taki wspaniały? Bo toleruje wagary?
s
staż
W dniu 12.12.2009 o 08:30, ~gość~ napisał:

Jak będzie chudy Mulat odchodził też pewnie wystrzelą korki od szampanów, lokalna polityka-obiecuje się cuda a życie idzie własną drogą.Tylko patrzeć kiedy na plakatach wyborczych obiecają kilometry dróg rowerowych, miasta partnerskie nie jakieś tam zadupie w Niemczech, Wąchock zasługuje na minimum Nowy Jork albo Rzym. Dodać można kilka frazesów typu Ograniczenie bezrobocia w Gminie, Wsparcie dla lokalnego biznesu, Ekologiczne rozwiązanie problemów odpadków komunalnych, Aktywizacja kultury i sportu czy podobne. (Frazesy przepisane z ulotki wyborczej obecnego Przewodniczącego RM i komitetu przywróćmy normalność) .Ile to jeszcze razy będziemy przywracać normalność?


Jak widac w nieskonczonośc. Burmistrz miał zapewnić normalnośc. On taki grzeczny i nikomu krzywdy nie zrobił to mu szybko zrobili złą reklame. Do tamtej ekipy dołozył trochę swoich, a teraz snuja się nadęte panienki bez celu niby to na stazu i niby to nic gminę nie kosztuje. Ale obłuda.
G
Gość
W dniu 12.12.2009 o 09:22, ~gość~ napisał:

Racja!!! To cecha wąchockiego elektoratu. Obłuda i prywata. Jetem osobą "napływową" czyli przybłędą i określenie "To jest Wąch0ck" naprawdę jest tu adekwatne.


To nie obłuda elektoratu, lecz kolejny zawód.
~gość~
W dniu 12.12.2009 o 09:14, ~gosc~ napisał:

Strzelały korki od szampana u tych, którzy osiągnęli to co chcieli i dziś mogą powiedzieć: ...zrobił swoje ...może odejść. Tymczasem już wydeptują ścieżki do kolejnych kandydatów. Co za lojalność godna podziwu.Racja!!! To cecha wąchockiego elektoratu. Obłuda i prywata. Jetem osobą "napływową" czyli przybłędą i określenie "To jest Wąch0ck" naprawdę jest tu adekwatne.
~gosc~

Strzelały korki od szampana u tych, którzy osiągnęli to co chcieli i dziś mogą powiedzieć: ...zrobił swoje ...może odejść. Tymczasem już wydeptują ścieżki do kolejnych kandydatów. Co za lojalność godna podziwu.

~gość~

Jak będzie chudy Mulat odchodził też pewnie wystrzelą korki od szampanów, lokalna polityka-obiecuje się cuda a życie idzie własną drogą.
Tylko patrzeć kiedy na plakatach wyborczych obiecają kilometry dróg rowerowych, miasta partnerskie nie jakieś tam zadupie w Niemczech, Wąchock zasługuje na minimum Nowy Jork albo Rzym.
Dodać można kilka frazesów typu Ograniczenie bezrobocia w Gminie, Wsparcie dla lokalnego biznesu, Ekologiczne rozwiązanie problemów odpadków komunalnych, Aktywizacja kultury i sportu czy podobne. (Frazesy przepisane z ulotki wyborczej obecnego Przewodniczącego RM i komitetu przywróćmy normalność) .

Ile to jeszcze razy będziemy przywracać normalność?

p
pilny uczeń
W dniu 11.12.2009 o 23:48, ~rodzic~ napisał:

No własnie o to chodzi! "Łapy precz!" Pan Kozłowski jest THE BEST!! Porządek, spokój, każdy wie co do niego należy, żadnej głupoty i marnowania czasu na bzdety!!!No mylisz się dziecko. Najlepszym dyrektorem w gimnazjum był Pan Samela tak jak i teraz burmistrzem. Pozdrawiam
~gość~

Obstawiajcie, kto nie przejdzie na radnego w następnych wyborach:

~rodzic~
W dniu 11.12.2009 o 19:45, Gość napisał:

No od Pana Kozłowskiego łapy precz. Zawsze był dobrym gospodarzem. Co do Dyrekcji ZPO mam inne zdanie ale czas pokażeNo własnie o to chodzi! "Łapy precz!" Pan Kozłowski jest THE BEST!! Porządek, spokój, każdy wie co do niego należy, żadnej głupoty i marnowania czasu na bzdety!!!
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3