Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Oceniamy radnych Zawichostu po trzecim roku kadencji. Kto najlepszy?

Małgorzata Płaza
Minęły trzy lata działania radnych Zawichostu w bieżącej kadencji 2014-2018. Jak ich Państwo oceniacie? Kto w minionym roku był najskuteczniejszy? Czy państwa reprezentanci w samorządzie wywiązują się z obietnic składanych przed wyborami?

W piątek, 20 października rozpoczęliśmy głosowanie. Zakończy się ono w poniedziałek, 30 października o godzinie 21.

**PRZEJDŹ DO:

GŁOSOWANIA I SPRAWDŹ AKTUALNY RANKING

**

Spośród 15 członków Rady Miejskiej w Zawichoście, wybranej w 2014 roku, aż dziewięciu reprezentuje Polskie Stronnictwo Ludowe. Pozostałe osoby startowały z komitetu Nasz Region Nasza Gmina. Taki skład zapewnia duży komfort rządzenia burmistrzowi Andrzejowi Wzorkowi, związanemu z ludowcami.

Bez konfliktów i sporów

Funkcj ę przewodniczącego, podobnie jak w poprzedniej kadencji, powierzono Radosławowi Krakowiakowi. Wiceprzewodniczącymi zostali Tomasz Maruszczak i Łukasz Kędziora. Wszyscy są z Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Zawichojska Rada Miejska jest zróżnicowana wiekowa, ale także pod względem doświadczenia samorządowego jej członków. Są w tym gremium osoby, które sprawują funkcje kolejną kadencję, ale również takie, które otrzymały mandat po raz pierwszy.

Sesje mają spokojny przebieg, w radzie nie ma sporów i konfliktów.

Inwestycje ważne dla mieszkańców

Zawichost to gmina rolnicza, mająca niewielkie dochody. Jej budżet zamyka się w kwocie około 15 milionów złotych. Dodatkowo samorząd spłaca kredyt konsolidacyjny. W tej sytuacji o spektakularnych inwestycjach trudno mówić. Dotychczas dominowały drogowe. W tym roku przebudowana została między innymi droga w Linowie i ulica Trójcy w Zawichoście, a ulica Polna zyskała oświetlenie. Samorząd modernizuje również drogi wspólnie z powiatem.

Do ważnych zadań realizowanych w tej kadencji należy także budowa stacji uzdatniania wody oraz modernizacja świetlic wiejskich. Ponadto władze przygotowują się do rewitalizacji Zawichostu, przedsięwzięcia ujęte w tym programie będą wykonywane przy udziale funduszy unijnych.

Niebawem powinna ruszyć modernizacja targowiska miejskiego. Burmistrz podpisał już umowę dotyczącą dofinansowania tego zadania z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Po wykonaniu przebudowy nie tylko poprawią się warunki do handlu, ale także estetyka miasta. Całkowita wartość inwestycji wyniesie ponad 428 złotych.

Fundusze zewnętrzne samorząd pozyskał również na utworzenie Klubów Seniora. Powstaną one w najbliższych miesiącach w Czyżowie i Linowie.

ZOBACZ TAKŻE:
Konferencja prasowa Platformy Obywatelskiej w Kielcach

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie