Ochotnicza Straż Pożarna z Połańca z nowym sprzętem do ratowania życia (ZDJĘCIA)

Maciej Barwinek
Maciej Barwinek
Nowy sprzęt dla strażaków ochotników przekazano w strażnicy przy ulicy Ruszczańskiej.
Nowy sprzęt dla strażaków ochotników przekazano w strażnicy przy ulicy Ruszczańskiej. Enea Połaniec
Udostępnij:
Strażacy ochotnicy z Połańca są coraz lepiej przygotowani do niesienia pomocy w przypadku zagrożenia życia. Dzięki wsparciu Fundacji Enea, w ich ręce trafił nowy sprzęt do ratownictwa medycznego.

Strażacy z Połańca z nowym wyposażeniem

Przekazanie sprzętu ufundowanego prze Fundację Enea miało miejsce w poniedziałek, 17 stycznia w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej Połaniec. Do rąk strażaków trafiły: torba medyczna z wyposażeniem, w skład której wchodzi deska ortopedyczna wraz z zestawem szyn Kramera oraz defibrylator AED, stosowany między innymi przy zasłabnięciach, który ocenia rytm pracy serca i zwiększa szanse przeżycia przy zatrzymaniu krążenia. Również podczas wydarzenia Starostwo Powiatowe w Staszowie i Urząd Miasta i Gminy w Połańcu przekazali jako darowiznę przyczepę do quada, który jest na wyposażeniu jednostki.

– Fundacja Enea realizuje projekty na rzecz społeczności lokalnych, współpracując i wspierając profesjonalne organizacje i instytucje aktywnie zaangażowane w życie codzienne tych społeczności. Przekazany dziś sprzęt usprawni pracę strażaków z Połańca, którzy często jako pierwsi, przed przyjazdem na miejsce zdarzenia innych służb ratowniczych, niosą pomoc i ratują ludzkie życie.– podkreśla Joanna Mularczyk z Fundacji Enea.

Ochotnicza Straż Pożarna w Połańcu, wpisana do Systemu Ratowniczo – Gaśniczego, jest jedną z najprężniej działających jednostek w województwie świętokrzyskim. W ubiegłym roku uczestniczyła aż w 182 akcjach. Jednostka dba, by stale doposażać się w sprzęt niezbędny do sprawnego i szybkiego reagowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. OSP Połaniec oraz Enea Elektrownia Połaniec stale współpracują przy różnych akcjach, zarówno tych o charakterze ratunkowym czy ochronnym przed powodzią, jak również inicjatywach społecznych. Dlatego Enea, kolejny już raz odpowiedziała na apel strażaków i udzieliła wsparcia jednostce.

– W elektrowni naszym nadrzędnym celem jest bezpieczeństwo, dlatego doskonale rozumiemy potrzeby strażaków, którzy na co dzień dbają o bezpieczeństwo nas wszystkich. Służba, którą pełnicie z pełnym zaangażowaniem, jest swojego rodzaju misją. Dlatego cieszymy się, że dziś, za pośrednictwem Fundacji Enea, możemy przekazać wam kolejny sprzęt, który będzie służył druhom i mieszkańcom tego regionu. To duża przyjemność współpracować z ludźmi, którzy sporą część własnego życia oddają, by pomagać innym – powiedział Bogusław Rybacki, prezes Enei Połaniec.

Przekazany sprzęt przyczyni się do podniesienia poziomu operacyjności jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Połańcu.

- Sprzęt, który trafił do strażaków to wyraz wsparcia i uznania za ich ciężką pracę. Dzięki nim czujemy się bezpiecznie w naszych małych, lokalnych ojczyznach. Dziękuję Enei Elektrowni Połaniec za dostrzeganie potrzeb społeczności i pomoc w służbie jaką realizują strażacy – powiedziała obecna na spotkaniu wiceminister sportu Anna Krupka.

Głos zabrał również prezes zarządu Ochotniczej Straży w Połańcu Krzysztof Marczewski.

– Dziękujemy Enei za udzielone po raz kolejny naszej jednostce wsparcie. Otrzymany dziś sprzęt przyczyni się do tego, że będziemy mogli być o ten jeden krok do przodu w walce, którą niejednokrotnie toczymy z czasem, a której ceną jest ludzkie życie. Jestem przekonany, że zarówno defibrylator, jak i pozostały sprzęt, wpłynie na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców Połańca oraz całej gminy, a także podróżnych przejeżdżających przez pobliskie tereny – powiedział.

W przekazaniu sprzętu udział wzięli także: starosta powiatu staszowskiego Józef Żółciak, pełniący obowiązki burmistrza Połańca Jacek Nowak, wiceprezes oraz członkowie zarządu Enei Elektrowni Połaniec, a także przedstawiciele świętokrzyskiej komendy wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach oraz powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Staszowie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Prezydent Duda w ukraińskim parlamencie

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Echo Dnia Świętokrzyskie
Dodaj ogłoszenie