"Od Kofty…do Korcza", czyli

  "Od Kofty…do Korcza", czyli Michał Bajor w Kielcach

  oprac. Maciej Banachowski

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  "Od Kofty…do Korcza", czyli Michał Bajor w Kielcach

  ©ZOOM

  Michał Bajor czaruje nas i wzrusza swoim śpiewem już od ponad 40 lat, jak nikt inny łącząc oryginalny styl z jakością. Swoje największe przeboje zaśpiewa 10 lutego w Kieleckim Centrum Kultury w koncercie „Od Kofty…do Korcza”.
  "Od Kofty…do Korcza", czyli Michał Bajor w Kielcach

  ©ZOOM  Taki właśnie tytuł nosi 20 płyta w dyskografii Michała Bajora. „Od Kofty…do Korcza” jest koncertem piosenek z tego dwupłytowego albumu. To muzyczna historia utworów, które napisane i przetłumaczone specjalnie dla niego, przez najlepszych autorów i kompozytorów, pozwoliły artyście stworzyć własny, niepowtarzalny teatr piosenki.
  Wybrane z kilkuset i nagrane na nowo z jego dzisiejszą dojrzałością, są niejako podsumowaniem muzycznego dorobku tego charyzmatycznego aktora i pieśniarza. Wieczór pełen wspomnień, liryki, dramatyzmu, ale i żartu. Artyście towarzyszy czteroosobowy zespół muzyków.

  Michał Bajor od dzieciństwa związany ze środowiskiem scenicznym w Opolu. Pobierał lekcje tańca oraz gry na fortepianie. Dziecięcy debiut aktorski to rola wilka w Czerwonym Kapturku.

  W 1970 roku zadebiutował jako piosenkarz na eliminacjach Festiwalu Piosenki w rodzinnym Opolu. W 1973 wygrał na Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze brawurowym wykonaniem piosenki Siemionowna, po czym został zaproszony do udziału w XIII Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Sopocie. W latach 1975-1976 brał udział w koncertach razem z orkiestrami Henryka Debicha i Stefana Rachonia.

  Karierę filmową rozpoczął w 1975 roku u Agnieszki Holland w filmie „Wieczór u Abdona” razem z gwiazdą Beatą Tyszkiewicz. Został przyjęty na PWST w Warszawie. Podczas studiów w 1979 roku wystąpił w warszawskim Teatrze Ateneum w sztuce „Equus” Petera Shaffera. Z teatrem tym współpracował do 1994 roku. Studia aktorskie ukończył w 1980 roku. W następnych latach występował w filmach, współpracując z różnymi reżyserami: Filipem Bajonem, Barbarą Sass-Zdort, Edwardem Żebrowskim, Feliksem Falkiem, Krzysztofem Kieślowskim. W 1988 roku wziął udział w nominowanym do Oscara filmie Istvána Szabó „Hanussen” u boku Klausa-Marii Brandauera.

  W 1987 roku nagrał swoją pierwszą płytę „Michał Bajor Live”. Wykonał tam utwory między innymi belgijskiego autora Jacques’a Brela, z którym powiązał swoją dalszą sceniczną karierę. W 1993 wystąpił w teatrze Studio Buffo u Janusza Stokłosy i Janusza Józefowicza. W 2000 roku wystąpił w filmie „Quo vadis” Jerzego Kawalerowicza, grając rolę Nerona.

  Koncert odbędzie się 10 lutego w Kieleckim Centrum Kultury. Początek koncertu o godzinie 18. Bilety w cenach: 70, 80 i 90 złotych do nabycia w kasach Kieleckiego Centrum Kultury, ORBIS, OMNIA i Agencji POP ART., informacje pod numerem telefonu 604-496-001, 607-217-617.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Rolnik Roku 2018 | Finał [zdjęcia, wideo]

  Rolnik Roku 2018 | Finał [zdjęcia, wideo]

  Symphonica 2 Rock of Poland w Kielcach. Będzie ostre granie!

  Symphonica 2 Rock of Poland w Kielcach. Będzie ostre granie!

  Gospodynie i Gospodarze Wiejscy. Finał [zdjęcia, wideo]

  Gospodynie i Gospodarze Wiejscy. Finał [zdjęcia, wideo]

  Wideo

  Galerie

  Jedzenie i zabawa

  Styl życia

  Na językach

  Zdrowie i uroda