Odbył się I Daleszycki Weekend Sportowy. Bieg wygrał Tomasz Biskupski. Był też nordic walking i zawody w kolarstwie MTB [ZDJĘCIA]

Dorota Kułaga
Dorota Kułaga
Archiwum organizatora
W sobotę biegacze i miłośnicy nordic walking, a w niedzielę kolarze górscy rywalizowali w zawodach organizowanych przez leśników z Nadleśnictwa Daleszyce w ramach I Daleszyckiego Weekendu Sportowego.

Po raz pierwszy, mającemu już siedmioletnią, biegowemu Daleszyckiemu Crossowi o Puchar Nadleśniczego towarzyszyły I Daleszycki Nordic Walking oraz I Daleszycka Pętla MTB. W dwudniowych zmaganiach na malowniczych trasach Pasma Cisowskiego wzięło udział ponad 200 osób!

Na 12 kilometrowej trasie triumfował Tomasz Biskupski (Zabiegani w Kielcach), który minimalnie wyprzedził Michała Bąka (Czarnecki Running Team) oraz Damiana Wysockiego (Radio eM Kielce), wśród pań najszybszą okazała się Anna Kaleta (Aonije Team) przed Katarzyną Pawłowską oraz Anetą Sznajder (obie Zabiegani w Kielcach).

W rywalizacji nordic walking wszystkie trzy miejsca na podium zajęły reprezentantki drużyny Kijowe Lejdis: Dorota Stępień, Monika Kózka oraz Dominika Ponahajba.

W niedzielnej rywalizacji MTB na dystansie 26 kilometrów najszybsi okazali się zawodnicy drużyny LIDER TEAM SKARŻYSKO, meldując się kolejno na mecie: 1 Łukasz Maziarek, 2 Marcin Jabłoński, 3 Grzegorz Drzewiecki. W klasyfikacji pań triumfowała Katarzyna Zagnińska ( Świętokrzyska Fundacja Sportu Daleszyce) i wyprzedzając Ewę Maciejwską (Daleszyce) oraz Karolinę Fałek (Pazerni Na Sport Lipsko). Najgorętsze brawa zebrał jednak sześcioletni Krzysio Piotrowski, który w asyście taty pokonał całą trasę!

Ogromne brawa za organizacje tego wydarzenia należą się Pawłowi Kosinowi.

Mistrz Błachowicz liczy na nokaut!

Wideo

Dodaj ogłoszenie