Odmładzanie na miarę XXI wieku - osocze bogatopłytkowe i...

  Odmładzanie na miarę XXI wieku - osocze bogatopłytkowe i laser biostymulujący

  Katarzyna Kulińska

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Zabiegi poprawiają napięcie i strukturę skóry. Dzięki temu poprawia się też na przykład owal twarzy.

  Zabiegi poprawiają napięcie i strukturę skóry. Dzięki temu poprawia się też na przykład owal twarzy. ©fotolia

  Zabiegi z osoczem bogatopłytkowym i przy użyciu lasera biostymulującego należą dziś do najnowocześniejszych metod regeneracji skóry. Z początku wykorzystywano je jako alternatywną metodę leczenia w takich dziedzinach medycyny jak ortopedia czy stomatologia. Potem, okazało się, że osocze bogatopłytkowe daje bardzo pozytywne efekty w terapii przeciwstarzeniowej. I tak z powodzeniem znalazło zastosowanie we współczesnej medycynie estetycznej. Podobnie jak laser biostymulujący wykorzystywany wcześniej w fizjoterapii, stomatologii.
  Zabiegi poprawiają napięcie i strukturę skóry. Dzięki temu poprawia się też na przykład owal twarzy.

  Zabiegi poprawiają napięcie i strukturę skóry. Dzięki temu poprawia się też na przykład owal twarzy. ©fotolia


  Medycyna estetyczna bliżej natury

  - Osocze bogatopłytkowe to nic innego jak koncentrat płytek krwi, który uzyskujemy z krwi pacjenta - mówi doktor Martyna Sobańska, absolwentka dwuletniego szkolenia z zakresu medycyny estetycznej. - Kluczowe znaczenie w działaniu osocza bogatopłytkowego mają zawarte w nim tak zwane czynniki wzrostu, które uwalniają się z płytek krwi. To właśnie tym czynnikom zawdzięczamy "produkcję" nowego kolagenu, co poprawia strukturę i napięcie skóry.

  Bardzo dobre efekty uzyskuje się stosując terapię osoczem bogatopłytkowym w niwelowaniu oznak starzenia skóry, jej rewitalizacji.
  Zabiegi mogą być wykonywane na twarz, dekolt, dłonie. Wykorzystuje się je także po zabiegach złuszczania, by przyspieszyć gojenie, jak również w leczeniu blizn po trądziku i rozstępów skóry. Osocze gogatopłytkowe znalazło zastosowanie w leczeniu łysienia plackowatego oraz androgennego.
  - Zabieg jest prosty i skuteczny - mówi dr Martyna Sobańska - Ostrzykiwanie osoczem przypomina mezoterapię igłową. I w tym przypadku chodzi o dostarczenie w głąb skóry dobroczynnych składników. To całkowicie bezpieczny zabieg, pod warunkiem, że jest wykonywany przez osobę uprawnioną, dobrze wyszkoloną. Warto zwrócić uwagę, czy jest też wykonany w odpowiednich warunkach lekarskiego gabinetu zabiegowego.

  Laser walczy ze starzeniem

  Nowoczesną alternatywą dla zabiegów odmładzających jest laser biostymulujący Laser Biosphere. Wykorzystuje fale podczerwone, które wnikając w głąb skóry wspomagają procesy jej regeneracji, stymulując produkcję włókien kolagenowych.
  - Reguluje procesy biologiczne w komórkach skóry, walcząc bezpośrednio z przyczynami starzenia skóry. Zabiegi są bezbolesne, szybkie, nie powodują podrażnień ani oparzeń skóry poddanej zabiegowi - mówi doktor Sobańska. - Można je wykonywać przez cały rok, niezależnie od fototypu skóry. Nie wymagają okresu rekonwalescencji, natomiast gwarantują szybki powrót do codzienne aktywności.
  Wskazaniem do zabiegów odmładzających na twarz są zmarszczki, przebarwienia skóry, blizny po trądziku, trądzik. Zabiegi z użyciem lasera biostymulującego niwelują obrzęki i zasinienia wokół oczu, wspomagają skórę naczynkową i wrażliwą. Laser można też wykorzystywać w zabiegach na ciało. Redukuje cellulit, powoduje ujędrnianie i wzmacnianie mięśni ramion, brzucha, nóg, pośladków i biustu.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (2) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo