MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Odznaczenia i medale dla pracowników świętokrzyskiej Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Wyróżniono blisko 40 osób. Zobacz film i zdjęcia

Anna Gwóźdź
Anna Gwóźdź
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Blisko czterdziestu pracowników Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej zostało odznaczonych honorowymi medalami za zasługi. We wtorek 18 czerwca w siedzibie stacji wyróżnienia wręczali zastępca Głównego Inspektora Sanitarnego Krzysztof Saczka oraz Świętokrzyski Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Ciura. Wszystko to z okazji 70 lat istnienia Państwowej Inspekcji Sanitarnej województwa świętokrzyskiego. Zobaczcie zdjęcia i film.

70 lat Państwowej Inspekcji Sanitarnej województwa świętokrzyskiego

W ramach uroczystości siedemdziesięciolecia istnienia Państwowej Inspekcji Sanitarnej województwa świętokrzyskiego, zostały wręczone złote, srebrne i brązowe Krzyże Zasług, medale za długoletnią służbę oraz odznaczenia resortowe za zasługi dla ochrony zdrowia.

- Łącznie zostało odznaczono blisko 40 osób, w tym Świętokrzyskiego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego, Powiatowych Inspektorów, a także pracowników - informowała Aleksandra Sutowicz, rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kielcach.

Świętokrzyski Wojewódzki Inspektor Sanitarny Jarosław Ciura otrzymał odznakę honorową "Za zasługi dla ochrony zdrowia" nadaną przez ministra zdrowia.

Zdjęcia z uroczystości w galerii:

Świętokrzyscy Powiatowi Inspektorzy Sanitarni z medalami

Złotym Krzyżem Zasługi nagrodzono Annę Chrzanowską, Inspektora w Skarżysku-Kamiennej; Krzysztofa Sochę, Inspektora w Busku-Zdroju. Srebrny Krzyż Zasługi trafił do Grażyny Majewskiej, Inspektora w Kielcach. Za wzorowe i sumienne wykonywanie obowiązków w pracy nagrodzono orderem: Wiolettę Adamczyk-Nowak, Inspektora w Ostrowcu Świętokrzyskim; Barbarę Ciechanowską, Inspektora w Jędrzejowie; Ewę Dróżdż, Inspektora w Starachowicach; Ewę Frąszczak, Inspektora we Włoszczowie; Ewę Głaz, Inspektora w Staszowie; Jolantę Rękas-Szylar, Inspektora w Opatowie i Leszka Zbrojkiewicza, Inspektora w Sandomierzu.

W imieniu nagrodzonych, głos zabrała Powiatowy Inspektor Sanitarny w Skarżysku-Kamiennej, Anna Chrzanowska. Odznaczenie jest dla niej powodem do dumy i zaszczytem, tym bardziej, że inspektorem jest od 19 lat, ale w Inspekcji Sanitarnej pracuje już okrągłe 50.

- Z jednej strony ten czas to ogromne doświadczenie, ale nie mogę powiedzieć, że wszystko wiem i na wszystko znajdę rozwiązanie. W naszej pracy zdarzają się takie sytuacje, w którym znajdujemy się po raz pierwszy. To jest ten trud. Naszym zadaniem jest ochrona zdrowia publicznego w wielu aspektach. To nie tylko choroby zakaźne, ale także kontrola zakładów pracy, szkół, wypoczynku dzieci i młodzieży, placówki opieki zdrowotnej - mówiła Anna Chrzanowska.

Zobaczcie odznaczonych:

Trudny czas pandemii

Działalności gratulował zebranym zastępca Głównego Inspektora Sanitarnego, Krzysztof Saczka.

- Jubileusz siedemdziesięciolecia to ogrom czasu, w którym inspekcja musiała zmierzać się z wieloma wyzwaniami odnośnie zdrowia. Nasuwa się refleksja, że czasy i technologie się zmieniają, ale wyzwania niewiele... Ciągle stoją przed nami te związane z zagrożeniami epidemiologicznymi, zakażeniami w szpitalach. Ostatnie 4 lata były czasem walki z COVID 19. Wykonaliśmy ogrom pracy, wiem ile nas wszystkich to kosztowało. Ile dni, nocy, weekendów. Staraliśmy się budować pozycję Inspekcji w społeczeństwie, pokazać jak ważna jest jej rola.

Podczas obchodów przemawiał także świętokrzyski wicewojewoda, Michał Skotnicki.

- Mimo tego, co działo się podczas pandemii, wy nie spowalnialiście rozwoju tej świętokrzyskiej instytucji. Niech ten piękny, nowy obiekt (pawilon Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kielcach - red.) służy państwu, ale przede wszystkim naszym mieszkańcom.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie