Odznaka „Ponurego” dla policjanta z Buska, który zatrzymywał radnego i został raniony nożem [ZDJĘCIA]

Michał Nosal
Starszego posterunkowego Łukasza Czaję z Buska odznacza komendant wojewódzki świętokrzyskiej policji inspektor Paweł Dzierżak policja
Podczas sobotnich uroczystości na Wykusie upamiętniających walki świętokrzyskich partyzantów, po raz kolejny wręczono Honorową Policyjną Odznakę Zasługi im. „Ponurego”. Wyróżniono nią starszego posterunkowego Łukasza Czaję z Buska, który w maju został zraniony nożem podczas interwencji przed marketem. Przypomnijmy, zarzut usiłowania zabójstwa policjanta usłyszał miejski radny, który został tymczasowo aresztowany.

Częścią sobotnich uroczystości było również odsłonięcie tablicy upamiętniającej 100–lecie powołania policji, jak równiez bieg.

Ponad 50 policjantów, policjantek oraz pracowników cywilnych garnizonu świętokrzyskiego wzięło udział w „Biegu im. płk. Jana Piwnika Ponurego”, który odbył się w leśnym terenie w okolicach polany „Wykus”. O Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach uczestnicy rywalizowali na dystansie mierzącym nieco ponad 11 kilometrów, wszystko po to by uczcić jubileusz 100-lecia powołania Policji Państwowej.CZYTAJ TEŻ: CZYTAJ TEŻ: Odznaka "Ponurego" dla policjanta z BuskaW klasyfikacji kobiet na podium stanęły panie z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach. Pierwsze miejsce zajęła st. post. Wioletta Jaśkowska z czasem 52:01, na drugim miejscu znalazła się Monika Gruszczyńska – pracownik cywilny, a trzecie miejsce zajęła sierż. szt. Joanna Miernik.Wśród mężczyzn najszybszym biegaczem okazał się sierż. szt. Kamil Czarnecki ze skarżyskiej komendy z czasem 43:36. Na drugim miejscu uplasował się sierż. szt. Michał Kołomański z kieleckiego oddziału prewencji z czasem 43:47, natomiast na ostatnim miejscu podium stanął policjant ostrowieckiej jednostki st. sierż. Norbert Łojek, który również pokonał barierę 50 minut z 3-sekundowym zapasem.