Wybierz miasto:
  Ogólnopolska konferencja “Autyzm w rodzinie - wyzwanie...

  Ogólnopolska konferencja “Autyzm w rodzinie - wyzwanie naszych czasów?” w grudniu

  oprac. (imo)

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Ogólnopolska konferencja “Autyzm w rodzinie - wyzwanie naszych czasów?” w grudniu
  W sobotę i niedzielę, 2 i 3 grudnia w Ośrodku Polanika w województwie świętokrzyskim odbędzie się między innymi Ogólnopolska Konferencja "Autyzm w rodzinie - wyzwanie naszych czasów?" w ramach Europejskiego Tygodnia Autyzmu. Program dwudniowego wydarzenia skierowanego do rodzin zmagających się z autyzmem zapowiada się wyjątkowo interesująco.
  Ogólnopolska konferencja “Autyzm w rodzinie - wyzwanie naszych czasów?” w grudniu
  Europejski Tydzień Autyzmu został zainicjowany przez Parlament Europejski. Celem tego szczególnego tygodnia, jest przede wszystkim dostarczenie rzetelnej wiedzy społeczeństwu na temat autyzmu, uwrażliwienie na potrzeby i problemy osób cierpiących na to schorzenie. Autyzm to zaburzenie trwające całe życie, ale jego objawy nie są stałe i zmieniają się wraz
  z rozwojem człowieka.

  W związku z tym Ośrodek Rehabilitacyjno - Wypoczynkowy Polanika przygotował dla rodziców ogólnopolskie wydarzenie “Autyzm w rodzinie - wyzwanie naszych czasów?”.

  Konferencja ma na celu zwiększenie świadomości rodziców w zakresie codziennego wychowywania i ćwiczenia z dzieckiem z autyzmem. Swoją wiedzą podzielą się m. in. mgr Maciej Oksztulski, doktorant prawa na Uniwersytecie w Białymstoku, osoba ze spektrum autyzmu, Magdalena Wątrobińska, autorka bloga Autonomia, psycholog, Andrzej Szumowski, ojciec dziecka z autyzmem, Magda Brzeska, pomysłodawca serwisu Poradnik Autystyczny i autor bloga Deszczowy Chłopak czy Robert Adamczyk, psychoterapeuta z Ośrodka Polanika. Merytoryczna i praktyczna wiedza to tylko jedna z atrakcji. Organizatorzy przygotowali również wieczorne ognisko integracyjne dla rodziców, a w trakcie prelekcji całodniowe animacje dla dzieci. Dzieci z autyzmem wejdą również bezpłatnie po rezerwacji na basen Polanika.

  W niedzielę, 3 grudnia odbędzie się również przejazd po ulicach Kielc pierwszym w Polsce autystobusem, czyli autobusem dla osób z autyzmem mającym uświadamiać społeczność o tym zaburzeniu. To pierwsza tego typu inicjatywa w Polsce. Autystobus przejedzie przez Kielce, pasażerowie będą mogli zapoznać się z materiałami dotyczącymi autyzmu oraz skorzystać z bezpłatnego przejazdu ulicami Kielc.

  To nie koniec atrakcji. Podczas ogniska ze Świętym Mikołajem organizatorzy nagrodzą również zwycięzców w konkursie dla dzieci. W niedzielę odbędzie się wielki finał akcji bicia rekordu na największą liczbę kartek napisanych przez dzieci niepełnosprawne do Świętego Mikołaja - mówi Paulina Pięta, organizatorka wydarzenia, manager marketingu z Ośrodka Polanika.

  Zapraszamy wszystkich rodziców dzieci z autyzmem. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Zapisy są obowiązkowe do 28 listopada. Szczegóły: http://www.polanika.pl/ogolnopolska-konferencja-autyzm-rodzinie-wyzwanie-naszych-czasow/

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Załączniki (1)

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Styl życia

  Studniówki

  Miss i Mister Studniówki 2019| Zgłoś się!

  Miss i Mister Studniówki 2019| Zgłoś się!

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki [ZDJĘCIA]

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki [ZDJĘCIA]

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów [ZDJĘCIA]

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów [ZDJĘCIA]

  Jedzenie i zabawa

  Na językach