Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ogromne zainteresowanie warsztatami renowacji mebli w Instytucie Designu w Kielcach

Lidia Cichocka
Dorota i Kuba Chacińscy przynieśli na warsztaty taborety, ona robiła wersję damską a on męską.
Dorota i Kuba Chacińscy przynieśli na warsztaty taborety, ona robiła wersję damską a on męską. Łukasz Zarzycki
Nietypowe warsztaty z renowacji mebli w Instytucie Designu cieszyły się dużym zainteresowaniem. W ciągu kilku godzin lista chętnych była pełna.

- Nie wiedzieliśmy czy taki poważny temat kogoś zainteresuje - przyznaje Olga Garbiwoda prowadząca w ID warsztaty Własnoręczni. - Tymczasem chętnych było więcej niż miejsc. Każdy miał przynieść dwa krzeseła do renowacji by nawiązać do walentynek i mieć siedziska dla pary.

Dorota i Kuba Chacińscy przynieśli dwa taborety. - Prawie zabytki z lat 70 -śmiali się. Pomysł na ich odnowienie rodził się już w Instytucie. - Mój taboret będzie kobiecy, kolorowy z koronką a Kuby męski z futrem - tłumaczyła Dorota..

Justyna Łuczak także poszalała: stare drewniane krzesło odmieniła w stylu retro malując na biało-czarno natomiast fikuśny taboret jeszcze podkręciła: nogi pomalowała na różowo a na siedzisku zaplanowała kokardę. - Ma być po prostu zabawny - postanowiła.

Z wielkim zaangażowaniem pracowała nad przemianą dwóch starych taboretów Ewa Klimek a Małgorzata Plichta zastanawiała się co powie jej tata na widok różowo-zielonego krzesła od kompletu.

-Tata chciał je odnowić, ja także zabrałam więc dwa z sześciu i mam nadzieję, że po pierwszym szoku doceni ich urodę - mówiła..

Karolina Borowiec zamiast krzeseł przyniosła szafę dla dwojga. - Kupiłam ją przez internet i nie znam jej historii - mówiła. - Bardzo wiele czasu zajęło mi usunięcie farby a teraz, po odnowieniu chciałabym pomalować ją tak by uzyskać efekt starej, spękanej farby.

Cennym meblem był także taboret Moniki Tośty. - Należał jeszcze do prababci - wyjaśniała właścicielka. Sama ze zdziwieniem odkrywała, że stołeczek ma aż trzy pokrycia. - Po uzupełnieniu forniru na nogach i naprawieniu sprężyn, przywrócę najbardziej zdobne, stylowe obicie. Niestety, nie uda mi się tego skończyć na dwudniowych warsztatach.

- Rzeczywiście renowacja mebli nie jest łatwym zajęciem - wyjaśniała Ola Lisowska pełniąca rolę instruktora. - Jest wiele prac, które można wykonać tylko w specjalistycznym warsztacie a u nas pomyśleć nad formą, zrobić drobne naprawy, przemalować.

Kolejna grupa chętnych do nauki renowacji mebli przystąpi do pracy 19 i 20 lutego. Niestety, nie ma już wolnych miejsc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie