Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska we Włoszczowie z wieloma nagrodami na targach Mleko - Expo w Warszawie

Marzena Ślusarz
Marzena Ślusarz
archiwum OSM Włoszczowa
Grom pucharów podczas targów Mleko - Expo w Warszawie trafiło do Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej we Włoszczowie. Firma uplasowała się na szóstym miejscu w kraju na liście najlepszych oraz zajęła czwarta miejsce wśród eksporterów. Nagrodzone zostały też cztery produkty.

Targi Mleko - Expo organizowane są co roku przez Krajowy Związek Spółdzielni Mleczarskich w Warszawie, skupiają największe i stawiające na jakość spółdzielnie mleczarskie oraz wyróżniających się rolników z kraju, a także związanych z branżą naukowców.
Podczas wydarzenia wręczane są nagrody dla najlepiej prosperujących spółdzielni i wyróżniających się produktów oraz dla największych producentów mleka w województwach i kraju.

Podczas uroczystego otwarcia targów zostały wręczone statuetki Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa dla 10 najlepszych spółdzielni w 2018 roku wyłonionych z rankingu opracowywanego przez związek rewizyjny Krajowego Związku Spółdzielni Mleczarskich. Specjaliści pod uwagę biorą 16 wskaźników. Na szóstym miejscu, "oczko" wyżej niż rok wcześniej, uplasowała się Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska we Włoszczowie. Ponadto firma zajęła czwarte miejsce w Polsce w rankingu Największych Spółdzielczych Eksporterów Produktów Mleczarskich w 2018 roku.

Nagrody włoszczowska spółdzielnia zgarnęła także za produkty. Tytuł "Za najwyższą jakość" otrzymały jogurt naturalny 2% tłuszczu i ser długodojrzewający "Czarna Perła" w plastrach, zaś "Za wysoką jakość" - masło extra włoszczowskie 200 gram i "Za wyróżniającą się jakość".

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska we Włoszczowie z wieloma nagrodami na targach Mleko - Expo w Warszawie

- Targi były bardzo ciekawe i owocne dla nas. Nagrody cieszą i potwierdzają, że nasze prace przynoszą dobre rezultaty, a produkty cieszą się uznaniem wśród konsumentów - mówi Ryszard Pizior, prezes Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej we Włoszczowie. - Zostaliśmy docenieni przez krajowy związek zrzeszający spółdzielnie mleczarskie, przez konsumentów, a także instytucje, jak Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, czy Ministerstwo Rolnictwa. Pan minister Jan Krzysztof Ardanowski gościł na naszym stoisku, był pełen uznania dla naszej pracy. Obiecał, że odwiedzi naszą spółdzielnię. Życzył też dalszych sukcesów. Mamy wiele powodów do dumy, zwłaszcza z naszych dostawców. W gronie laureatów Mlecznych Mistrzostw Polski są czterej nasi producenci.

Mleczne mistrzostwa to podsumowanie dostaw mleka do spółdzielni w całym 2018 roku. Wśród dostawców do włoszczowskiej spółdzielni są laureaci: Alojzy Serwin z Małopolski - 2,7 miliona litrów, Martin Ziaja z Opolskiego - 1,34 miliona litrów, Rajmund Pawełczyk ze Śląska - 1,45 miliona litrów, Michał Matuszczyk ze Świętokrzyskiego - 1,01 miliona litrów.

CZYTAJ TAKŻE: Michał Matuszczyk największym producentem mleka w Świętokrzyskiem. Po raz 13

- W rankingu największych dostawców mleka na trzecim miejscu w skali kraju uplasował się właśnie Alojzy Serwin z Małopolski. Bardzo to duża radość dla nas, że mamy takie grono producentów - dodaje prezes Pizior.

Na laurach targi dla włoszczowskiej firmy się nie zakończyły. Powiodły się także rozmowy biznesowe. Spółdzielnia podpisała umowy na eksport sera żółtego na Węgry i Ukrainę, oraz na dostawy serwatki w kraju.

POLECAMY: BIZNES I PRACA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wysokie dopłaty do węgla – kończy się termin składania wniosków

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie
Dodaj ogłoszenie