Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Włoszczowa z prestiżowymi nagrodami za produkty i inwestycje. Doceniła też najlepszych dostawców

Marzena Ślusarz
Marzena Ślusarz
Ryszard Pizior, prezes Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej we Włoszczowie ze statuetką „Produkt Mleczny Roku 2022″ za serki do chleba. Na zdjęciu także od lewej Tadeusz Proczek, przewodniczący Krajowego Stowarzyszenia Mleczarzy, Waldemar Broś, prezes Zarządu Krajowego Związku Spółdzielni Mleczarskich Związek Rewizyjny oraz profesor Arnold Reps.
Ryszard Pizior, prezes Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej we Włoszczowie ze statuetką „Produkt Mleczny Roku 2022″ za serki do chleba. Na zdjęciu także od lewej Tadeusz Proczek, przewodniczący Krajowego Stowarzyszenia Mleczarzy, Waldemar Broś, prezes Zarządu Krajowego Związku Spółdzielni Mleczarskich Związek Rewizyjny oraz profesor Arnold Reps. OSM Włoszczowa
Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska we Włoszczowie została doceniona w ostatnim czasie na dwóch płaszczyznach - produkcji i inwestycji. Na XV Euroforum Polskiego Mleczarstwa otrzymała statuetkę „Produkt Mleczny Roku 2022″ za serek do chleba, zaś na Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach - wyróżnienie w Rankingu Inicjatyw Dekarbonizacyjnych. Ponadto sama nagrodziła swoich najlepszych dostawców.

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska we Włoszczowie doceniona na Euroforum Polskiego Mleczarstwa 2022

Podczas Euroforum Polskiego Mleczarstwa 2022 oceniane były produkty z wielu spółdzielni mleczarskich z kraju. Smakowało ich jury super arbitrów złożone z profesorów i doktorów z trzech szkół wyższych - Uniwersytetu Warmińsko - Mazurskiego w Olsztynie, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie oraz Uniwersytetu Rzeszowskiego. Jury przewodził profesor Arnold Reps, wybitny specjalista i guru serowarstwa.

- Oceniający nasze sery mówili, że są najlepsze w Polsce. Po prostu są numer jeden - relacjonuje Ryszard Pizior, prezes Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej we Włoszczowie. - Serki do chleba zostały uznane najlepszymi, otrzymały statuetkę „Produkt Mleczny Roku 2022″, zaś Ser Włoszczowski nie miał sobie równych w kategorii serów żółtych dojrzewających. Jak wyjaśnia, Krajowa Ocena Produktów Mleczarskich jest najbardziej obiektywna na rynku. - Dokonują jej specjaliści, wybitni znawcy, profesorowie uczelni - mówi prezes Pizior.

Serek do chleba we włoszczowskiej mleczarni jest produkowany od dawna, ale zmieniła się technologia. - Co bardzo ważne, jest to produkt naturalny, bez dodatków, bez ulepszaczy, o dużej zawartości białka. Wybór jest w dodatkach, w zależności od preferencji smakowych, są serki ze szczypiorkiem, papryką i ziołami. Zawierają sporo tłuszczu, więc może być stosowany na kanapki bez masła, co sprawdzi się na czas kryzysu - wyjaśnia Ryszard Pizior.

Nagroda za nowoczesną inwestycję

Włoszczowska spółdzielnia w ostatnich tygodniach została nagrodzona także za inwestycje. Na Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach prezes Ryszard Pizior odebrał wyróżnienie w Rankingu Inicjatyw Dekarbonizacyjnych. - Jesteśmy pierwszą firmą w sektorze mleczarskim, która zainwestowała w trigenerację, czyli skojarzone wytwarzanie energii elektrycznej, cieplnej i chłodu - mówi.

Jak tłumaczy, ta inwestycja wpłynie na zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych o 7200 ton rocznie. Zatem do atmosfery dostanie się dużo mniej dwutlenku węgla. Warunkiem pełnego uruchomienia trigeneracji jest przyznanie koncesji przez Urząd Regulacji Energetyki. Taki system pozwala na wytwarzanie prądu, ciepła i chłodu.

Nagrodzeni dostawcy włoszczowskiej mleczarni

Mleczarnia jak co roku przyznała również nagrody swoim dostawcom. Podczas Walnego Zebrania Członków OSM Włoszczowa doceniła rolników, którzy osiągają największe wydajności mleczne. Statuetki otrzymały trójki dostawców z najlepszymi wynikami z województw, z których mleko jest odbierane, czyli ze Świętokrzyskiego, Małopolskiego, Łódzkiego, Opolskiego i Śląskiego. W naszym województwie nagrody otrzymali Dariusz Szymkiewicz z Sarbic Drugich w gminie Łopuszno w powiecie kieleckim - 11 862 litrów mleka średnio od sztuki rocznie, stado krów w Lubczy należące do Stadniny Koni w Michałowie - 11 022 litrów mleka średnio od sztuki rocznie oraz Szymon Kłonica z Jeżowa w gminie Waśniów w powiecie ostrowieckim - 10 922 litrów mleka średnio od sztuki rocznie.

Najwięksi dostawcy spółdzielni z pozostałych województw osiągają wydajności przekraczające 11 tysięcy litrów mleka rocznie od sztuki, a największy - Kombinat Rolny w Kietrzu w województwie opolskim - 12 216 litrów mleka średnio rocznie od sztuki. Jest to największy producent mleka w Polsce.

Ponadto włoszczowska mleczarnia nagrodziła pięciu nowych dostawców, którzy w zeszłym roku dostarczyli najwięcej litrów mleka. Czterej producenci z Łódzkiego i jeden ze Śląska oddali tu do miliona litrów. W sumie 57 nowych dostawców dostarczyło ponad 4 procent ogólnego skupu mleka za 2021 rok.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak postępować, aby chronić się przed bólami pleców

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie