OKS Opatów zagra o trzecią wygraną z rzędu w klasie okręgowej

Damian Wiśniewski
archiwum klubu
Piłkarze występującego w klasie okręgowej OKS-u Opatów są w trakcie dobrej serii. Wygrali dwa ostatnie spotkania i w najbliższy weekend powalczą o kolejny z rzędu triumf. Przeciwnikiem będzie sąsiad z tabeli.

Ostatnie dwa spotkania w wykonaniu OKS-u były jednymi z jego najlepszych w rundzie wiosennej, a być może nawet w całym sezonie. Podopieczni Pawła Rybusa odnieśli bowiem dwa wysokie zwycięstwa nie dając najmniejszych szans swoim przeciwnikom.

Najpierw pokonali aż 6:0 Astrę Piekoszów, a następnie 3:0 w ostatniej serii spotkań Moravię Morawica. Gole, jeszcze w pierwszej połowie, strzelali Piotr Frańczak (14. i 23. minuta) oraz Mikołaj Jasiński (w 17. minucie).

- W Piekoszowie nie wypadało nam nie wygrać, to zespół z samego dołu tabeli. Z Moravią z kolei szybko strzeliliśmy trzy gole i utrzymaliśmy rezultat do samego końca. Chcemy wygrywać i gromadzić punkty, żeby zająć jak najlepsze miejsce w tabeli - powiedział nam kierownik drużyny w OKS-ei, Maciej Zygadło.

Zespół z Opatowa do końca sezonu może występować już bez żadnych obciążeń. Pewne jest, że nie awansuje do czwartej ligi, tak samo, jak to, że na pewno nie spadnie do klasy A. Resztę spotkań, jakie pozostały mu do rozegrania, może więc potraktować dużo spokojniej niż wcześniej.

W bardzo podobnej sytuacji jest jego najbliższy przeciwnik. Sparta Dwikozy zajmuje miejsce w tabeli tuż pod OKS-em i ma do niego cztery punkty straty. W ostatnich kolejkach drużyna ta drużyna spisuje się jednak zauważalnie słabiej. Ostatni mecz wygrała jeszcze w ubiegłym rok, 10. listopada, kiedy mierzyła się ze Stalą Kunów i wygrała ten mecz 3:1. Przed kilkoma tygodniami przegrała ze Spartą Kazimierza Wielka aż 0:7.

Gdyby liczyć punkty tylko za mecze w 2019 roku, to Sparta byłaby ostatnia w tabeli. W pierwszym meczu z OKS-em zremisowała 0:0. Rewanż odbędzie się w Opatowie w niedzielę 2. czerwca. Początek o godzinie siedemnastej.