Oleśnica po 150 latach odzyskała prawa miejskie. Uczczono to...

  Oleśnica po 150 latach odzyskała prawa miejskie. Uczczono to w wyjątkowy sposób - spektaklem bożonarodzeniowym i śpiewaniem kolęd [ZDJĘCIA]

  ach

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Nowy rok dla Oleśnicy i jej mieszkańców jest wyjątkowy. Miejscowość 1 stycznia 2019 roku po 150 latach odzyskała prawa miejskie. wyjątkowo uczczono
  1/14

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Beata Marzec

  Nowy rok dla Oleśnicy i jej mieszkańców jest wyjątkowy. Miejscowość 1 stycznia 2019 roku po 150 latach odzyskała prawa miejskie. wyjątkowo uczczono to wydarzenie podczas przedstawienia jasełkowego i wspólnego śpiewania kolęd.
  W ubiegłym tygodniu w Oleśnicy oficjalnie powitano nowy rok - nie tylko podczas nocy sylwestrowej, ale także 6 stycznia kościele pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Oleśnicy.

  Tego dnia mieszkańcy zobaczyli tam spektakl bożonarodzeniowy w wykonaniu młodych aktorów Publicznej Szkoły Podstawowej im Stefana Żeromskiego w Oleśnicy pod przewodnictwem księdza Tomasza Kubickiego . Później był też czas na wspólne kolędowanie, Popisowy duet stanowili Agnieszka Konarska i Bartosz Kuśmierczyk - Duet we Dwoje.

  Podczas wydarzenia burmistrz Leszek Juda złożył mieszkańcom życzenia noworoczne, a także pogratulował młodym aktorom fenomenalnego występu. Wśród gości, którzy obejrzeli spektakl i wspólnie śpiewali był również europoseł Czesław Siekierski , goście z Kielc z Buska Zdroju i parafianie. byli także rodzice aktora Rafała Zawieruchy z Kielc - Anna i Edward Zawierucha, którzy przybyli na zaproszenie księdza Tomasza Kubickiego.

  Świętowaliśmy 6 stycznia, będziemy świętować cały rok
  - Na świętowanie w Sylwestra nie zdążyliśmy się przygotować , ale za to będziemy świętować cały rok. Pierwszy koncert na powitanie miasta odbył się już 6 stycznia. Potem chcemy zrobić wyjątkowe Dni Oleśnicy na rynku. Potrwają dwa dni , wtedy chcemy też zaprosić do Oleśnicy wybitnych ludzi wywodzących się z naszego miasta jak choćby wybitnego kardiochirurga dziecięcego profesora Edwarda Malca. Planujemy też duże wydarzenia sportowe z udziałem gwiazd na naszym nowym pięknym kompleksie sportowym - zapowiadał Leszek Juda, od 1 stycznia już burmistrz Oleśnicy w rozmowie z "Echem Dnia".

  Zobacz galerię


  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Nie wiesz z kim pójdziesz na studniówkę? Skorzystaj z naszego generatora studniówkowego!


  Ile kosztuje wychowanie dziecka w Polsce? Jest droższe niż myślisz!  Co nas wkurza w zimie na polskich drogach?  Praca marzeń. 10 najlepszych ofert pracy skierowanych do Polaków
  One urodzą w 2019. Indzie nowe baby boom  Co wiesz o prowadzeniu auta zimą? Quiz

  ZOBACZ TAKŻE: FLESZ. Przemoc w rodzinie

  Źródło:vivi24

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Polecamy

  Zmień się na Zdrowie. Metamorfozy

  Zmień się na Zdrowie. Metamorfozy

  KIELECKA MAPA INWESTYCJI

  KIELECKA MAPA INWESTYCJI

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce