Oleśnica po 150 latach odzyskała prawa miejskie. Uczczono to...

  Oleśnica po 150 latach odzyskała prawa miejskie. Uczczono to w wyjątkowy sposób - spektaklem bożonarodzeniowym i śpiewaniem kolęd [ZDJĘCIA]

  ach

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Nowy rok dla Oleśnicy i jej mieszkańców jest wyjątkowy. Miejscowość 1 stycznia 2019 roku po 150 latach odzyskała prawa miejskie. wyjątkowo uczczono
  1/14

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Beata Marzec

  Nowy rok dla Oleśnicy i jej mieszkańców jest wyjątkowy. Miejscowość 1 stycznia 2019 roku po 150 latach odzyskała prawa miejskie. wyjątkowo uczczono to wydarzenie podczas przedstawienia jasełkowego i wspólnego śpiewania kolęd.
  W ubiegłym tygodniu w Oleśnicy oficjalnie powitano nowy rok - nie tylko podczas nocy sylwestrowej, ale także 6 stycznia kościele pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Oleśnicy.

  Tego dnia mieszkańcy zobaczyli tam spektakl bożonarodzeniowy w wykonaniu młodych aktorów Publicznej Szkoły Podstawowej im Stefana Żeromskiego w Oleśnicy pod przewodnictwem księdza Tomasza Kubickiego . Później był też czas na wspólne kolędowanie, Popisowy duet stanowili Agnieszka Konarska i Bartosz Kuśmierczyk - Duet we Dwoje.

  Podczas wydarzenia burmistrz Leszek Juda złożył mieszkańcom życzenia noworoczne, a także pogratulował młodym aktorom fenomenalnego występu. Wśród gości, którzy obejrzeli spektakl i wspólnie śpiewali był również europoseł Czesław Siekierski , goście z Kielc z Buska Zdroju i parafianie. byli także rodzice aktora Rafała Zawieruchy z Kielc - Anna i Edward Zawierucha, którzy przybyli na zaproszenie księdza Tomasza Kubickiego.

  Świętowaliśmy 6 stycznia, będziemy świętować cały rok
  - Na świętowanie w Sylwestra nie zdążyliśmy się przygotować , ale za to będziemy świętować cały rok. Pierwszy koncert na powitanie miasta odbył się już 6 stycznia. Potem chcemy zrobić wyjątkowe Dni Oleśnicy na rynku. Potrwają dwa dni , wtedy chcemy też zaprosić do Oleśnicy wybitnych ludzi wywodzących się z naszego miasta jak choćby wybitnego kardiochirurga dziecięcego profesora Edwarda Malca. Planujemy też duże wydarzenia sportowe z udziałem gwiazd na naszym nowym pięknym kompleksie sportowym - zapowiadał Leszek Juda, od 1 stycznia już burmistrz Oleśnicy w rozmowie z "Echem Dnia".

  Zobacz galerię


  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Nie wiesz z kim pójdziesz na studniówkę? Skorzystaj z naszego generatora studniówkowego!


  Ile kosztuje wychowanie dziecka w Polsce? Jest droższe niż myślisz!  Co nas wkurza w zimie na polskich drogach?  Praca marzeń. 10 najlepszych ofert pracy skierowanych do Polaków
  One urodzą w 2019. Indzie nowe baby boom  Co wiesz o prowadzeniu auta zimą? Quiz

  ZOBACZ TAKŻE: FLESZ. Przemoc w rodzinie

  Źródło:vivi24

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Studniówki

  Miss i Mister Studniówki 2019| Zgłoś się!

  Miss i Mister Studniówki 2019| Zgłoś się!

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki [ZDJĘCIA]

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki [ZDJĘCIA]

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów [ZDJĘCIA]

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów [ZDJĘCIA]