Olga Bołądź: Uwielbiam się zmieniać

  Olga Bołądź: Uwielbiam się zmieniać

  Krzysztof Ajgel

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Olga Bołądź zna język włoski, hiszpański i angielski, a wkrótce zamierza nauczyć się rosyjskiego.

  Olga Bołądź zna język włoski, hiszpański i angielski, a wkrótce zamierza nauczyć się rosyjskiego.

  Olga Bołądź jest z roli Jolki w serialu "Teraz albo nigdy" opowiada o swojej przygodzie z aktorstwem.
  Olga Bołądź zna język włoski, hiszpański i angielski, a wkrótce zamierza nauczyć się rosyjskiego.

  Olga Bołądź zna język włoski, hiszpański i angielski, a wkrótce zamierza nauczyć się rosyjskiego.

  * Jak wspominasz pracę na planie filmu i serialu "Skorumpowani"?

  - Brakuje mi adrenaliny i doznań, które mi tam towarzyszyły. To były dwa miesiące ciężkiej pracy, ale równocześnie ciekawa przygoda. "Skorumpowani" to - jak na razie - jedyny film akcji w moim dorobku i pierwsza duża rola. Później zagrałam zupełnie inne postacie. Dlatego tym bardziej cieszę się, że mogłam wcielić się w Patrycję.

  * Z innej strony mogłaś pokazać się choćby w "Teraz albo nigdy!".

  - Jola jest pod wieloma względami jest przeciwieństwem Patrycji. To silna, ale zanadto szalona i emocjonalna osoba. Trudno ją jednoznacznie określić, wydaje się, że nawet ona nie wie, kim do końca jest. Wcielanie się w nią było bardzo interesującym zadaniem aktorskim.

  * Zagrałaś także lesbijkę Miłkę w "39 i pół". Wygląda na to, że masz szczęście do charakterystycznych ról!

  - Jestem zadowolona przede wszystkim dlatego, że postacie, o których rozmawiamy, bardzo się od siebie różnią. Dzięki temu widzowie nie będą mnie kojarzyli wyłącznie z jednym typem bohaterki.
  * W Polsce homoseksualizm jest wciąż tematem tabu. Nie miałaś obaw przed przyjęciem roli Miłki?

  - Nie zastanawiałam się nad tym w tych kategoriach. Uwielbiam się zmieniać, a ta rola dała mi taką możliwość. To było kolejne zadanie i zarazem wyzwanie aktorskie. Świetnie wspominam pracę z Sonią Bohosiewicz, moją serialową partnerką Paulą i Tomkiem Karolakiem, który w "39 i pół" gra Darka.

  * Jesteś zeszłoroczną absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, ale uczułaś się aktorstwa również w Barcelonie. Jak doszło do tego, że wyjechałaś do Hiszpanii?

  - Gdy dostałam się do szkoły teatralnej, od razu złożyłam podanie w sprawie wyjazdu na wymianę studencką do Barcelony. Moja prośba została rozpatrzona pozytywnie, dostałam stypendium i mogłam wyjechać. Przez pół roku uczyłam się na wydziale ruchu w tamtejszej szkole aktorskiej. Na początku miałam mniej pracy nad tekstami, bo dopiero poznawałam język hiszpański, a więcej akrobatyki, tańca i pantomimy. Później proporcje się zmieniły. Nauczyłam się hiszpańskiego na tyle dobrze, że zagrałam tam w przedstawieniu dyplomowym.

  * Barcelona to miasto, które tętni życiem cały rok. Poznałaś jego uroki?

  - Spędzałam w szkole 12 godzin dziennie. Do tego dochodziły jeszcze dojazdy na zajęcia. Chwilę dla siebie miałam właściwie tylko w weekendy. Najczęściej szłam wtedy na plażę, by naładować akumulatory, włóczyłam się po muzeach. Udało mi się też pojechać do domu Salvadora Dali w Figueres. Niesamowite miejsce!

  * Podobno masz bzika na punkcie języków obcych. To prawda?

  - Języki łączą się z podróżami, poznawaniem ciekawych ludzi, innych kultur! Dzięki temu, że je znam, znajdywałam pracę w różnych zakątkach Europy. Teraz może uda mi się nauczyć rosyjskiego. Przez trzy miesiące miałam zajęcia z reżyserką z Rosji, która nie potrafiła mówić po polsku, więc podstawy już mam (śmiech).

  * Nie bałaś się pracować za granicą?

  - Miałam pewne obawy, ale chciałam zasmakować życia poza Polską. Praca sezonowa jest świetnym sposobem na podróżowanie. Od osiemnastego roku życia zarabiałam i nauczyłam się radzić sobie w różnych sytuacjach. To mój ulubiony sposób na spędzanie wakacji.

  * Masz jakieś marzenia podróżnicze?

  - Chciałabym pojechać do Ameryki Południowej. Może do Brazylii, Argentyny, Chile. Nie planuję nic konkretnego, czas pokaże...

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (1) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Rolnik Roku 2018 | Finał [zdjęcia, wideo]

  Rolnik Roku 2018 | Finał [zdjęcia, wideo]

  Święta 2018

  Święta 2018