Oliwia Bełczew zdobyła złoty medal na 1000 metrów, a Nikodem Pochopień srebrny w skoku o tyczce na mistrzostwach Polski juniorów w Rzeszowie

Dorota Kułaga
Oliwia Bełczew, trenowana przez Krzysztofa Jóźwika, wywalczyła złoty medal w biegu na 1000 metrów juniorek młodszych. KKL Kielce/Tomasz Wieczorek
Dwa medale zdobyli w sobotę lekkoatleci KKL Kielce na halowych mistrzostwach Polski juniorów i juniorów młodszych, które od piątku odbywają się w Rzeszowie.

Oliwia Bełczew, trenowana przez Krzysztofa Jóźwika, wywalczyła złoty medal w biegu na 1000 metrów juniorek młodszych. Jak informuje portal www.la.kielce.com.pl niespełna 16-letnia zawodniczka KKL Kielce zaatakowała na ostatnim okrążeniu i gdy na około 100 m dochodziła już prowadzącą Magdalenę Białek z RKS Rumia, ta przewróciła się. Pozostałe zawodniczki były daleko z tyłu i biegaczka KKL z bezpieczną przewagą jako pierwsza wbiegła na metę. Uzyskała rezultat 2.58,23.

Nikodem Pochopień został natomiast wicemistrzem Polski w skoku o tyczce!. Zawodnik trenowany przez Agnieszkę Wronę uzyskał w konkursie wynik 4.60 metra. To jego pierwszy medal z mistrzowskiej imprezy. Złoto zdobył Eryk Fursewicz z wynikiem 4.65.

Przypomnijmy, że w piątek brązowy medal w trójskoku zdobyła Alicja Borek z KKL, podopieczna trenera Pawła Tietierina.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani