Oni pomogą posłance Beacie Kempie budować Solidarną Polskę w...

  Oni pomogą posłance Beacie Kempie budować Solidarną Polskę w Świętokrzyskiem

  Paweł WIĘCEK

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Oni pomogą posłance Beacie Kempie budować Solidarną Polskę w Świętokrzyskiem

  ©Dawid Łukasik

  Posłanka Beata Kempa z Solidarnej Polski zaprezentowała w środę ekipę, z którą będzie budować struktury tej nowej formacji w województwie świętokrzyskim. To na razie trzy osoby. - Budujemy partię na bazie patriotyzmu i nauki społecznej kościoła - mówiła parlamentrzystka.
  Oni pomogą posłance Beacie Kempie budować Solidarną Polskę w Świętokrzyskiem

  ©Dawid Łukasik

  Pierwszą od ponad miesiąca konferencję prasową posłanka Kempa zorganizowała w swoim biurze przy ulicy Paderewskiego 20 w Kielcach. Towarzyszyły jej osoby, wraz z którymi będzie tworzyć kluby Solidarnej Polski w regionie. To Małgorzata Sołtysiak, prezes Klubu Inteligencji Katolickiej w Kielcach wyznaczono do roli koordynatora, asystent posłanki Mariusz Łuszczek oraz Dominik Tarczyński, były dyrektor kieleckiego oddziału TVP, szef Stowarzyszenia Solidarni 2010 w Lublinie, znany między innymi z organizacji w Polsce spotkań z księdzem Bashoborą, który wskrzesza zmarłych, czy z pełnienia dyżurów w namiocie przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie.

  Posłanka Beata Kempa poinformowała, że odpowiada za koordynację pracy klubów Solidarnej Polski nie tylko na Dolnym Śląsku, gdzie mieszka, oraz w Świętokrzyskiem, gdzie jako kandydatka Prawa i Sprawiedliwości zdobyła mandat, ale w całym kraju. Jak stwierdziła, odzew wśród społeczeństwa w związku z powstaniem nowej formacji politycznej jest bardzo duży. Zaznaczyła jednak, że Solidarna Polska nie będzie nikogo przeciągać.

  - To formuła dla ludzi, którzy z radością chcą pracować na prawej stronie sceny politycznej. Budujemy partię na bazie takich wartości jak patriotyzm i nauka społeczna kościoła. Pracujemy obecnie nad programem - powiedziała Kempa. Partia miałaby zostać zarejestrowana na początku przyszłego roku.
  Beata Kempa zapowiedziała również, że jej następne biuro w regionie powstanie w Starachowicach. Zaznaczyła, że świętokrzyscy parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości nie mają moralnego prawa, by żądać od niej zrzeczenia się mandatu.

  - Proszę, by zaprzestali ataków i wzięli się do pracy i nie lansowali siebie moim kosztem. Nie mam sobie nic do zarzucenia. Nie będę na te zaczepki odpowiadać - stwierdziła Kempa. Zapytana, czy zamierza spotykać się z wyborcami w terenie, powiedziała, że tak. - Będę pełnić obowiązki wynikające z mandatu - zapewniła. I dodała: - Jestem przygotowana na megaprowokacje ze strony moich byłych kolegów.

  Spytaliśmy Dominika Tarczyńskiego, co sprawiło, że zdecydował się zaangażować w tworzenie struktur Solidarnej Polski. Przypomnieliśmy mu, że wcześniej był kojarzony z Ligą Polskich Rodzin, potem startował do sejmiku województwa z list Prawa i Sprawiedliwości, a następnie romansował z ugrupowaniem Polska Jest Najważniejsza.

  - Nigdy nie byłem członkiem żadnej z tych partii. Jestem teraz gotowy na wstąpienie do partii, która powstaje na podwalinach Solidarnej Polski. Czuję, że to jest to, co powinienem robić - odparł Tarczyński.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (13)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (13) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Świeć się z Energą

  Świeć się z Energą

  Święta 2018

  Święta 2018

  Pół roku za pół ceny! Świąteczna promocja prenumeraty cyfrowej Echa Dnia

  Pół roku za pół ceny! Świąteczna promocja prenumeraty cyfrowej Echa Dnia