Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Oni uczą się najlepiej w powiecie staszowskim. Poznaj stypendystów premiera

Małgorzata PŁAZA Agnieszka KURAŚ
Stypendyści Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2013/2014 z wicewojewodą Grzegorzem Dziubkiem, członkiem zarządu województwa Kazimierzem Kotowskim i kurator Małgorzatą Muzoł.
Stypendyści Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2013/2014 z wicewojewodą Grzegorzem Dziubkiem, członkiem zarządu województwa Kazimierzem Kotowskim i kurator Małgorzatą Muzoł. Michał Leszczyński
Stypendium premiera dla dziewiątki uczniów z powiatu staszowskiego - poznajcie ich. Stypendyści zaznaczają, że tak dobre oceny zawdzięczają ciężkiej pracy i zdolnościom.

Dziewięcioro uczniów szkół ponadgimnazjalnych z powiatu staszowskiego otrzymało stypendia Prezesa Rady Ministrów. - Jesteście prawdziwymi perłami - powiedział do młodych ludzi wicewojewoda Grzegorz Dziubek.

Stypendyści to najlepsi z najlepszych - uczniowie z najwyższą średnią ocen w swoich szkołach, często przekraczającą 5,0. Wszyscy wykazują szczególne uzdolnienia w różnych dziedzinach wiedzy. Większość wyróżnionych może pochwalić się sukcesami w konkursach i olimpiadach, znajduje również czas na pracę na rzecz szkoły, w samorządzie czy wolontariacie.

Gospodarzem uroczystości wręczenia stypendiów było I Liceum Ogólnokształcące Collegium Gostomianum w Sandomierzu. Stypendia wręczali: świętokrzyski kurator oświaty Małgorzata Muzoł, wicewojewoda Grzegorz Dziubek i Kazimierz Kotowski, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego.

Katarzyna Rogala, uczennica Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół imienia Oddziału Partyzanckiego Armii Krajowej "Jędrusie" w Połańcu nie kryła satysfakcji z otrzymania stypendium. Może pochwalić się średnią ocen 5,25. Brała udział w olimpiadzie historycznej. - Jak osiągnąć sukces? Na pewno ważne są zdolności i pracowitość. Skupiam przede wszystkim na przedmiotach, na których najbardziej mi zależy, niezbędnych przy ubieganiu się o przyjęcie na wymarzone studia - powiedziała Katarzyna.

Stypendystka ma już sprecyzowane plany - chce studiować prawo, a potem zostać adwokatem. Władze powiatu staszowskiego reprezentował wicestarosta Michał Skotnicki. Stypendium premiera w całym województwie świętokrzyskim w tym roku szkolnym otrzymywać będzie 144 uczniów. Wynosi ono 258 złotych miesięcznie.

Stypendyści premiera z powiatu staszowskiego na rok szkolny 2013/2014

1. Monika Banaś - uczennica III klasy Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół imienia Stanisława Staszica w Staszowie. W ubiegłym roku szkolnym uzyskała najwyższa średnią ocen w szkole - 5, 43. W szkole realizuje w zakresie rozszerzonym przedmioty: matematykę, fizykę i astronomię oraz język angielski. Jest wszechstronni uzdolniona i ma szerokie zainteresowania. Chętnie i aktywnie uczestniczy w życiu szkoły biorąc udział w konkursach przedmiotowych i tematycznych. Była laureatką konkursu "Polskie Kresy Wschodnie 1921 - 44" organizowanego przez kielecki IPN. Zdobyła wyróżnienie w wojewódzkim konkursie "Historia sztuki świętokrzyskiej". - Monika jest osobą skromną, pogodną i koleżeńską, lubianą w środowisku rówieśniczym. Chętnie pomaga koleżankom i kolegom w nauce wyjaśniając problemy i pomagając w rozwiązywaniu zadań. Dzięki sumienności i pracowitości Monika Banaś doskonale wywiązuje się z obowiązków szkolnych i rozwija swe zainteresowania - tak o uczennicy wypowiada się dyrekcja szkoły.

2. Anna Gałęcka - uczennica klasy III Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół imienia Jana Pawła II w Osieku. Dwukrotnie zdobyła Stypendium Prezesa Rady Ministrów i trzykrotnie stypendium Świętokrzyskiego Biura Rozwoju Regionalnego. W roku 2012/2013 osiągnęła najwyższą średnią ocen - 5,2. Wielokrotnie wykorzystywała swoją wiedzę i umiejętności uczestnicząc w licznych konkursach i zajmując wysokie lokaty. Do jej osiągnięć należy: tytuł finalistki Świętokrzyskiego Maturalnego Maratonu Matematycznego, laureatki Konkursu Przedmiotowego z Geografii, wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Wiedzy o AIDS, wyróżnienie w ogólnopolskich konkurach: Chemicznym "Alchemik" i geograficznym "Geoplaneta", II miejsce w powiatowym etapie Olimpiady Promocji Zdrowia, II miejsce w powiatowym konkursie "Arystoteles". Uczennica umiejętnie łączy naukę z działalnością pozaszkolną: angażuje się jako wolontariusz w Domu Pomocy Społecznej "Sadyba", rozwija swoje talenty muzyczne (gra na pianinie) i wokalne (zdobyła II miejsce na Festiwalu Młodych Talentów w kategorii śpiew). Ważne miejsce w jej życiu zajmuje sport, któremu oddaje się z równie wielką pasją. Wielokrotnie uczestniczyła w zawodach sportowych, zajmując II miejsce w Powiatowym Trójboju Indywidualnym, III miejsce drużynowo w Turnieju Koszykówki oraz IV w Powiatowych Zawodach w Siatkówce oraz IV miejsce Powiatowych Zawodach w Tenisie Stołowym.

3. Alicja Górna - uczennica Liceum Ogólnokształcącego imienia Stefana Wyszyńskiego w Staszowie. W ubiegłym roku szkolnym osiągnęła średnią ocen 5, 31 - jest to najwyższa średnia ocen w szkole. Zajęła II miejsce w Świętokrzyskim Konkursie Języka Łacińskiego i Kultury Antycznej Per aspera ad astra, III miejsce w konkursie prac badawczych w ramach okręgowej Olimpiady Biologicznej, IV miejsce w XXI Mistrzostwach Pierwszej Pomocy. Brała udział w eliminacjach okręgowych Olimpiady Biologicznej.- Uczennica szanuje i rozwija dobre tradycje szkoły, dba o kulturę życia codziennego, przejawia troskę o mienie szkoły. Zawsze punktualna i zdyscyplinowana, o wysokiej kulturze osobistej, odpowiedzialna za powierzone obowiązki jest przykładem wzorowego traktowania obowiązków szkolnych. Alicja Górna stała się wzorem do naśladowania - mówi dyrektor Anna Karasińska.

4. Michał Janik - uczeń klasy III Technikum w Zespole Szkół imienia Stanisława Staszica w Staszowie. W ubiegłym roku szkolnym uzyskał średnią ocen - 5,20. W trakcie nauki wykazał się niezwykłą starannością, rzetelnością i sumiennością w wypełnianiu obowiązków uczniowskich. Michał interesuje się przede wszystkim zagadnieniami związanymi z wybranym kierunkiem kształcenia - budownictwem, ale przedmioty ogólnokształcące także nie stanowią dla niego problemu. - Michał jest osobą o bardzo wysokiej kulturze osobistej, cechuje go nienaganna postawa moralna. Swoją serdecznością i uprzejmością zyskał szacunek i uznanie wśród rówieśników i nauczycieli. Jego koledzy i nauczyciele prezentują go jako wzór do naśladowania - tak o uczniu wypowiada się dyrekcja szkoły.

5. Katarzyna Kalota - uczennica II klasy Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ogólnokształcących imienia Jana Pawła II w Bogorii. Wybitnie uzdolniona zarówno w przedmiotach humanistycznych, jak i ścisłych. W ubiegłym roku szkolnym osiągnęła najwyższą średnią w szkole - 5,38. W gimnazjum była laureatką olimpiad z języka polskiego, matematyki i fizyki. Obecnie reprezentuje szkołę w sportowych zawodach powiatowych w piłce ręcznej. Uzdolniona lingwistycznie. Uczestniczy w konkursie z języka angielskiego.

6. Weronika Opałko - Maturzystka, uczennica klasy IV w Zespole Szkół Ekonomicznych imienia Jana Pawła II w Staszowie. W ubiegłym roku uzyskała najwyższą średnia w szkole, która wynosiła Laureatka świętokrzyskiego konkursu wiedzy o rachunkowości. Uczestniczka projektu naukowego organizowanego w Deggendorfie. Szkolna mistrzyni gramatyki j.angielskiego, laureatka Powiatowego Matematycznego Maratonu Maturalnego. Średnia ocen: 5,34.

7. Adrianna Piekarska - uczennica klasy IV technikum w zawodzie technik żywienia i gospodarstwa domowego w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego imienia Adolfa Dygasińskiego w Sichowie Dużym. Adrianna Piekarska na koniec roku szkolnego 2012/2013 uzyskała średnią ocen 5,12 i jest to najwyższa średnia ocen w szkole. Uczennica bardzo aktywnie uczestniczy w życiu szkoły. Reprezentowała szkołę w eliminacjach okręgowych Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych oraz Olimpiady Wiedzy o Żywności i Żywieniu. Była pomysłodawcą wniosku i realizacji projektu z lokalnego programu grantowego "Mania Działania" dla dzieci z miejscowego środowiska. Aktywnie uczestniczyła w pracach europejskiego projektu edukacyjnego z Programu Comenius. - Adrianna jest uczennicą ambitną, sumienną i pracowitą. Zawsze taktowna, życzliwa i pomocna, jest wzorem do naśladowania - mówi o uczennicy dyrektor Anna Durlej.

8. Katarzyna Rogala - uczennica III klasy Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół imienia Oddziału Partyzanckiego Armii Krajowej "Jędrusie" w Połańcu. W ubiegłym roku szkolnym jej średnia ocen wyniosła 5,29 i była najwyższa w szkole. Angażuje się w życie klasy i szkoły. Jest laureatką I stopnia Olimpiady Wiedzy Archimedes Historia Plus. Osiągnęła II miejsce w finale wojewódzkim Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej. Do jej sukcesu zalicza się także II miejsce w eliminacjach rejonowych Olimpiady Promocji Zdrowia i Zdrowego Stylu Życia. Zarówno w oczach nauczycieli, jak i kolegów szkolnych jest osobą sumienną, obowiązkową i koleżeńską.

9. Grzegorz Wójtowicz - uczeń IV klasy Technikum w Zespole Szkół imienia Oddziału Partyzanckiego AK "Jędrusie" w Połańcu. W ubiegłym roku szkolnym uzyskał średnią ocen 5,0. Brał udział w Projekcie "Matematyka Reaktywacja". Na koncie ma liczne sukcesy sportowe na szczeblu powiatu i województwa. Osiągnął najwyższy współczynnik obecności szkolnej.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie