Operowy hit z Royal Opera House w Filharmonii...

  Operowy hit z Royal Opera House w Filharmonii Świętokrzyskiej

  Danuta Parol

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Operowy hit z Royal Opera House w Filharmonii Świętokrzyskiej

  ©archiwum

  W środę, 13 lutego, w Filharmonii Świętokrzyskiej odbędzie się kolejna transmisja z Royal Opera House. Będzie to transmisja opery Dama Pikowa Piotra Czajkowskiego. Czas trwania transmisji 2 godziny 50 minut, w tym 2 przerwy. Opera w trzech aktach z librettem Modesta Czajkowskiego. Słowo wstępne Adam Czopek.
  Operowy hit z Royal Opera House w Filharmonii Świętokrzyskiej

  ©archiwum

  Żołnierz Gherman, bez grosza przy duszy, pokochał Lizę zaręczoną z Księciem Yeletskym. Jak jednak dowiaduje się, babcia Lizy, Hrabina, zna zwycięską formułę trzech kart. Postanawia wydobyć sekret od Hrabiny, by w ten sposób dojść do majątku i poślubić Lizę. Czajkowski stworzył w 1890 roku swoją popularną do dziś operę na podstawie opowiadania Aleksandra Puszkina. Partytura, jedna z najbardziej imponujących i urozmaiconych partytur Czajkowskiego, zawiera wielkie refreny, intymne arie i duety takie, jak pełen pasji duet Lizy i Ghermana I love. Opera została natychmiast przyjęta z wielkim entuzjazmem w Teatrze Maryjskim w Sankt Petersburgu

  A sam Czajkowski był zdania, że udało mu się stworzyć arcydzieło. Wspaniała muzyka, znakomici soliści, słowem- hit, wielka uczta dla miłośników opery.

  Początek transmisji - godzina 18,30. Bilety w cenie 30 zł do nabycia codziennie w kasie Filharmonii codziennie od godziny 9.00 do 17.00, a w dniu transmisji od 9.00 do momentu rozpoczęcia.


  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Nie wiesz z kim pójdziesz na studniówkę? Skorzystaj z naszego generatora studniówkowego!


  Ile kosztuje wychowanie dziecka w Polsce? Jest droższe niż myślisz!  Co nas wkurza w zimie na polskich drogach?  Praca marzeń. 10 najlepszych ofert pracy skierowanych do Polaków
  One urodzą w 2019. Idzie nowe baby boom  Co wiesz o prowadzeniu auta zimą? Quiz


  Zobacz także: Flesz. Prezes PiS nagrany. Czy ta afera pogrąży rząd?

  Źródło:vivi24

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo