Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Orlen Warsaw Marathon zdobyty. Nasi niepełnosprawni zawodnicy na trasie [ZDJĘCIA]

Redakcja
Zawodnicy z Ostrowca Świętokrzyskiego - z dwóch klubów Olimpiad Specjalnych „Szansa” i „Rywal” razem ze swoimi trenerami, wystartowali w Orlen Warsaw Marathon, w biegu na 10 kilometrów. Dla wielu z nich był to debiut w tak poważnym biegu.

Orlen Warsaw Marathon to prestiżowa impreza, w której udział co roku bierze tysiące biegaczy. Nie brakuje wśród nich reprezentantów Ostrowca, w tym osób niepełnosprawnych.

Na starcie 10 - kilometrowego biegu Oshee ponownie stanęli uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych, którzy w tych zawodach biorą udział od 2013 roku. Dla Kamila Podsiadłego był to już piąty start, a dla Natalii Śmieszek czwarty. Po raz pierwszy z dystansem 10 kilometrów zmierzył się Marcin Spyra.

- Marcin, podobnie jak reszta naszych zawodników zapowiada powrót do stolicy, by wziąć udział w kolejnej edycji biegu. Zadbają o to na pewno nasi trenerzy Elżbieta Wybranowska i Ernest Krajewski- mówi Magdalena Wykrota - Skóra, dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych. - Podziękowania należą się także Wiolecie Myśliwiec, Anecie Stawczyk, Joannie Gałce, Iwonie Rusinowicz, Mariuszowi Chamerze i Jarosławowi Stawczykowi, którzy pomagali w treningach.

Uczestników biegu na trasie wspierała i motywowała liczna grupa pracowników Zespołu Szkół Specjalnych i członków Klubu Olimpiad Specjalnych „Rywal”. W grupie dopingującej znaleźli się też rodzice, pracownicy i uczniowie.

Ostrowiec miał także drugą grupę reprezentantów z klubu „Szansa”, który obok „Rywala”, włączony był do reprezentacji całego województwa świętokrzyskiego.

Z „Szansy” na starcie stanęło pięciu zawodników, jeden rodzic i dwóch trenerów. Warto dodać, że dla większości był to debiut na dystansie 10 kilometrów.

- Do tego wydarzenia przygotowywaliśmy się przeprowadzając systematyczne treningi biegowe, które rozwijały wytrzymałość i zapewniały wszechstronny rozwój - mówi Remigiusz Woźniak, trener „Szansy”. - Treningi umożliwiły poprawienie szybkości, gibkości, siły, wytrzymałości tempowej oraz techniki biegu. Dawka pozytywnej energii, która powstała przy okazji, na pewno była dodatkowym atutem treningów.

Oprócz uczestnictwa w biegu obok swoich podopiecznych, trenerzy „Szansy” całą trasę bacznie ich obserwowali i na trasie nie zabrakło pozytywnych emocji i motywacji. Najlepszy czas, wynoszący poniżej 55 minut, zanotował Krzysztof Stan, zawodnik z niepełnosprawnością intelektualną.

W biegu udział wziął także Mieczysław Matus (wynik 56 minut 02 sekundy), ojciec jednego z uczestników zajęć w Warsztacie Terapii Zajęciowej „Szansa”.

- Bardzo się cieszę, że mogłem wystartować w biegu wraz z kolegami i opiekunami mojego syna – mówi Mieczysław Matus. – Będąc w poprzednich latach na obozach sportowych widziałem potencjał chłopaków. Zresztą jak widać po wynikach, jakie udało się osiągnąć zrobili, a raczej zrobiliśmy coś niesamowitego.

Województwo świętokrzyskie, oprócz zawodników z dwóch ostrowieckich klubów Olimpiad Specjalnych, reprezentowały Kluby z Sandomierza, Kielc, Skarżyska - Kamiennej, Jędrzejowa.

POLECAMY RÓWNIEŻ:




Najpiękniejsze polskie cheerleaderki. Zdjęcia


Praca marzeń. 10 najlepszych ofert pracy



10 najdłuższych małżeństw w świecie show-biznesu



Wille i pałace najbogatszych Polaków. Zobacz, jak mieszkają



Te kraje omijaj szerokim łukiem! Zobacz ranking



Ile kosztuje wychowanie dziecka w Polsce?


ZOBACZ TAKŻE: Poczta Polska jeszcze uruchomi swoje paczkomaty?

Źródło: Agencja Informacyjna Polska Press

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie