Orlicz Suchedniów i Stal Kunów na remis. Piłkarze, i kibice również, grali dla Tomka Stawiarskiego

Paweł Wełpa
W Suchedniowie również odbyła się zbiórka na rzecz Tomasza Stawiarskiego, ciężko kontuzjowanego piłkarza Świtu Ćmielów Paweł Wełpa
Sobotni mecz Orlicza Suchedniów i Stali Kunów był typowym meczem walki drużyn na zbliżonym poziomie. W trakcie meczu zbierano pieniądze dla Tomasza Stawiarskiego, poważnie kontuzjowanego piłkarza Świtu Ćmielów, który w ciężkim stanie przebywa w szpitalu.

Zarówno Orlicz jak i Stal to zespoły, które już nie mają szans na awans, a spadek też raczej im nie grozi. Rozegrane w pełnym słońcu spotkanie było więc meczem walki dwóch drużyn środka tabeli prezentujących podobny poziom.

Prowadzenie w meczu w 26. minucie uzyskał najskuteczniejszy strzelec drużyny gospodarzy Tomasz Staszewski, który wykończył rajd Damiana Kity. Goście odpowiedzieli bramką tuż przed przerwą, a zdobył ją Jarosław Kaczor w 43. minucie.

Oba zespoły miały szanse na więcej goli. Kilka dobrych szans zaprzepaścili gospodarze. Kolejnego gola mógł zdobyć Staszewski, a szanse mieli też Kamil Olszewski i Karol Świtowski. – To był typowy mecz na remis, mecz walki. Nie podwyższyliśmy na 2:0, a straciliśmy gola na 1:1 i tak już zostało – powiedział po meczu drugi trener Orlicza Rajmund Kabała.

Gospodarze pozostałe mecze sezonu chcą wykorzystać na ogrywanie młodszych zawodników. Dziś od początku grali m.in. Karol Świtowski i Damian Kita, a z ławki weszli Bartłomiej Pająk i Filip Czerwiński.

Poza tym, co działo się na boisku, na uwagę zasługuje zbiórka pieniędzy na rzecz Tomasza Stawiarskiego, piłkarza Świtu Ćmielów, innej drużyny okręgówki, który bo brutalnym faulu w meczu ligowym, w ciężkim stanie przebywa w szpitalu. Pieniądze do puszek wrzucali kibice, piłkarze i działacze. Podano również nr konta, na które można wpłacać pieniądze. Pieniądze dla piłkarza zbierane są w całym regionie.

Orlicz Suchedniów kolejny mecz rozegra już w najbliższą środę, na wyjeździe z Polanami Pierzchnica, a to z tego powodu, że w następną sobotę na ślubnym kobiercu staje zawodnik suchedniowian Marcin Tacij.

Orlicz Suchedniów – Stal Kunów 1:1 (1:1)