Orlicz Suchedniów ogrywa Partyzanta Radoszyce i jest liderem IV ligi świętokrzyskiej! [ZDJĘCIA]

Paweł Wełpa
Paweł Wełpa
Orlicz Suchedniów zgodnie z planem pokonał Partyzanta Radoszyce i dzięki temu zwycięstwu raz dobrej formie w kilku poprzednich został nowym liderem IV ligi świętokrzyskiej.

Piąty w tabeli Orlicz Suchedniów zagrał z trzecim od końca Partyzantem Radoszyce, ale gospodarzom nie grało się łatwo. W pierwszej połowie goście co prawda ani razu nie zagrozili poważnie bramce Orlicza, ale gospodarze z kolei nie mogli stworzyć sobie dogodnych sytuacji.

Jedyny gol przed przerwą padł po rzucie karnym. Z jedenastu metrów strzelił Piotr Solnica, trafił w poprzeczkę, ale piłka wróciła w pole karne i tam w dobrym miejscu znalazł się Grzegorz Skarbek, który wyprowadził swoją drużynę na 1:0.

Piotr Solnica przed meczem dostał podziękowania od prezes klubu Justyny Wierzbińskiej za 100 występów w barwach Orlicza Suchedniów.

Po przerwie gospodarze przycisnęli, czego efektem było kilka dobrych sytuacji, a dwie z nich zamienione na bramki. Autorem obu goli był Dominik Chrzanowski.

– Spodziewaliśmy się trudnego spotkania. Przeciwnik ustawił się defensywnie, więc nie mieliśmy dużo miejsca na boisku, ale konsekwentnie realizowaliśmy swoje założenia, co przyniosło kilka dogodnych sytuacji. W końcu strzeliliśmy na 1:0. W drugiej połowie mieliśmy więcej sytuacji. Zmiany wprowadziły ożywienie i zespół przyspieszył tempo, co poskutkowało kolejnymi bramkami – powiedział trener Orlicza Łukasz Ubożak.

To zwycięstwo i bardzo dobra postawa w poprzednich spotkaniach, w tym szczególnie efektowane zwycięstwo nad faworytem ligi Czarnymi Połaniec, sprawiły, że Orlicz Suchedniów jest nowym liderem IV ligi świętokrzyskiej. Orlicz ma 22 punkty, tyle samo, co drugi w tabeli zespół Czarnych. W czubie tabeli panuje duży ścisk. Kolejne cztery zespoły mają po 21 punktów.

Partyzant Radoszyce nadal zajmuje 18. miejsce w tabeli.

Pozostałe wyniki 11. kolejki i tabela tutaj: IV liga świętokrzyska sezon 2020/21 – wyniki 11. kolejki

W następnej kolejce Orlicz zagra na wyjeździe z Olimpią Pogoń Staszów, a Partyzant podejmie Czarnych Połaniec.

Orlicz Suchedniów - Partyzant Radoszyce 3:0 (1:0)

Bramki: Grzegorz Skarbek 33, Dominik Chrzanowski 75 i 86

Orlicz: Szram - Czeneszkow, Cedro, Boleń (79 Jarząb), Solnica (87 Bujak), Skarbek (71 Chrzanowski), Paprocki (82 Bator), K. Tumulec, M. Tumulec, Supierz (64 Grzejszczyk), Świtowski

Partyzant: Kaszuba - Cegieła, Pałka, P. Laskowski, Opara, Winckowicz, Nieszporek (73 Świercz), Pękala (67 Sztandera), Gola, Dymek, Szustak