Orlicz Suchedniów przegrał w pierwszym sparingu, ale pokazał się z dobrej strony

Paweł Wełpa
Trener Orlicza Suchedniów Mariusz Arczewski nie mógł skorzystać z wielu zawodników na pierwszym sparingu swojej drużyny Paweł Wełpa
Od porażki rozpoczęli piłkarze Orlicza Suchedniów serię sparingów w przerwie zimowej. Pierwszym rywalem wicelidera okręgówki była czwartoligowa TS 1946 Nida Pińczów.

Podopieczni Mariusza Arczewskiego, którzy tym meczem rozpoczęli serię spotkań kontrolnych przed rundą wiosenną w świętokrzyskiej klasie okręgowej, ulegli Nidzie Pińczów 0:1. Jedyna bramka padła w 90. minucie.

Mimo porażki suchedniowianie pokazali się szczególnie w pierwszej połowie z dobrej strony, choć zagrali nieskutecznie – mieli kilka dogodnych szans, podczas gdy goście żadnej.

W drugiej połowie uwidoczniła się przewaga czwartoligowców, którym udało się w końcówce zdobyć zwycięską bramkę. Na usprawiedliwienie Orlicza może przemawiać fakt, że zespół miał w kadrze meczowej tylko trzynastu zawodników i brakowało wielu podstawowych zawodników.

W zespole Orlicza zagrał Albert Bujakowski z Probudexu Łagów, którym suchedniowski klub jest zainteresowany. Innym zawodnikiem w kręgu zainteresowań jest Tomasz Raczyński z Lechii Strawczyn. Do kadry po wyleczeniu kontuzji wraca Piotr Mądzik.

Wiosną w drużynie z Suchedniowa nie zobaczymy Rafała Pabisa i Kamila Olszewskiego

Kolejnym sparingpartnerem wicelidera klasy okręgowej będą Orlęta Kielce, a mecz odbędzie się w środę 6 lutego.

Orlicz: Ubysz, Jarząb, Stawiak, Bujakowski, Bator, Solnica, Boleń, Świtowski, Kita, Tumulec, Banaczkowski, Boszczyk, M. Sikora, K. Sikora.