Osłabiony Orlicz Suchedniów pokonał Stal Kunów i nadal jest niepokonany wiosną

Paweł Wełpa
W meczu na jesieni Marcin Tacij (w żółto-czarnym stroju, w wyskoku) bramkarza Stali nie pokonał, ale zrobił to wiosną Paweł Wełpa
Orlicz Suchedniów wygrał wyjazdowy mecz klasy okręgowej ze Stalą Kunów, choć przez większość meczu grał w osłabieniu. Podopieczni Mariusza Arczewskiego zdobyli wiosną komplet punktów. Za tydzień mecz sezonu – do Suchedniowa przyjeżdża Star Starachowice

Orlicz od 15. minuty grał w osłabieniu po tym, jak Adrian Niewczas dostał czerwoną kartkę, ale zdołał wygrać niełatwy mecz. Jedynego gola zdobył Marcin Tacij w 62. minucie.

– Straciliśmy bramkę po naszym rzucie rożnym, z kontrataku. Nie odstawaliśmy od dobrze grającego rywala, ale głupi błąd spowodował, że przegraliśmy – mówił Zbigniew Rutkowski, trener Stali.

– Grać 75 minut w dziesiątkę i wygrać to budzi respekt i dlatego brawa dla moich chłopaków. Nie widać było, że gramy o jednego zawodnika mniej. Mieliśmy ten mecz pod kontrolą. Gospodarze zagrażali nam tylko ze stałych fragmentów gry, a my mieliśmy jeszcze co najmniej kilka dobrych sytuacji strzeleckich. Pokazaliśmy w tym meczu charakter – powiedział trener Orlicza Mariusz Arczewski.

Orlicz nadal ma cztery punkty straty do lidera, Staru Starachowice, i zajmuje drugie miejsce. Starachowiczanie wygrali w sobotę 5:0 z Bucovią Bukowa.

W następnej kolejce dwa najlepsze jak do tej pory zespoły klasy okręgowej zagrają między sobą. Mecz Orlicz Suchedniów – Star Starachowice odbędzie się w niedzielę, 14 kwietnia, o godz. 16.00 w Suchedniowie. Jesienią Star wygrał u siebie 2:0. – Każdy już czeka na ten mecz i my też czekamy. Nie boimy się Staru, bo my też jesteśmy dobrym zespołem – dodał trener Arczewski.

Stal Kunów zajmuje 9. miejsce w tabeli, a w następnej kolejce zagra ze Spartą Kazimierza Wielka.

Stal Kunów – Orlicz Suchedniów 0:1 (0:0)