Ośmiu wykonawców chce realizować drogę ekspresową S74 od Mniowa do Kielc. Zobacz ile będzie kosztować

Stanisław Wróbel
Stanisław Wróbel
Pixabay/ zdjęcie ilustracyjne
Udostępnij:
Ośmiu wykonawców jest zainteresowanych zaprojektowaniem i wybudowaniem drogi ekspresowej S74 w powiecie kieleckim na odcinku Przełom/Mniów – węzeł Kielce Zachód. Oferty w przetargu na realizację inwestycji złożyło osiem firm i konsorcjów.

Oferty w przedziale cenowym od około 537,7 milionów do około 648,6 milionów złotych mieszczą się w kwocie, jaką inwestor – Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przeznaczyła na realizację inwestycji. Zarezerwowano na nią około 809,8 miliona złotych.

Oto chętni do budowy S74 Przełom/Mniów - węzeł Kielce Zachód i ceny jakie zaoferowali
Najtańszą ofertę złożyło konsorcjum Mirbudu i Kobylarni, które zaproponowało 537,699 milionów złotych. Pozostałe propozycje to: Polaqua – 575,351 milionów złotych, Budimex – 577,823 milionów złotych, PTU Intercor – 608,850 milionów złotych, Strabag – 613,660 milionów złotych, Mota Engil – 625,204 milionów złotych, konsorcjum NDI 642,288 milionów złotych oraz konsorcjum Mostostalu Warszawa – 648,601 milionów złotych.

Komisja przetargowa przystąpiła już do analizy ofert w celu wyłonienia tej najkorzystniejszej.

Odcinek Przełom/Mniów - węzeł Kielce Zachód jest bardzo ważny

Odcinek Przełom/Mniów - węzeł Kielce Zachód to kolejna, po obwodnicy Opatowa, inwestycja w ciągu drogi ekspresowej S74 realizowana w województwie świętokrzyskim w ramach rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych. Inwestycja ma ogromne znaczenie nie tylko dla kierowców podróżujących tranzytem na trasie Łódź - Kielce - Rzeszów, ale kompleksowo rozwiązuje również problem dojazdu ze stref podmiejskich do Kielc. 

Aktualnie droga krajowa numer 74 na wjeździe i wyjedzie ze stolicy województwa w stronę Mniowa i Miedzianej Góry jest często zakorkowana. Nowy dwujezdniowy przebieg S74 sprawi, że mieszkańcy gmin Miedziana Góra i Mniów nie tylko odetchną, ale sprawnie dojadą do Kielc. Droga ekspresowa S74 skomunikuje województwa łódzkie, świętokrzyskie i podkarpackie. Mieszkańcy Kielc i województwa świętokrzyskiego zyskają bezpieczne i szybkie połączenie z węzłami autostradowymi. Dzięki inwestycji poprawi się również bezpieczeństwo ruchu drogowego.

Odcinek Przełom/Mniów - węzeł Kielce Zachód. Co będzie zrobione?

W ramach inwestycji zaprojektowany i wybudowany zostanie odcinek dwujezdniowej drogi ekspresowej S74 o łącznej długości około 16,4 kilometrów, przebiegający przez teren gmin: Mniów, Miedziana Góra i Strawczyn. Droga na odcinku około 400 metrów począwszy od miejscowości Przełom biec będzie istniejącym śladem drogi krajowej nr 74. Następnie odbije w kierunku południowo-zachodnim i poprowadzona po nowym śladzie skomunikuje się z łącznicą węzła S7 Kielce Zachód, wybudowaną w ramach obwodnicy Kielc.

Zadanie obejmuje budowę węzłów drogowych Mniów (na połączeniu S74 z istniejącą drogą numer 74) i Bugaj (na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką numer 748) oraz budowę obiektów inżynierskich. W ramach inwestycji powstanie 12 wiaduktów drogowych, 2 mosty, a także przejścia dla zwierząt. Zbudowane zostaną również urządzenia ochrony środowiska, drogi dojazdowe oraz Miejsca Obsługi Podróżnych w miejscowości Przełom.  

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polska elektromobilność w liczbach

Wideo

Komentarze 3

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

R
Ryszard
Przecież miała być gotowa w 2015 roku. Jeszcze nie ma tej drogi? Świętokrzyskie dostaje najmniej pieniędzy spośród województw za karę że głosowało na PiS.
L
Lipiec? Co?
Po 6 latach rządzenia ogłaszają przetarg na 16 kilometrów.

Przecież już powinniśmy jeździć ze 3 lata. Tyle wypadków co było, tyle ludzi zginęło, no ale oni maja ważniejsze sprawy tzn, uchwały na temat seksu, kto z kim itd.
J
Jorg Vetter
Po ostatnich inwestycjach STRABAG jest bezkonkurencyjny.
Przejdź na stronę główną Echo Dnia Świętokrzyskie
Dodaj ogłoszenie