Osobowość Roku 2019 w Kielcach | Oto laureaci w kategoriach....

  Osobowość Roku 2019 w Kielcach | Oto laureaci w kategoriach. Finał wojewódzki rusza w piątek, 21 lutego

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Najwięcej głosów w kategoriach w Kielcach otrzymali: DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA I CHARYTATYWNA: Grażyna Jarosz, prezes Fundacji VIVE Serce Dzieciom, Kielce;

  Najwięcej głosów w kategoriach w Kielcach otrzymali: DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA I CHARYTATYWNA: Grażyna Jarosz, prezes Fundacji VIVE Serce Dzieciom, Kielce; POLITYKA, SAMORZĄDNOŚĆ I SPOŁECZNOŚĆ LOKALNA: Renata Gruszczyńska, komendant Straży Miejskiej w Kielcach; KULTURA: Ewa Urbańska i Robert Kantor, właściciele klubu Czerwony Fortepian, Kielce; BIZNES: Adrian Obarski, prezes zarządu w 4 ECO.

  Głosami mieszkańców naszego miasta zostaną przyznane tytuły OSOBOWOŚĆ ROKU 2019 w kategoriach: Kultura, Działalność społeczna i charytatywna, Biznes oraz Polityka, samorządność i społeczność lokalna. Laureaci awansują do finału województwa. Spośród trójek laureatów z największymi liczbami głosów w każdej kategorii kapituła wyłoni Osobowość Roku 2019 w Kielcach. W skali całego regionu zostanie też przyznany tytuł w kategorii Nauka.
  Najwięcej głosów w kategoriach w Kielcach otrzymali: DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA I CHARYTATYWNA: Grażyna Jarosz, prezes Fundacji VIVE Serce Dzieciom, Kielce;

  Najwięcej głosów w kategoriach w Kielcach otrzymali: DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA I CHARYTATYWNA: Grażyna Jarosz, prezes Fundacji VIVE Serce Dzieciom, Kielce; POLITYKA, SAMORZĄDNOŚĆ I SPOŁECZNOŚĆ LOKALNA: Renata Gruszczyńska, komendant Straży Miejskiej w Kielcach; KULTURA: Ewa Urbańska i Robert Kantor, właściciele klubu Czerwony Fortepian, Kielce; BIZNES: Adrian Obarski, prezes zarządu w 4 ECO.  Oto nominowani, którzy otrzymali najwięcej głosów w kategoriach:

  Kultura: 1. Ewa Urbańska i Robert Kantor, właściciele klubu Czerwony Fortepian - 1073 głosów; 2. Maksym Rzemiński, pianista - 889; 3. Tomasz Rowiński, właściciel Studia Tańca i Stylu Rewanż- 256.

  Działalność społeczna i charytatywna: 1. Grażyna Jarosz, prezes Fundacji VIVE Serce Dzieciom - 868; 2. Marzanna Wiśniewska, wiceprzewodnicząca Polskiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie - 780; 3. Daria Szyda, działaczka społeczna - 238.

  Polityka, samorządność i społeczność lokalna: 1. Renata Gruszczyńska, komendant Straży Miejskiej - 925 głosów; 2. Piotr Wawrzyk, poseł Prawa i Sprawiedliwości - 496; 3. Anna Kibortt, radna miasta, przewodnicząca klubu radnych Projekt Wspólne Kielce - 89.

  Biznes: 1. Adrian Obarski, prezes zarządu w 4 ECO - 1957 głosów; 2. Patryk Nogaj, właściciel sześciu sklepów Żabka - 1780; 3. Helena Gontarz, prezes PSS - 203.

  Spośród tego grona laureatów kapituła konkursu wyłoni kandydata, któremu przyzna tytuł Osobowości Roku 2019 w Kielcach.


  KLIKNIJ i wybierz kategorię
  - zobacz wyniki głosowania
  Kultura
  Działalność społeczna
  i charytatywna
  Polityka, samorządność
  i społeczność lokalna
  Biznes
  KLIKNIJ i zobacz wyniki

  w wojewódzkiej kategorii
  Nauka


  ______________________


  Noworoczny czas to okres podsumowań i rankingów. To także najlepsza okazja, aby docenić osoby, które w mijającym roku angażowały się w życie lokalnych społeczności, wyróżniły się dokonaniami w różnych dziedzinach, osiągały sukcesy, pomagały innym, wykazały się kreatywnością i talentem.

  W wielkim plebiscycie OSOBOWOŚĆ ROKU 2019, który w Kielcach i województwie świętokrzyskim prowadzi "Echo Dnia", zaszczytne tytuły zostaną przyznane głosami mieszkańców naszego regionu. Akcja jest kontynuacją tradycyjnego, prowadzonego co roku plebiscytu Człowiek Roku.

  Kandydatów do wyróżnienia nominuje kapituła naszej redakcji pod przewodnictwem redaktora naczelnego Stanisława Wróbla. Elementem każdej nominacji będzie jej uzasadnienie, czyli wskazanie, za jakie konkretne działania lub sukcesy w 2019 roku dana osoba została wyróżniona.

  Kategorie i etapy plebiscytu


  Głosowanie jest prowadzone w pięciu kategoriach: Kultura, Działalność społeczna i charytatywna, Biznes oraz Polityka, samorządność i społeczność lokalna i Nauka.

  W pierwszych czterech kategoriach nagrody zostaną najpierw przyznane w Kielcach. Laureaci nie tylko zdobędą tytuły Osobowość Roku 2019 w Kielcach w kategorii, lecz także, zachowując zdobyte głosy, awansują do wojewódzkiego finału akcji, w którym zostaną przyznane tytuły Świętokrzyska Osobowość Roku 2019.

  Spośród pierwszych trzech osób z największą liczbą głosów w każdej kategorii, kapituła pod przewodnictwem redaktora naczelnego Stanisława Wróbla, wyłoni laureata, któremu przyzna tytuł Osobowości Roku 2019 w Kielcach.

  W kategorii Nauka głosowanie będzie prowadzone w jednym etapie w skali całego województwa.

  Ogólnopolski finał  Laureaci z naszego województwa będą mieli także szansę na zdobycie wyróżnień w skali całej Polski. W tym roku plebiscyt jest prowadzony jednocześnie we wszystkich województwach w kraju. Zwycięzcy z każdego regionu wezmą udział w ogólnopolskim finale, w którym powalczą o tytuły Osobowość Roku Polski 2019 w każdej kategorii. Awansując do finału laureaci zachowają oczywiście głosy zdobyte od początku plebiscytu.

  Laureatów wybiorą Czytelnicy

  Głosowanie w miastach i powiatach w pierwszym etapie plebiscytu rozpoczęło się we wtorek, 7 stycznia i trwało do wtorku, 11 lutego 2020 roku. do godziny 22:30. Zwycięzcy awansowali do wojewódzkiego finału, który rozpoczął się w piątek, 21 lutego i potrwa do piątku, 28 lutego, do godziny 21. Trwające głosowanie w wojewódzkiej kategorii NAUKA zakończy się natomiast we wtorek 25 lutego o 22.30.

  Specjalne dodatki do gazety

  W ramach plebiscytu do gazety dołączymy dwa specjalne dodatki. W pierwszym z nich, który ukazał się w czwartek, 23 stycznia, przedstawiliśmy wszystkie nominowane osoby oraz uzasadnienia nominacji.
  Drugi dodatek ukaże się na początku marca, po zakończeniu wojewódzkiego etapu plebiscytu. Zamieścimy w nim obszerne rozmowy ze zwycięzcami, prezentacje laureatów z Kielc oraz relację z uroczystej gali, podczas której zostaną wręczone statuetki i nagrody.

  Uroczysta gala plebiscytu

  W piątek 13 marca w Hotelu Kongresowym przy alei Solidarności 34 w Kielcach odbędzie wojewódzka gala plebiscytu Osobowość Roku 2019, na którą zostaną zaproszeni wszyscy laureaci z miast i powiatów. Na scenie otrzymają piękne statuetki, dyplomy i nagrody. Galę uświetnią także występy wybranych laureatów w kategorii Kultura.

  KLIKNIJ i zobacz
  relację z gali
  poprzedniej edycji plebiscytu


  Podsumowaniem całego plebiscytu będzie ogólnopolska gala, podczas której zostaną wręczone główne tytuły - Osobowość Roku Polski 2019. Na uroczystość transmitowaną na żywo w internecie zostaną zaproszeni zwycięzcy w każdej kategorii z każdego województwa, którzy na scenie odbiorą dodatkowe wyróżnienia.

  Nagrody dla zwycięzców  Laureaci z Kielc, w każdej kategorii plebiscytu otrzymają:
  • tytuł Osobowość Roku 2019 w Kielcach
  • statuetkę i pamiątkowy dyplom potwierdzający zdobycie tytułu
  • zaproszenie na wojewódzką galę plebiscytu Osobowość Roku 2019
  • awans do wojewódzkiego finału plebiscytu z zachowaniem zdobytych głosów


  Osoby, które w wojewódzkich finałach każdej z czterech kategorii plebiscytu oraz w wojewódzkiej kategorii Nauka, zdobędą najwięcej głosów otrzymają:
  • tytuł Świętokrzyska Osobowość Roku 2019
  • statuetkę
  • zaproszenie na ogólnopolską galę plebiscytu Osobowość Roku 2019 w Warszawie
  • dyplom wręczany podczas ogólnopolskiej gali
  • awans do ogólnopolskiego finału plebiscytu z zachowaniem zdobytych głosów


  Spośród trójek laureatów w każdej kategorii, kapituła wyłoni Osobowość Roku 2019 w województwie świętokrzyskim.

  Dodatkowo na laureatów pierwszych trzech miejsc w wojewódzkim finale w każdej kategorii plebiscytu czekają zaproszenia dla dwóch osób na weekendowy pobyt w hotelu ze SPA.


  Osoby, które w ogólnopolskim finale, w każdej kategorii plebiscytu, zdobędą najwięcej głosów otrzymają tytuł i statuetkę Osobowość Roku Polski 2019. Na laureatów pierwszych trzech miejsc ogólnopolskich rankingów będą czekać także dodatkowe nagrody.


  Informacji o akcji udzielają:
  Monika Stachura i Marzena Ślusarz
  tel. 697 770 604, 510 026 015
  e-mail: monika.stachura@polskapress.pl; marzena.slusarz@polskapress.pl

  Regulamin plebiscytu

  Koronawirus. Najważniejsze informacje

  Kierunki przyszłości – Elektromobilność i Inżynieria środków transportu. Nowe kierunki studiów na Politechnice Świętokrzyskiej

  Rekrutacja na studia w czasie epidemii. Najważniejsze sprawy, o których musi wiedzieć każdy maturzysta

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Polecamy

  Kwartalny dostęp do prenumeraty cyfrowej Echa Dnia za POŁOWĘ CENY! ▶▶ KUP ◀◀

  Kwartalny dostęp do prenumeraty cyfrowej Echa Dnia za POŁOWĘ CENY! ▶▶ KUP ◀◀

  GAZ-SYSTEM realizuje program społeczny „GAZ-SYSTEM dla edukacji”

  GAZ-SYSTEM realizuje program społeczny „GAZ-SYSTEM dla edukacji”