Osobowość Roku 2019 w powiecie ostrowieckim | Andrzej Łada,...

  Osobowość Roku 2019 w powiecie ostrowieckim | Andrzej Łada, Edyta Ogłaza, Mirosław Radomski i Adam Spała liderami. Dla kogo tytuły?

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  W piątek o 16 najwięcej głosów w kategoriach mieli: DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA I CHARYTATYWNA: Edyta Ogłaza, Prezes i założycielka Fundacji Kolorowe Motyle

  W piątek o 16 najwięcej głosów w kategoriach mieli: DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA I CHARYTATYWNA: Edyta Ogłaza, Prezes i założycielka Fundacji Kolorowe Motyle z Ostrowca; KULTURA: Andrzej Łada, prezes Fotoklubu Galeria Miejskiego Centrum Kultury i dyrektor Galerii Fotografii w Ostrowcu; POLITYKA, SAMORZĄDNOŚĆ I SPOŁECZNOŚĆ LOKALNA: Mirosław Radomski, prezes Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kunowskiej; BIZNES: Adam Spała, założyciel Fabryki Porcelany AS Ćmielów.

  Głosami mieszkańców naszego powiatu zostaną przyznane tytuły OSOBOWOŚĆ ROKU 2019 w kategoriach: Kultura, Działalność społeczna i charytatywna, Biznes oraz Polityka, samorządność i społeczność lokalna. Laureaci z naszego powiatu awansują do finału województwa. Spośród trójek laureatów z największymi liczbami głosów w każdej kategorii kapituła wyłoni Osobowość Roku 2019 w powiecie ostrowieckim. W skali całego regionu zostanie też przyznany tytuł w kategorii Nauka.
  W piątek o 16 najwięcej głosów w kategoriach mieli: DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA I CHARYTATYWNA: Edyta Ogłaza, Prezes i założycielka Fundacji Kolorowe Motyle

  W piątek o 16 najwięcej głosów w kategoriach mieli: DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA I CHARYTATYWNA: Edyta Ogłaza, Prezes i założycielka Fundacji Kolorowe Motyle z Ostrowca; KULTURA: Andrzej Łada, prezes Fotoklubu Galeria Miejskiego Centrum Kultury i dyrektor Galerii Fotografii w Ostrowcu; POLITYKA, SAMORZĄDNOŚĆ I SPOŁECZNOŚĆ LOKALNA: Mirosław Radomski, prezes Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kunowskiej; BIZNES: Adam Spała, założyciel Fabryki Porcelany AS Ćmielów.


  KLIKNIJ i wybierz kategorię
  - zobacz wyniki głosowania
  lub zgłoś swoją propozycję nominacji:
  Kultura
  Działalność społeczna
  i charytatywna
  Polityka, samorządność
  i społeczność lokalna
  Biznes
  KLIKNIJ i zobacz wyniki
  lub zgłoś swoją propozycję nominacji
  w wojewódzkiej kategorii
  Nauka


  ______________________


  Noworoczny czas to okres podsumowań i rankingów. To także najlepsza okazja, aby docenić osoby, które w mijającym roku angażowały się w życie lokalnych społeczności, wyróżniły się dokonaniami w różnych dziedzinach, osiągały sukcesy, pomagały innym, wykazały się kreatywnością i talentem.

  W wielkim plebiscycie OSOBOWOŚĆ ROKU 2019, który w naszym powiecie i województwie świętokrzyskim prowadzi "Echo Dnia", zaszczytne tytuły zostaną przyznane głosami mieszkańców naszego regionu. Akcja jest kontynuacją tradycyjnego, prowadzonego co roku plebiscytu Człowiek Roku.

  Kandydatów do wyróżnienia nominuje kapituła naszej redakcji pod przewodnictwem redaktora naczelnego Stanisława Wróbla. Elementem każdej nominacji jest jej uzasadnienie, czyli wskazanie, za jakie konkretne działania lub sukcesy w 2019 roku dana osoba została wyróżniona.

  Do zgłaszania propozycji osób, które zasługują na uhonorowanie zapraszamy także naszych Czytelników.
  KLIKNIJ i zgłoś kandydata

  Kogo warto nominować
  - KLIKNIJ i przeczytaj
  o kategoriach plebiscytu  Kategorie i etapy plebiscytu


  Głosowanie jest prowadzone w pięciu kategoriach: Kultura, Działalność społeczna i charytatywna, Biznes oraz Polityka, samorządność i społeczność lokalna i Nauka.

  W pierwszych czterech kategoriach nagrody zostaną najpierw przyznane w powiecie ostrowieckim. Laureaci nie tylko zdobędą tytuły Osobowość Roku 2019 w powiecie w kategorii, lecz także, zachowując zdobyte głosy, awansują do wojewódzkiego finału akcji, w którym zostaną przyznane tytuły Świętokrzyska Osobowość Roku 2019.

  Spośród pierwszych trzech laureatów z największą liczbą głosów ze wszystkich kategorii, czyli 12 osób, kapituła pod przewodnictwem redaktora naczelnego Stanisława Wróbla, wyłoni laureata, któremu przyzna tytuł Osobowości Roku 2019 w powiecie ostrowieckim.

  W kategorii Nauka głosowanie jest prowadzone w jednym etapie w skali całego województwa.

  Ogólnopolski finał  Laureaci z naszego województwa będą mieli także szansę na zdobycie wyróżnień w skali całej Polski. W tym roku plebiscyt jest prowadzony jednocześnie we wszystkich województwach w kraju. Zwycięzcy z każdego regionu wezmą udział w ogólnopolskim finale, w którym powalczą o tytuły Osobowość Roku Polski 2019 w każdej kategorii. Awansując do finału laureaci zachowają oczywiście głosy zdobyte od początku plebiscytu.

  Laureatów wybiorą Czytelnicy


  Głosowanie w powiecie w pierwszym etapie plebiscytu rozpoczęło się we wtorek, 7 stycznia i będzie trwało do wtorku, 11 lutego 2020 roku. do godziny 22:30. Zwycięzcy awansują do wojewódzkiego finału, który rozpocznie się w piątek, 14 lutego i potrwa do środy, 26 lutego. Dwa dni później, w piątek, 28 lutego rozpocznie się ogólnopolskich finał. Jego zwycięzców poznamy w środę, 11 marca.

  Specjalne dodatki do gazety

  W ramach plebiscytu do gazety dołączymy dwa specjalne dodatki. W pierwszym z nich, który ukaże się w czwartek, 23 stycznia, przedstawimy wszystkie nominowane osoby oraz uzasadnienia nominacji.
  Drugi dodatek ukaże się na początku marca, po zakończeniu wojewódzkiego etapu plebiscytu. Zamieścimy w nim obszerne rozmowy ze zwycięzcami, prezentacje laureatów z każdego powiatu oraz relację z uroczystej gali, podczas której zostaną wręczone statuetki i nagrody.

  Uroczysta gala plebiscytu

  W piątek 13 marca w Hotelu Kongresowym przy alei Solidarności 34 w Kielcach odbędzie wojewódzka gala plebiscytu Osobowość Roku 2019, na którą zostaną zaproszeni wszyscy laureaci z miast i powiatów. Na scenie otrzymają piękne statuetki, dyplomy i nagrody. Galę uświetnią także występy wybranych laureatów w kategorii Kultura.

  KLIKNIJ i zobacz
  relację z gali
  poprzedniej edycji plebiscytu


  Podsumowaniem całego plebiscytu będzie ogólnopolska gala, podczas której zostaną wręczone główne tytuły - Osobowość Roku Polski 2019. Na uroczystość transmitowaną na żywo w internecie zostaną zaproszeni zwycięzcy w każdej kategorii z każdego województwa, którzy na scenie odbiorą dodatkowe wyróżnienia.

  Nagrody dla zwycięzców  Laureaci z naszego powiatu, w każdej kategorii plebiscytu otrzymają:
  • tytuł Osobowość Roku 2019 powiatu
  • statuetkę i pamiątkowy dyplom potwierdzający zdobycie tytułu
  • zaproszenie na wojewódzką galę plebiscytu Osobowość Roku 2019
  • awans do wojewódzkiego finału plebiscytu z zachowaniem zdobytych głosów


  Osoby, które w wojewódzkich finałach każdej z czterech powiatowych kategorii plebiscytu oraz w wojewódzkiej kategorii Nauka, zdobędą najwięcej głosów otrzymają:
  • tytuł Świętokrzyska Osobowość Roku 2019
  • statuetkę
  • zaproszenie na ogólnopolską galę plebiscytu Osobowość Roku 2019 w Warszawie
  • dyplom wręczany podczas ogólnopolskiej gali
  • awans do ogólnopolskiego finału plebiscytu z zachowaniem zdobytych głosów


  Spośród trójek laureatów w każdej kategorii, kapituła wyłoni Osobowość Roku 2019 w województwie świętokrzyskim.

  Dodatkowo na laureatów pierwszych trzech miejsc w wojewódzkim finale w każdej kategorii plebiscytu czekają zaproszenia dla dwóch osób na weekendowy pobyt w hotelu ze SPA.


  Osoby, które w ogólnopolskim finale, w każdej kategorii plebiscytu, zdobędą najwięcej głosów otrzymają tytuł i statuetkę Osobowość Roku Polski 2019. Na laureatów pierwszych trzech miejsc ogólnopolskich rankingów będą czekać także dodatkowe nagrody.


  Informacji o akcji udzielają:
  Monika Stachura i Marzena Ślusarz
  tel. 697 770 604, 510 026 015
  e-mail: monika.stachura@polskapress.pl; marzena.slusarz@polskapress.pl  Regulamin plebiscytu

  E-dowód ułatwi ci życie, możesz go miec za darmo

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Polecamy

  Kielecka Mapa Inwestycji

  Kielecka Mapa Inwestycji

  Zamieszkaj zgodnie z naturą na Zielonym Stoku!

  Zamieszkaj zgodnie z naturą na Zielonym Stoku!

  Jak dobrze wybrać studia?

  Jak dobrze wybrać studia?