OSOBOWOŚĆ ROKU 2020 Sprawdź kto zwyciężył w plebiscycie i zdobył prestiżowe tytuły

Akcja specjalna Polska Press Grupy
Nasi Czytelnicy wybierali osoby, które w minionym roku najbardziej zasłużyły się dla lokalnych społeczności. Laureaci z miast i powiatów, zachowując zdobyte głosy, awansowali do wojewódzkiego finału plebiscytu, w którym zostały przyznane tytuły Świętokrzyska Osobowość Roku 2020. Ostatnim etapem głosowania był wielki ogólnopolski finał, w którym przyznaliśmy tytuły Osobowość Roku Polski 2020. Do finału awansowali zwycięzcy w każdej kategorii z każdego województwa, którzy zachowali oczywiście głosy zdobyte od początku plebiscytu.
KLIKNIJ i ZOBACZ
wyniki finału
ogólnopolskiego

_______________

KLIKNIJ i ZOBACZ
wyniki finału wojewódzkiego
Działalność społeczna
i charytatywna
Polityka, samorządność
i społeczność lokalna
Kultura
Biznes
Nauka

_______________

OTO ZDOBYWCY TYTUŁÓW OSOBOWOŚĆ ROKU 2020 W WOJEWÓDZTWIE ŚWIĘTOKRZYSKIM W KAŻDEJ Z KATEGORII

Zakończył się finał wojewódzki plebiscytu OSOBOWOŚĆ ROKU 2020. Głosami mieszkańców prestiżowy tytuł Osobowości Roku 2020 w kategorii Działalność społeczna i charytatywna w województwie świętokrzyskim zdobyła Aleksandra Krzos, działaczka społeczna ze Starachowic. Uzyskała 1580 głosów.Aleksandra Krzos została nominowana za zorganizowanie w 2020 roku licznych akcji charytatywnych. Jest działaczką społeczną, współtwórczynią portalu Widzialna Ręka Starachowice zajmującego się pomaganiem potrzebującym, Zdążyć przed Panem Bogiem i Licytacje Starachowice - pomagającym dzieciom potrzebującym operacji. Spośród trójek laureatów etapu wojewódzkiego w każdej kategorii, kapituła wyłoni Osobowość Roku 2020 w województwie świętokrzyskim.Zwycięzców nagrodziliśmy podczas wielkiej gali finałowej, która odbyła się w czwartek, 8 lipca, w Ogrodzie Domu Środowisk Twórczych Pałacu Tomasza Zielińskiego w Kielcach. Czytaj więcej: Marcin Zawierucha Osobowością Roku 2020 Województwa Świętokrzyskiego! Oto laureaciWszystkie informacje o akcji oraz wyniki głosowania na: www.echodnia.eu/swietokrzyskie/osobowoscNa następnych slajdach zobacz kto zajął kolejne miejsca w głosowaniu w kategorii Działalność społeczna i charytatywna >>>

Aleksandra Krzos Osobowością Roku 2020 w kategorii Działalno...

Zakończył się finał wojewódzki plebiscytu OSOBOWOŚĆ ROKU 2020. Głosami mieszkańców prestiżowy tytuł Osobowości Roku 2020 w kategorii Polityka, samorządność i społeczność lokalna w województwie świętokrzyskim zdobył Łukasz Maderak, wiceburmistrz Kazimierzy Wielkiej. Uzyskał 1323 głosy.Łukasz Maderak został nominowany za podjęcie inicjatywy, mimo trudnych czasów pandemii, utworzenia świetlicy środowiskowej w Kazimierzy Wielkiej. Placówka działa od prawie roku.Spośród trójek laureatów etapu wojewódzkiego w każdej kategorii, kapituła wyłoni Osobowość Roku 2020 w województwie świętokrzyskim.Zwycięzców nagrodziliśmy podczas wielkiej gali finałowej, która odbyła się w czwartek, 8 lipca, w Ogrodzie Domu Środowisk Twórczych Pałacu Tomasza Zielińskiego w Kielcach. Czytaj więcej: Marcin Zawierucha Osobowością Roku 2020 Województwa Świętokrzyskiego! Oto laureaciWszystkie informacje o akcji oraz wyniki głosowania na: www.echodnia.eu/swietokrzyskie/osobowoscNa następnych slajdach zobacz kto zajął kolejne miejsca w głosowaniu w kategorii Polityka, samorządność i społeczność lokalna >>>

Łukasz Maderak Osobowością Roku 2020 w kategorii Polityka, s...

Zakończył się finał wojewódzki plebiscytu OSOBOWOŚĆ ROKU 2020. Głosami mieszkańców prestiżowy tytuł Osobowości Roku 2020 w kategorii Kultura w województwie świętokrzyskim zdobył Michał Jamioł, artysta malarz z Kielc. Uzyskał 2376 głosów.Michał Jamioł został nominowany za wyróżnienie w grudniowej selekcji prac artystycznych (Artwork Selection) jednej z największych internetowych galerii artystycznych na świecie - paryskiej galerii sztuki Artmajeur Gallery.Spośród trójek laureatów etapu wojewódzkiego w każdej kategorii, kapituła wyłoni Osobowość Roku 2020 w województwie świętokrzyskim.Zwycięzców nagrodziliśmy podczas wielkiej gali finałowej, która odbyła się w czwartek, 8 lipca, w Ogrodzie Domu Środowisk Twórczych Pałacu Tomasza Zielińskiego w Kielcach. Czytaj więcej: Marcin Zawierucha Osobowością Roku 2020 Województwa Świętokrzyskiego! Oto laureaciWszystkie informacje o akcji oraz wyniki głosowania na: www.echodnia.eu/swietokrzyskie/osobowoscNa następnych slajdach zobacz kto zajął kolejne miejsca w głosowaniu w kategorii Kultura >>>

Michał Jamioł Osobowością Roku 2020 w kategorii Kultura w wo...

Zakończył się finał wojewódzki plebiscytu OSOBOWOŚĆ ROKU 2020. Głosami mieszkańców prestiżowy tytuł Osobowości Roku 2020 w kategorii Biznes w województwie świętokrzyskim zdobył Stefan Sikora, właściciel Gospodarstwo Rolnego Sikora oraz spółki BIO-MED z Górek Szczukowskich. Pochodzi z Odrowąża w powiecie koneckim. Uzyskał 1289 głosów.Stefan Sikora został nominowany za stworzenie wielkoobszarowego i ekologicznie działającego gospodarstwa rolnego w Odrowążu.Spośród trójek laureatów etapu wojewódzkiego w każdej kategorii, kapituła wyłoni Osobowość Roku 2020 w województwie świętokrzyskim.Zwycięzców nagrodziliśmy podczas wielkiej gali finałowej, która odbyła się w czwartek, 8 lipca, w Ogrodzie Domu Środowisk Twórczych Pałacu Tomasza Zielińskiego w Kielcach. Czytaj więcej: Marcin Zawierucha Osobowością Roku 2020 Województwa Świętokrzyskiego! Oto laureaciWszystkie informacje o akcji oraz wyniki głosowania na: www.echodnia.eu/swietokrzyskie/osobowoscNa następnych slajdach zobacz kto zajął kolejne miejsca w głosowaniu w kategorii Biznes >>>

Stefan Sikora Osobowością Roku 2020 w kategorii Biznes w woj...

Zakończył się finał wojewódzki plebiscytu OSOBOWOŚĆ ROKU 2020. Głosami mieszkańców prestiżowy tytuł Osobowości Roku 2020 w kategorii Nauka w województwie świętokrzyskim zdobyła dr hab. Katarzyna Ziołowicz, dziekan Wydziału Sztuki, profesor Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Uzyskał 636 głosów.Katarzyna Ziołowicz został nominowany za zdobycie tytułu Wykładowcy Roku Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. To nagroda przyznawana przez studentów, którzy w ten sposób chcą uhonorować wyróżniających się nauczycieli akademickich.Spośród trójek laureatów etapu wojewódzkiego w każdej kategorii, kapituła wyłoni Osobowość Roku 2020 w województwie świętokrzyskim.Zwycięzców nagrodziliśmy podczas wielkiej gali finałowej, która odbyła się w czwartek, 8 lipca, w Ogrodzie Domu Środowisk Twórczych Pałacu Tomasza Zielińskiego w Kielcach. Czytaj więcej: Marcin Zawierucha Osobowością Roku 2020 Województwa Świętokrzyskiego! Oto laureaciWszystkie informacje o akcji oraz wyniki głosowania na: www.echodnia.eu/swietokrzyskie/osobowoscNa następnych slajdach zobacz kto zajął kolejne miejsca w głosowaniu w kategorii Nauka >>>

Dr hab. Katarzyna Ziołowicz Osobowością Roku 2020 w kategori...

_______________

Warto też sprawdzić wyniki głosowania w pierwszym etapie plebiscytu w poszczególnych kategoriach oraz miastach i powiatach.

KLIKNIJ i ZOBACZ
wyniki głosowania w powiatach
Działalność społeczna
i charytatywna
Polityka, samorządność
i społeczność lokalna
Kultura
Biznes

Miniony rok 2020 był wyjątkowo trudny. Pandemia koronawirusa nagle dotknęła każdej dziedziny naszego życia, zmieniając wiele jego aspektów już na zawsze. Pomimo przeciwności losu, wielu wspaniałych ludzi z naszego regionu angażowało się jednak w życie lokalnych społeczności, wyróżniając się dokonaniami w różnych dziedzinach. Pomimo ograniczeń, wiele osób osiągało sukcesy, rozwijało swoją kreatywność i talent oraz pomagało innym znosić trudny czas.

W najbliższych tygodniach będzie okazja, aby docenić i nagrodzić działalność ludzi kultury i nauki, biznesu, polityki i samorządu oraz tych, którzy działają społecznie i charytatywnie. Głosami naszych Czytelników zostaną przyznane tytuły OSOBOWOŚĆ ROKU 2020 w wielkim, ogólnopolskim plebiscycie, który w województwie świętokrzyskiem prowadzi Echo Dnia, serwis www.echodnia.eu oraz serwisy www.naszemiasto.pl.

Kandydatów do wyróżnień nominuje kapituła naszej redakcji pod przewodnictwem Stanisława Wróbla, redaktora naczelnego Echa Dnia. Do zgłaszania propozycji osób, które zasługują na uhonorowanie, zapraszamy także mieszkańców województwa świętokrzyskiego.

- W tym roku, z powodu pandemii, później niż zwykle rozpoczynamy kolejną edycję akcji Osobowość Roku - mówi Bogusław Kaczmarek, pomysłodawca i menedżer plebiscytu. - Zdecydowaliśmy się jednak utrzymać wieloletnią tradycję i także w tym roku nagrodzić wyjątkowe osobowości z naszego regionu. Tym bardziej, że już w ubiegłym roku pandemiczne obostrzenia uniemożliwiły organizację gali poprzedniej edycji plebiscytu. W tym roku laureaci tytułów Osobowość Roku 2019 zostaną nagrodzeni razem z tegorocznymi zwycięzcami.

Kategorie i etapy plebiscytu

Głosowanie będzie prowadzone w pięciu kategoriach: Kultura, Działalność społeczna i charytatywna, Biznes oraz Polityka, samorządność i społeczność lokalna i Nauka.
W pierwszych czterech kategoriach nagrody zostaną najpierw przyznane osobno w miastach i powiatach naszego województwa. Laureaci nie tylko zdobędą tytuły Osobowość Roku 2020, lecz także, zachowując zdobyte głosy, awansują do wojewódzkiego finału akcji, w którym zostaną przyznane tytuły Świętokrzyska Osobowość Roku 2020.

Dodatkowo spośród pierwszych trzech osób z największą liczbą głosów w każdej kategorii w Kielcach i powiatach, kapituła pod przewodnictwem redaktora naczelnego Stanisława Wróbla, wyłoni laureata, któremu przyzna tytuł Osobowości Roku 2020 w Kielcach i w każdym powiecie.

W kategorii Nauka głosowanie będzie prowadzone w jednym etapie w skali całego województwa.

Dodatkowo spośród trójek laureatów etapu wojewódzkiego w każdej kategorii, kapituła wyłoni Osobowość Roku 2020 w województwie świętokrzyskim.

Ogólnopolski finał

Laureaci z naszego województwa będą mieli także szansę na zdobycie wyróżnień w skali całej Polski. W tym roku plebiscyt jest prowadzony jednocześnie we wszystkich województwach w kraju. Zwycięzcy z każdego regionu wezmą udział w ogólnopolskim finale, w którym powalczą o tytuły Osobowość Roku Polski 2020 w każdej kategorii.

Laureatów wybiorą Czytelnicy

Głosowanie w miastach i powiatach w pierwszym etapie plebiscytu rozpocznie się w środę, 14 kwietnia, i będzie trwało do wtorku, 25 maja 2021 roku, do godziny 21:30. Zwycięzcy awansują do wojewódzkiego finału, który rozpocznie się w poniedziałek, 31 maja, i potrwa do wtorku, 8 czerwca. Tego samego dnia zakończy się także głosowanie w wojewódzkiej kategorii Nauka.

Specjalne dodatki do gazety

W ramach plebiscytu do gazety dołączone zostaną dwa specjalne dodatki. W pierwszym z nich przedstawimy wszystkie nominowane osoby oraz uzasadnienia nominacji. Drugi dodatek ukaże się w czerwcu, po zakończeniu wojewódzkiego etapu plebiscytu. Zamieścimy w nim rozmowy ze zwycięzcami oraz prezentacje laureatów z każdego powiatu.

KLIKNIJ na okładkę i zobacz
dodatki prezentujące laureatów
poprzednich edycji plebiscytu

NOWOŚĆ! Laureatów przedstawimy w książce

Podsumowanie tegorocznej edycji plebiscytu będzie wyjątkowe. Jesienią tego roku ukaże się książka "Osobowość Roku 2020".

- To będzie albumowe wydanie, w którym na kilkuset stronach przedstawimy laureatów plebiscytu z każdego województwa - zapowiada Bogusław Kaczmarek. - Na stronach książki zaprezentujemy zdobywców pierwszych trzech miejsc w każdej kategorii. Będzie to zatem wspaniała kronika, która będzie doskonałym uwiecznieniem działalności osobowości świata kultury i nauki, biznesmenów, polityków i społeczników.

Książka będzie dostępna w sprzedaży i promowana przez dzienniki regionalne w całej Polsce, a sami laureaci otrzymają, oczywiście, pamiątkowe egzemplarze.

Uroczysta gala plebiscytu

Po zakończeniu głosowania odbędzie się wojewódzka gala plebiscytu Osobowość Roku 2020, na którą zostaną zaproszeni wszyscy laureaci z miast i powiatów, a także laureaci poprzedniej edycji plebiscytu Osobowość Roku 2019.

- Liczymy na to, że latem sytuacja epidemiczna pozwoli na organizację takiego spotkania - mówi Bogusław Kaczmarek. - Bardzo chcielibyśmy wręczyć w ten sposób laureatom statuetki i dyplomy. Jeśli jednak koronawirus znów uniemożliwi spotkanie, gala odbędzie się w wersji online i będzie transmitowana w naszym serwisie internetowym. Uświetnią ją występy wybranych laureatów w kategorii Kultura z obu edycji plebiscytu.

Podsumowaniem całego plebiscytu będzie ogólnopolska gala, podczas której zostaną wręczone główne tytuły - Osobowość Roku Polski 2020 oraz Osobowość Roku Polski 2019.

Nagrody dla zwycięzców

Laureaci z każdego miasta i powiatu, w każdej kategorii plebiscytu otrzymają:

 • tytuł Osobowość Roku 2020 miasta lub powiatu
 • statuetkę i pamiątkowy dyplom potwierdzający zdobycie tytułu
 • zaproszenie na wojewódzką galę plebiscytu Osobowość Roku 2020
 • awans do wojewódzkiego finału plebiscytu z zachowaniem zdobytych głosów

Osoby, które w wojewódzkich finałach każdej z czterech powiatowych kategorii plebiscytu oraz w wojewódzkiej kategorii Nauka, zdobędą najwięcej głosów otrzymają:

 • tytuł Świętokrzyska Osobowość Roku 2020
 • statuetkę
 • zaproszenie na ogólnopolską galę plebiscytu Osobowość Roku 2020
 • dyplom wręczany podczas ogólnopolskiej gali
 • awans do ogólnopolskiego finału plebiscytu z zachowaniem zdobytych głosów

DODATKOWA NAGRODA!

Osoby, które w każdej z pięciu kategorii zajmą miejsca od 1 do 3 w województwie zostaną zaprezentowane na stronach wyjątkowej książki „Osobowość Roku 2020".

Osoby, które w ogólnopolskim finale, w każdej kategorii plebiscytu, zdobędą najwięcej głosów, otrzymają tytuł i statuetkę Osobowość Roku Polski 2020. Na laureatów pierwszych trzech miejsc ogólnopolskich rankingów będą czekać także dodatkowe nagrody.

Informacji o akcji udziela:
Filip Konieczny
tel. 502 499 735
(pn-pt w godz. 9-15)
e-mail: [email protected]

Regulamin plebiscytu