Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ostatni tydzień na składanie projektów do Budżetu Obywatelskiego w Kielcach

Agata Kowalczyk
Agata Kowalczyk
Do Budżetu Obywatelskiego  można zgłaszać różne pomysły, do edycji, która będzie realizowana w tym roku mieszkańcy zaproponowali budowę tężni solankowych, wytwarzających morskie powietrze.
Do Budżetu Obywatelskiego można zgłaszać różne pomysły, do edycji, która będzie realizowana w tym roku mieszkańcy zaproponowali budowę tężni solankowych, wytwarzających morskie powietrze. Archiwum
Jeszcze przez tydzień, do wtorku 25 maja mieszkańcy Kielc mogą zgłaszać swoje pomysły do dziewiątej edycji Kieleckiego Budżetu Obywatelskiego.

- Do tej pory kielczanie za pomocą internetowego systemu zgłosili kilkanaście projektów. Z doświadczenia i poprzednich lat wiemy jednak, że najwięcej propozycji wpływa w ostatnich dniach, dlatego spodziewamy się, że sporo zgłoszeń pojawi się w weekend i na początku przyszłego tygodnia - informuje Tomasz Porębski, rzecznik prezydenta Kielc.

Mieszkańcy wykazują duże zainteresowanie tegoroczną edycją. - Otrzymujemy sporą liczbę telefonów, w których kielczanie dopytują o szczegóły regulaminu. Wyjaśniają także swoje wątpliwości, dopytują między innymi o to, czy działka, na której chcieliby zrealizować własną inwestycję, na pewno jest własnością miasta. Pracownicy Urzędu Miasta służą pełną pomocą, a wykaz wszystkich telefonów, jak też adresów mailowych jest dostępny pod adresem Kieleckiego Budżetu Obywatelskiego - dodaje Tomasz Porębski.

Przypomnijmy, że w tym roku na realizację pomysłów mieszkańców została przeznaczona najwyższa w historii kwota 7 milionów 800 tysięcy złotych. To 50 tysięcy złotych więcej niż poprzednim razem.

Wsłuchując się w głos mieszkańców, wyrażony między innymi za pomocą ankiety, do regulaminu Kieleckiego Budżetu Obywatelskiego wprowadzono kilka istotnych zmian w stosunku do lat ubiegłych. Wprowadzono nową kategorię – projekty zielone, które polegają na stworzeniu atrakcyjnych dla mieszkańców terenów zieleni na przykład stref rekreacyjnych, parków kieszonkowych czy skwerów. Na projekty zielone zagwarantowano w budżecie obywatelskim 800 tysięcy złotych.

Następna zmiana w tegorocznym regulaminie dotyczy wartości projektów inwestycyjnych małych - została ona zwiększona do 200 tysięcy złotych (do tej pory było to 150 tysięcy złotych). Projekty powyżej tej kwoty będą zakwalifikowane do projektów inwestycyjnych dużych.

Propozycje, podobnie jak przed rokiem, można składać wyłącznie drogą elektroniczną za pośrednictwem strony internetowej Idea Kielce - Budżet Obywatelski pod adresem www.bo.kielce.eu. Uprawnieni do zgłaszania projektów są wszyscy mieszkańcy, w każdym wieku. W przypadku osób poniżej 13 roku. życia wymagana jest jednak zgoda rodzica. Do tej pory wymóg ten dotyczył osób poniżej 16. roku życia.

Osoby, które nie mają dostępu do internetu lub komputera, mogą zgłosić projekt w siedzibach ratusza na Rynku lub przy ul. Strycharskiej. Wcześniej jednak trzeba umówić się na konkretny termin w Wydziale Przedsiębiorczości i Komunikacji Społecznej (41 367 64 00).

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kielce.naszemiasto.pl Nasze Miasto