Ostatnie sparingi KSZO 1929. Wygrana ze Skałą Tumlin, przegrana z juniorami

Rafał SOBOŃ
Rafał Soboń
Na tydzień przed inauguracją III ligi małopolsko-świętokrzyskiej, piłkarze KSZO 1929 Ostrowiec zakończyli serię gier kontrolnych.

W piątkowy wieczór gracze KSZO 1929 zmierzyli się z beniaminkiem IV ligi, Skałą Tumlin. Mecz zakończył się wygraną gospodarzy 3:1. W 9 minucie gry Michał Kosowski huknął na bramkę Skały. Piłka odbiła się od słupka, a do bramki skierował ją dobrze ustawiony Konrad Skwarliński. W 77 minucie uderzeniem zza pola karnego na 2:0 podwyższył Konrad Kijanka, jednak po zamieszaniu pod bramką Cezarego Dudy, już 6 minut później kontaktową bramkę zdobył Iwo Marzec. Odpowiedź gości była natychmiastowa, bowiem w 80 minucie Kamil Dziadowicz pokonał wychodzącego bramkarza Skały ustalając wynik spotkania na 3:1 dla KSZO.

W sobotnie przedpołudnie piłkarze KSZO zmierzyli się w kolejnym sparingu, z juniorami starszymi MKS KSZO Junior. W tym pojedynku górą byli młodzi piłkarze prowadzeni przez trenera Waldemara Domagałę.

KSZO 1929 Ostrowiec - Skała Tumlin 3:1 (1:0)
1:0 Konrad Skwarliński 9 min.
2:0 Konrad Kijanka 71 min.
2:1 Iwo Marzec 77 min.
3:1 Kamil Dziadowicz 80 min.

KSZO 1929: Duda - Karasek, Lasocki, Gruszka, Dylewski, Cholewiński, Dryka, Sudy, Gardynik, Skwarliński, Kosowski oraz Sarna, Kijanka, Kamil Czaja, Hołody, Gehmman, Dziadowicz, Sulima

Skała: Simkiewicz - Musiał, Olszewski, Arczewski, Marzec, Polakowski, Kuzia, P. Solnica, Doroszko, Tacij, Kokosza oraz Porębski, Drogosz, Szczepanik, Socha, Iwanek, A. Solnica

KSZO 1929 Ostrowiec - MKS KSZO Junior Ostrowiec 2:3 (0:1)