Ostatnie tweety ZUS-u z 21.09.2021. Sprawdź, co nowego i ważnego w kwestii ubezpieczeń

Newsroom 360
Newsroom 360
Najnowsze wiadomości z ZUS-u na Twitterze
Najnowsze wiadomości z ZUS-u na Twitterze Tomasz Czachorowski
21.09.2021 na profilu ZUS-u pojawił się tweet: "RT @krzes_sajewicz: - Nowy system emerytalny premiuje dłuższą pracę. Już teraz widać, że coraz więcej osób wstrzymuje się z przejściem na e…. ".

Zakład Ubezpieczeń Społecznych, czyli ZUS, powstał w 1934 roku. Jego zadaniem jest pobieranie składek m.in. na ubezpieczenie społeczne, ubezpieczenie zdrowotne, a następnie przyznawanie odpowiednich świadczeń. Zarówno wysokość składek, jak i przyznawanych później świadczeń mogą nieznacznie zmieniać się co roku. Na twitterowym koncie ZUS znajdziesz m.in. informacje na temat świadczeń, które mogą Ci przysługiwać.

Najnowsze informacje z ZUS-u: 21.09.2021

RT @krzes_sajewicz: - Nowy system emerytalny premiuje dłuższą pracę. Już teraz widać, że coraz więcej osób wstrzymuje się z przejściem na e…


@DoRzeczy_pl Prosimy o zmianę tytułu, bo nie oddaje sensu słów prezes ZUS. O podatkach (i składkach) mówiła w kontekście wszystkich systemów świadczeniowych w państwie, a nie samego ZUS.


💰Przeciętne świadczenie emerytalno-rentowe w pierwszej połowie 2⃣0⃣2⃣1⃣ r. wyniosło 2 524,37 zł i było wyższe o 7% niż rok wcześniej.

Na wysokość świadczeń wpłynęła przede wszystkim waloryzacja. W tym roku jej wskaźnik wyniósł 104,24%.
#daneZUS

Więcej⬇️
https://t.co/agSiahMw8x


@SylwiaWjcik13 Przy obliczaniu emerytury w maju 2021 roku kwotę składek z subkonta (zwaloryzowaną rocznie za 2019 rok) waloryzuje się kwartalnie tylko za I, II, III i IV kwartał 2020 roku.


@SylwiaWjcik13 @wnppl @EECKatowice 2/2 Z tym że w podstawie wymiaru emerytury docelowej nie uwzględnia się zwiększeń uzyskanych w wyniku waloryzacji kwartalnych przeprowadzonych w celu obliczenia dotychczasowej emerytury z FUS.


@SylwiaWjcik13 @wnppl @EECKatowice 1/2 Jeśli ta osoba przeszła na emeryturę w maju 2021 roku, to ostatnia roczna waloryzacja jest za rok 2019. Tak ustaloną kwotę waloryzujemy za I, II, III i IV kwartał 2020 roku.


📢 W czasie XIII @EECKatowice zapraszamy do naszego stanowiska informacyjnego.

ℹ️ Doradzimy między innymi w sprawach dotyczących rozliczania #składki i ulg w ich opłacaniu. Założymy również profil na #PUE #ZUS.

#EuropejskiKongresGospodarczy #EKG #EEC #Katowice https://t.co/sEuETDLGrr


📌 Trwa XIII @EECKatowice. Partnerem kongresu jest także #ZUS.

🎙️ Już jutro @PawelJaroszek wystąpi w panelu „System podatkowy w Polsce – dokąd zmierzamy?”.

Więcej informacji⬇️
https://t.co/54HTKYJ2PM

#EuropejskiKongresGospodarczy #EKG #EEC #Katowice https://t.co/u296OkahUl


@SylwiaWjcik13 @wnppl @EECKatowice Wyliczając emeryturę docelową, podstawę jej wymiaru dzielimy przez średnie dalsze trwanie życia dla wieku przejścia na emeryturę wg obowiązującej wtedy tablicy GUS.
Zasady waloryzacji składek i kapitału początkowego zależą od roku i miesiąca, w którym kobieta skończyła 65 lat.


💬 Dłuższa praca daje wyższe #świadczenie. Dlatego warto przesunąć decyzję o przejściu na #emerytura. Wyjaśniają to nasi doradcy emerytalni, którzy udzielili już ponad 3⃣0⃣ mln porad - zauważyła prof. Gertruda #Uścińska, prezes #ZUS, w rozmowie z Adamem Sofułem z @wnppl. https://t.co/6WwE1fUxdM


@HaanysLach https://t.co/EmPVFddXYo


@barritus_69 @fqurwiony Zasadność zwolnień policjantów mogą zweryfikować komisje lekarskie podlegające ministrowi spraw wewnętrznych. A osoby upoważnione przez przełożonego policjanta mogą sprawdzić, czy mundurowy korzysta ze zwolnienia w prawidłowy sposób.


💬 W czasie pandemii #COVID19 z tygodnia na tydzień poprawiała się współpraca między instytucjami. Należy wykorzystać ten potencjał, aby lepiej zarządzać #zdrowie. Dziś zbyt mocno skupiamy się na zarządzaniu chorobą - podkreśliła prezes #ZUS, prof. #Uścińska na @EECKatowice. https://t.co/mzVDpx7N1t


@fqurwiony https://t.co/orYuNL0SoY


Prezes #ZUS, prof. Gertruda #Uścińska na @EECKatowice:
💬 Likwidacja zbiegów ubezpieczeń społecznych uprości system. Aż 2/3 osób, które mają więcej niż jeden tytuł do ubezpieczeń, ma powyżej 40 lat. Przeciętny dochód takiej osoby wynosi 7,5 tys. zł.

#EuropejskiKongresGospodarczy https://t.co/BBDttP4TiQ


@BacaPogorzelska Sprawdziliśmy w oddziale: zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią 14 września przekazaliśmy pieniądze Poczcie Polskiej, która ma zrealizować przekaz.


📈 Koszty #FUS w pierwszej połowie 2⃣0⃣2⃣1⃣ r. wyniosły 139,2 mld zł. To o 1 mld zł więcej niż przed rokiem.

Największą pozycję wśród wydatków stanowiły #renty, #emerytury oraz pozostałe #świadczenia👉 137,1 mld zł.

#daneZUS

Więcej w raporcie➡️https://t.co/agSiahMw8x https://t.co/7wQfiJC3RQ


🆕 Wysokość #emerytury, waloryzacja świadczeń i kondycja #FUS - między innymi o tym prof. Gertruda #Uścińska, prezes #ZUS, rozmawiała z @KonradSadurski.

🗞️ Więcej w najnowszym wydaniu @NewsweekPolska i 👇https://t.co/DJiYbyqNmL https://t.co/v3jnouPVYq


@Taplarski_Dziad @bapstylek Kapitał początkowy odtwarza składki emerytalne sprzed 1999 roku, kiedy nie było indywidualnych kont ubezpieczonych. Przed 1999 rokiem pracodawcy nie przekazywali do ZUS informacji o wysokości składek za poszczególnych pracowników, tylko za wszystkich łącznie.


@OrzechTwardy Nasze placówki w całym kraju w poniedziałki są czynne do 18.00.


ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Wideo

Materiał oryginalny: Ostatnie tweety ZUS-u z 21.09.2021. Sprawdź, co nowego i ważnego w kwestii ubezpieczeń - Polska Times

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie