Ostrowiec. Cztery osoby zmarły na OIOMie w szpitalu. Oddział zamknięty do odwołania! Są wyniki testów

Anna Śledzińska
Anna Śledzińska

Wideo

Zobacz galerię (1 zdjęcie)
Oddział Intensywnej Terapii w szpitalu w Ostrowcu Świętokrzyskim jest zamknięty do odwołania. W poniedziałek zmarły tam trzy osoby, a w nocy z poniedziałku na wtorek - czwarta. Wszystkie miały objawy mogące wskazywać na zarażenie koronawirusem - duszności i wysoką gorączkę. Jeden z wyników, u pacjenta ze Starachowic, okazał się wątpliwy.

- Na Oddziale Intensywnej Terapii nastąpiła seria szybkich i nagłych zgonów, w ciągu doby zmarło czterech pacjentów w sile wieku- mówi Adam Karolik, dyrektor do spraw lecznictwa ostrowieckiego szpitala.- Zmarli leżeli na oddziale od kilku dni, wystąpiła u nich narastająca, ostra niewydolność oddechowa. Jeden z pacjentów przyjechał do nas ze Skarżyska, inny ze Starachowic. To wszystko było powodem natychmiastowej reakcji i zabezpieczenia przed rozwojem ewentualnego zakażenia.

Dyrektor Adam Karolik poinformował, że trzy wyniki były negatywne, zaś jeden – u pacjenta ze Starachowic- wątpliwy. Badanie nie zostanie wykonane ponownie, bowiem pacjent nie żyje. Zanim trafił do Ostrowca, 24 marca w szpitalu w Starachowicach miał wykonany test, którego wynik był negatywny.

Oddział Intensywnej Terapii jest obecnie całkowicie zamknięty. Personel, który dyżurował tam w poniedziałek, został w środku. To trzech lekarzy, sześć pielęgniarek i jedna salowa, od których pobrane zostały wymazy. Kolejnych ponad 30 pracowników oddziału jest objętych kwarantanną i czeka na badania w domach. Na oddziale nie ma żadnych pacjentów.

- Personel objęty jest kwarantanną siedmiodniową, bowiem taka dotyczy służby zdrowia- mówi Adam Karolik.- Oddział zostanie odkażony, od osób, które były akurat na dyżurze zostaną za kilka dni pobrane próbki i jeśli wynik będzie ujemny, oddział wróci do pracy. Do personelu, który przebywa w domach, a mówimy o ponad 30 osobach, przyjedzie „koronobus” z Kielc, którego załoga pobierze próbki na miejscu.

W tej chwili wstrzymano przyjęcia do ostrowieckiego szpitala. Dyrektor Karolik zapewnił, że wszyscy pacjenci, którzy przebywają obecnie w lecznicy, mają zapewnioną opiekę, także anestezjologiczną.

Zobacz także:Koronawirus w Świętokrzyskiem? [RAPORT NA BIEŻĄCO]

🔔🔔🔔

Pobierz bezpłatną aplikację Echa Dnia i bądź na bieżąco!
Oprócz standardowych kategorii, z powodu panującej epidemii, wprowadziliśmy do niej zakładkę, w której znajdziesz wszystkie aktualne informacje związane z epidemią koronawirusa.

Aplikacja jest bezpłatna i nie wymaga logowania.

Jakie są objawy i jak się chronić? Zobaczcie

Zobacz też, jak prawidłowo myć ręce:

Dodaj ogłoszenie