Oto laureaci konkursów przedmiotowych 2021 w szkołach podstawowych w Kielcach. Są najlepsi w regionie świętokrzyskim [LISTA]

Paulina Baran
Paulina Baran
Pixabay
Udostępnij:
Znamy wszystkich laureatów konkursów przedmiotowych dla szkół podstawowych województwa świętokrzyskiego. Uczniowie z Kielc zdobyli 82 tytuły laureata, najwięcej z informatyki -15, języka angielskiego - 12, języka niemieckiego -10 i z języka polskiego - 9. Wśród kieleckiej młodzieży jest jeden potrójny laureat oraz aż siedem osób, które zdobyły ten prestiżowy tytuł z dwóch konkursów!

Konkursy przedmiotowe w szkołach podstawowych mają bardzo dużą rangę. Pokazują bowiem jak poszczególne szkoły pracują z uczniami zdolnymi, to dlatego wynik tych konkursów jest czasem ważniejszy od rezultatu uzyskanego na egzaminie na koniec szkoły podstawowej. Tytuł laureata konkursu przedmiotowego zwalnia uczniów z pisania z tej części egzaminu, z której dany uczeń zdobył laur i często otwiera drogę do najlepszych szkół średnich w całej Polsce. Żeby go zdobyć trzeba jednak przejść aż trzy etapy - rozpoczynając od pierwszego szkolnego, a kończąc na trzecim - wojewódzkim, do którego trafiają tylko najlepsi uczniowie.

W tym roku przeprowadzono konkursy z 12 przedmiotów.

Maksym Miernik z I Społecznej Szkoły Podstawowej imienia Mikołaja Reja w Kielcach jest laureatem aż trzech konkursów - z języka polskiego, języka niemieckiego i języka angielskiego.

Oto laureaci konkursów z dwóch przedmiotów:

Maria Anna Sójka ze Szkoły Podstawowej numer 25 imienia Kornela Makuszyńskiego w Kielcach jest laureatką konkursów z języka polskiego i języka niemieckiego

Kinga Monika Banaś ze Szkoły Podstawowej numer 25 imienia Kornela Makuszyńskiego jest laureatką konkursów z języka polskiego i chemii

Aleksandra Ewa Jamka ze Szkoły Podstawowej numer 25 imienia Kornela Makuszyńskiego w Kielcach jest laureatką konkursów z języka angielskiego i matematyki

Wojciech Graba ze Szkoły Podstawowej numer 1 imienia Stanisława Staszica jest laureatem konkursów z informatyki i matematyki

Filip Bartocha ze Szkoły Podstawowej numer 7 imienia Partyzantów Ziemi Kieleckiej w Kielcach jest laureatem konkursów z chemii i matematyki

Mikołaj Lipiński ze Szkoły Podstawowej numer 8 imienia Wojska Polskiego w Kielcach jest laureatem konkursów z chemii i fizyki

Adrianna Paciorek ze Szkoły Podstawowej numer 33 imienia Ignacego Jana Paderewskiego w Kielcach jest laureatką konkursów z fizyki i matematyki


Oto wszyscy laureaci konkursów z Kielc:

Konkurs z języka polskiego
Maja Smagór - Szkoła Podstawowa numer 34 imienia Adama Mickiewicza, nauczyciel Janina Kulik
Martyna Kopyś - Szkoła Podstawowa numer 28 w Zespole Placówek Oświatowych numer 1 w Kielcach, nauczyciel Grażyna Monik-Bukowska
Wiktoria Bednarska - Szkoła Podstawowa numer 2 w Kielcach, nauczyciel Teresa Kozłowska
Beata Kułaga - Szkoła Podstawowa numer 24 imienia Pierwszej Kompanii Kadrowej, nauczyciel Elżbieta Winczura
Aleksandra Nowak - Szkoła Podstawowa numer 31 z Oddziałami Integracyjnymi imienia Henryka Sienkiewicza, nauczyciel Zofia Bielecka
Antonina Dąbek - Szkoła Podstawowa numer 28 w Zespole Placówek Oświatowych numer 1 w Kielcach, nauczyciel Grażyna Monik-Bukowska
Kinga Monika Banaś - Szkoła Podstawowa numer 25 imienia Kornela Makuszyńskiego, nauczyciel Edyta Pawłowska
Maksym Miernik - I Społeczna Szkoła Podstawowa imienia Mikołaja Reja w Kielcach, nauczyciel Mariola Sarek
Maria Anna Sójka - Szkoła Podstawowa numer 25 imienia Kornela Makuszyńskiego, nauczyciel Edyta Pawłowska

Konkurs z języka angielskiego
Konstanty Rogaliński z Akademickiej Szkoły Podstawowej uzyskał najlepszy wynik w województwie, nauczyciel Marta Kowalczyk

Pozostali zdobywcy tytułów laureata:
Adrianna Chmura - Szkoła Podstawowa numer 33 im Ignacego Jana Paderewskiego, nauczyciel Katarzyna Gała
Amelia Kinsman - Katolicka Szkoła Podstawowa imienia świętego Stanisława Kostki, nauczyciel Emilia Pobocha
Malwina Srokosz - Szkoła Podstawowa numer 9 imienia Adolfa Dygasińskiego, nauczyciel Agata Włosińska
Zuzanna Witkowicz - Szkoła Podstawowa numer 28 w Zespole Placówek Oświatowych numer 1 w Kielcach, nauczyciel Monika Rozdziałowska
Adam Czerwiński -Szkoła Podstawowa numer 25 imienia Kornela Makuszyńskiego, nauczyciel Michał Kurtek
Bartosz Łukasik - Szkoła Podstawowa numer 25 imienia Kornela Makuszyńskiego, nauczyciel Michał Kurtek
Malina Jamka - Galea - Szkoła Podstawowa numer 28 w Zespole Placówek Oświatowych numer 1 w Kielcach, nauczyciel Beata Dulnik
Maksym Miernik - I Społeczna Szkoła Podstawowa imienia Mikołaja Reja w Kielcach, nauczyciel Agnieszka Pawłowska-Jeruszka
Mateusz Gajda - Szkoła Podstawowa numer 27 imienia Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, nauczyciel Arkadiusz Gałgowski
Aleksandra Ewa Jamka - Szkoła Podstawowa numer 25 imienia Kornela Makuszyńskiego w Kielcach, nauczyciel Michał Kurtek
Milan Spadło - Szkoła Podstawowa numer 24 imienia Pierwszej Komapanii Kadrowej w Kielcach, nauczyciel Małgorzata Biskupska

Konkurs z informatyki
Paweł Stolarski ze Szkoły Podstawowej numer 15 imienia Tadeusza Kościuszki był najlepszy w województwie, nauczyciel Andrzej Mróz

Pozostali zdobywcy tytułów laureata:
Krzysztof Stefańczyk - Katolicka Szkoła Podstawowa imienia Maryi z Nazaretu w Kielcach, nauczyciel Marcin Drabik
Filip Papros - Szkoła Podstawowa imienia Juliusza Verne'a w Kielcach, nauczyciel Tomasz Waldon
Wojciech Graba - Szkoła Podstawowa numer 1 imienia Stanisława Staszica, nauczyciel Dariusz Stępień
Tomasz Paweł Kossakowski - Szkoła Podstawowa numer 25 imienia Kornela Makuszyńskiego w Kielcach, nauczyciel Jarosław Sołtys
Mikołaj Maksymow - Szkoła Podstawowa numer 2 imienia Marii Konopnickiej w Kielcach, nauczyciel Tomasz Słuszniak

Konkurs z chemii
Filip Bartocha - Szkoła Podstawowa numer 7 imienia Partyzantów Ziemi Kieleckiej w Kielcach, nauczyciel Marzena Wołowska
Julia Rębosz - Europejska Szkoła Podstawowa w Kielcach, nauczyciel Magdalena Jędrzejek
Antonina Bukowska - Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II stopnia w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych imienia Ludomira Różyckiego, nauczyciel Paulina Borek
Kinga Monika Banaś - Szkoła Podstawowa numer 25 imienia Kornela Makuszyńskiego w Kielcach, nauczyciel Anna Biskup
Mikołaj Lipiński - Szkoła Podstawowa numer 8 imienia Wojska Polskiego w Kielcach, nauczyciel Małgorzata Stachera

Konkurs z fizyki

Trzy osoby znalazły się na pierwszym miejscu w województwie - zdobyły dokładnie taką samą liczbę punktów. Oto one:
Adrianna Paciorek ze Szkoły Podstawowej numer 33 imienia Ignacego Jana Paderewskiego w Kielcach, nauczyciel Anna Durlik, Antoni Paduch - Szkoła Podstawowa numer 2 imienia Marii Konopnickiej, nauczyciel Marta Gidel-Marcinkowska,
Zofia Kociełkiewicz - Katolicka Szkoła Podstawowa imienia świętego Stanisława Kostki, nauczyciel Agnieszka Pawlusek

Pozostali zdobywcy tytułów laureata
Mikołaj Lipiński - Szkoła Podstawowa numer 8 imienia Wojska Polskiego, nauczyciel Beata Kołodziej
Jakub Wójcik - Szkoła Podstawowa numer 12 imienia Bohaterów Westerplatte, nauczyciel Janina Dudkowska
Juliusz Klaudel - Szkoła Podstawowa numer 27 imienia Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, nauczyciel Małgorzata Drdzeń
Michał Urbaniak - Szkoła Podstawowa Integracyjna numer 11 imienia Bohaterów Warszawy, nauczyciel Edyta Kosior

Konkurs z historii
Dwie osoby znalazły się na pierwszym miejscu w województwie - zdobyły dokładnie taką samą liczbę punktów. To Franciszek Małkiński z I Społecznej Szkoły Podstawowej imienia Mikołaja Reja w Kielcach, nauczyciel Robert Soliński i Michał Jabłoński - Szkoła Podstawowa numer 27 imienia Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, nauczyciel Marcin Braniewski

Pozostali zdobywcy tytułów laureata
Michał Misiuna - Szkoła Podstawowa numer 33 imienia Ignacego Jana Paderewskiego, nauczyciel Janusz Sap
Michał Jan Górski - Szkoła Podstawowa numer 25 imienia Kornela Makuszyńskiego, nauczyciel Ewa Złotnicka
Przemysław Kiniorski - Szkoła Podstawowa numer 5 imienia Stefana Artwińskiego w Kielcach, nauczyciel Marta Małek

Konkurs z matematyki
Adrianna Paciorek - Szkoła Podstawowa numer 33 imienia Ignacego Jana Paderewskiego, nauczyciel Agata Strankowska
Aleksandra Ewa Jamka - Szkoła Podstawowa numer 25 imienia Kornela Makuszyńskiego, nauczyciel Edyta Wrona
Kacper Kobos - Szkoła Podstawowa numer 20 imienia Natalii Machałowej, nauczyciel Iwona Miniur
Mila Okła - I Społeczna Szkoła Podstawowa imienia Mikołaja Reja w Kielcach, nauczyciel Wioletta Stokowiec
Wojciech Graba - Szkoła Podstawowa numer 1 imienia Stanisława Staszica w Kielcach, nauczyciel Urszula Sodel
Adam Mirosławski - Szkoła Podstawowa Integracyjna numer 11 imienia Bohaterów Warszawy w Kielcach, nauczyciel Agata Lasak - Michta
Anna Aneta Kozub - Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II stopnia w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych imienia Ludomira Różyckiego, nauczyciel Iwona Kowal
Antonii Palacz - Szkoła Podstawowa numer 22 imienia Generała Stanisława Maczka w Kielcach, nauczyciel Grażyna Kamińska
Bartosz Dziuba - Szkoła Podstawowa numer 9 imienia Adolfa Dygasińskiego, nauczyciel Małgorzata Ogłoza - Fisiak
Filip Bartocha - Szkoła Podstawowa numer 7 imienia Partyzantów Ziemi Kieleckiej w Kielcach, nauczyciel Elżbieta Zapała
Joanna Lasota - Szkoła Podstawowa numer 33 imienia Ignacego Jana Paderewskiego w Kielcach, nauczyciel Monika Staszkiewicz
Julia Suchojad - I Społeczna Szkoła Podstawowa imienia Mikołaja Reja w Kielcach, nauczyciel Wioletta Stokowiec
Leopold Robak - I Społeczna Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Reja w Kielcach, nauczyciel Wioletta Stokowiec
Mateusz Maksymilian Zynek - Szkoła Podstawowa numer 25 imienia Kornela Makuszyńskiego, nauczyciel Agnieszka Kundera - Burek
Wiktoria Kula - Szkoła Podstawowa numer 19 imienia Ireny Sendlerowej w Kielcach

Konkurs z geografii

Krzysztof Naworyta - Szkoła Podstawowa numer 28 w Zespole Placówek Oświatowych numer 1, nauczyciel Beata Nosek
Marcin Lipiński - Szkoła Podstawowa numer 20 imienia Natalii Machałowej, Joanna Osika
Nadia Zaczkowska - Szkoła Podstawowa numer 12 imienia Bohaterów Westerplatte, nauczyciel Agnieszka Wyderska

Konkurs z biologii
Mateusz Małkowski - Katolicka Szkoła Podstawowa imienia świętego Stanisława Kostki, nauczyciel Agnieszka Nowakowska
Emilia Szpak - Szkoła Podstawowa Integracyjna numer 11 imienia Bohaterów Warszawy, nauczyciel Jolanta Łuc
Michał Starzyk - Katolicka Szkoła Podstawowa imienia świętego Stanisława Kostki, nauczyciel Agnieszka Nowakowska
Igor Sawiński - Pierwsza Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa w Kielcach, nauczyciel Małgorzata Pasińska
Julia Roszewska - Europejska Szkoła Podstawowa w Kielcach, nauczyciel Małgorzata Pasińska
Marcel Chałan - Katolicka Szkoła Podstawowa imienia świętego Stanisława Kostki, nauczyciel Agnieszka Nowakowska

Konkurs z języka rosyjskiego
Loskutov Denys ze Szkoły Podstawowej numer 13 imienia Władysława Jagiełły był najlepszy w województwie, druga była Anna Kovalenko z tej samej szkoły. Do konkursu przygotowywali się sami.

Konkurs z języka niemieckiego
Igor Wąsik - Szkoła Podstawowa nr 34 imienia Adama Mickiewicza w Kielcach, nauczyciel Marzena Podkowa
Weronika Szałas - I Społeczna Szkoła Podstawowa imienia Mikołaja Reja w Kielcach, nauczyciel Kamil Janik
Joanna Orłowicz - I Społeczna Szkoła Podstawowa imienia Mikołaja Reja w Kielcach, nauczyciel Iwona Wójcik
Paul Kramarz - Szkoła Podstawowa numer 34 imienia Adama Mickiewicza w Kielcach, nauczyciel Olga Wencelis
Kacper Grabarz - Szkoła Podstawowa numer 39 imienia Stanisława Moniuszki, nauczyciel Barbara Radzewicz
Maksym Miernik - I Społeczna Szkoła Podstawowa imienia Mikołaja Reja w Kielcach, nauczyciel Klaudia Kabza
Wiktoria Kotwica - Szkoła Podstawowa numer 34 imienia Adama Mickiewicza w Kielcach, nauczyciel Edyta Kucharczyk-Rębiś
Hanna Lelonek - Szkoła Podstawowa numer 39 imienia Stanisława Moniuszki, nauczyciel Barbara Radzewicz
Maria Anna Sójka - Szkoła Podstawowa numer 25 imienia Kornela Makuszyńskiego w Kielcach, nauczyciel Katarzyna Łukasik
Krzysztof Maciej Gryc - Szkoła Podstawowa numer 25 imienia Kornela Makuszyńskiego w Kielcach, nauczyciel Katarzyna Łukasik

Konkurs z języka francuskiego
Zofia Błażejewska - Szkoła Podstawowa numer 2 imienia Marii Konopnickiej w Kielcach
Maya Kozior - Szkoła Podstawowa numer 25 imienia Kornela Makuszyńskiego w Kielcach

Q&A z Robertem Kubicą

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie