MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Oto ranking świętokrzyskich liceów według portalu WaszaEdukacja.pl. Nazaret i... Niepubliczne Liceum z Ostrowca na czele. Kto dalej?

Paulina Baran
Paulina Baran
Na kolejnych slajdach prezentujemy najnowszy ranking liceów w Świętokrzyskiem - za rok 2024. W zestawieniu umieszone są wszystkie szkoły. Podajemy ich miejsce w skali całego kraju>>>
Na kolejnych slajdach prezentujemy najnowszy ranking liceów w Świętokrzyskiem - za rok 2024. W zestawieniu umieszone są wszystkie szkoły. Podajemy ich miejsce w skali całego kraju>>>Pixaby.com
Portal Wasza Edukacja.pl opublikował ogólnopolski ranking liceów za 2024 rok. Które miejsca zajęły szkoły z województwa świętokrzyskiego? Jak wygląda ranking dla wszystkich liceów ze Świętokrzyskiego? Zobaczcie - jest sporo niespodzianek, w pierwszej trójce są kielecki" Nazaret", Niepubliczne Liceum w Ostrowcu Świętokrzyskim i kielecki "Żerom" - wszystkie. Które szkoły uplasowały się na kolejnych pozycjach?

Oto ranking świętokrzyskich liceów według portalu WaszaEdukacja.pl.

W galerii zdjęć prezentujemy ranking 2024 wszystkich liceów ze Świętokrzyskiego według portalu WaszaEdukacja.pl

Najlepsze licea ze Świętokrzyskiego - ranking

Portal WaszaEdukacja.pl stworzył wyjątkowy ranking, wzięło w nim udział 1978 liceów publicznych oraz niepublicznych, spełniając tym samym wymogi regulaminu. Na podstawie tego rankingu stworzyliśmy też ranking wszystkich liceów ze Świętokrzyskiego. W porównaniu do poprzednich rankingów, jest sporo zmian.

W Świętokrzyskiem na czele niezmiennie Liceum Ogólnokształcące imienia świętej Jadwigi Królowej Kielce, popularny "Nazaret", ale za plecami tej szkoły już spory ruch. Na drugie miejsce awansowało Niepubliczne Liceum imienia Stanisława Konarskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim - to wielki sukces, na trzeciej pozycji jest najstarsza kielecka szkoła - I Liceum Ogólnokształcące imienia Stefana Żeromskiego, miejsce czwarte należy do VI Liceum Ogólnokształcące imienia Juliusza Słowackiego w Kielcach, a pozycję piątą zajmuje II Liceum Ogólnokształcące imienia Jana Śniadeckiego w Kielcach, szóste jest Liceum Ogólnokształcące numer II imienia Joachima Chreptowicza z Ostrowca Świętokrzyskiego.

Notujemy parę spektakularnych awansów, które są dziełem takich szkół jak IV Liceum Ogólnokształcące w Kielcach, Liceum Ogólnokształcące imienia Stanisława Staszica w Starachowicach i Liceum w Połańcu.

Mamy też kilka szkół , które zaliczyły spadki. Największy Liceum Ogólnokształcące w Łopusznie aż o 1000 miejsce w dół. Spore spadki zaliczyły też: Liceum Ogólnokształcące imienia Głowackiego w Opatowie czy Liceum Ogólnokształcące imienia Stanisława Staszica w Ostrowcu Świętokrzyskim.

W galerii zdjęć prezentujemy ranking 2024 wszystkich liceów ze Świętokrzyskiego według portalu WaszaEdukacja.pl

Ranking WaszaEdukacja.pl

WaszaEdukacja.pl informuje, że: "Przy tworzeniu rankingu liceów, uwzględnione zostały różnorodne kryteria, aby zapewnić obiektywne i kompleksowe podejście. Na liście znalazły się wyniki z egzaminów maturalnych na poziomie podstawowym i rozszerzonym, wyniki z ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych oraz wskaźniki edukacyjnej wartości dodanej (EWD) z lat 2020-2023. Dane do rankingu pozyskane zostały ze sprawdzonych źródeł, takich jak Okręgowa Komisja Egzaminacyjna, Centralna Komisja Egzaminacyjna oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki, co zapewnia wiarygodność i rzetelność wyników".

Jak informują twórcy rankingu - ma on charakter porównawczy i może być pomocnym narzędziem dla uczniów i ich rodziców przy wyborze szkoły średniej. Jednak nie powinien być jedynym kryterium wyboru liceum. Ważne są również profile szkół, oferta edukacyjna, kadra nauczycielska oraz opinie innych uczniów i rodziców.

W galerii zdjęć prezentujemy ranking 2024 wszystkich liceów z regionu radomskiego według portalu WaszaEdukacja.pl

Zobacz ranking Perspektyw w roku 2024:

Sprawdź też najnowszy ranking świętokrzyskich techników

od 7 lat
Wideo

Polacy badają kosmos

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie