OXYSHOP KONTRA SMOG!

  Artykuł sponsorowany

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  W kieleckiej galerii Echo i w sklepie internetowym www.oxyshop.pl dostępne są skuteczne środki do ochrony zdrowia Twojego i Twoich bliskich.
  OXYSHOP KONTRA SMOG!
  1/8
  przejdź do galerii
  Polska nadal znajduje się w czołówce krajów Unii Europejskiej z najgorszą jakością powietrza. Z powodu smogu w Polsce rocznie umiera ponad 46 tysięcy osób. 36 wśród 50 najbardziej zanieczyszczonych miast Unii Europejskiej znajduje się w Polsce.

  Kiedy przyjrzymy się stacjom o najwyższych średniorocznych stężeniach pyłu PM2,5 w Europie, będą to stacje z krajów Europy Środkowo Wschodniej, głównie z Polski. Warto zauważyć, że wśród europejskich liderów znajdziemy nie tylko duże miasta jak Kraków lub Katowice, ale także małe miejscowości. Fatalna jakość powietrza dotyczy również miejscowości położonych w województwie świętokrzyskim. Miszkańcy Kielc na przykład często narzekają na fatalną jaość powietrza.
  -Cieżko oddychać- to często powtarzane słowa w Satrachowicach, Skarżysku Kamiennej, Włoszczowie, Ostrowcu czy Jędrzejowie. Dominujące źródło pyłu PM2,5 w Polsce stanowią instalacje grzewcze: kotły i piece na węgiel oraz drewno, a także kominki.

  Jest na to lekarstwo!
  Zanieczyszczone powietrze przyczynia się do powstawania schorzeń układu oddechowego, alergii oraz wielu innych chorób. Jest szczególnie niebezpieczne dla osób starszych oraz dzieci.

  Skoro wiemy jakie jest zagrożenie zadbajmy o swoje zdrowie dostępnymi środkami, które wcale nie wymagają od nas bardzo wysokich nakładów, a uchronią nas przed zanieczyszczeniami.
  - maski antysmogowe
  - oczyszczacze powietrza

  Maski antysmogowe
  Maski takie to nic innego jak filtry, które uniemożliwiają przenikanie zanieczyszczeniom do naszych płuc. Maja one za zadanie wychwycenie większości szkodliwych substancji. Pamiętajmy, gdy już wybieramy maski antysmogowe, nich maja one odpowiednie filtry. Występują one w trzech rodzajach:
  filtry węglowe – usuwają one lotne związki organiczne między innymi benzopireny, część z tych filtrów zatrzymuje również nieprzyjemny zapach.

  Filtry HEPA – są to najpopularniejsze filtry i możemy je spotkać w różnych klasach E10, E11, E12, i H13. Im wyższa klasa filtru tym jest on lepszy. Takie filtry wyłapują wirusy, bakterie czy też mikropyły PM2,5. Dzięki temu, że posiadają zwiększona przepuszczalność powietrza zdecydowanie łatwiej się w nich oddycha. Polecane do używania podczas aktywności fizycznej.
  Filtry łączone czyli filtr węglowy + filtr hepa – zapewniają najwyższą ochronę przed zanieczyszczeniami powietrza dzięki połączeniu obydwu filtrów. Niestety minusem łączonych filtrów jest brak ustalonych norm, więc nie mamy gwarancji ich jakości.

  Oczyszczacze powietrza
  Oczyszczacz powietrza to nic innego jak urządzenie, które dostarcza nam czyste powietrze przez przefiltrowanie go i usuniecie z niego zanieczyszczeń. Jak już wspomnieliśmy wcześniej, zanieczyszczone powietrze w naszych domach i miejscach pracy może być przyczyną dolegliwości zdrowotnych. Okres grzewczy = smog, wiosna i lato to pylące rośliny do tego dołóżmy kurz, zarodniki pleśni, drobnoustroje i brzydki zapach, to wszystko razem sprawia, że otaczające nas powietrze jest dużo gorszej jakości niż chcielibyśmy.

  Biorąc pod uwagę fakt, iż każdy z nas średnio robi 900 wdechów na godzinę tym samym wprowadzamy do płuc około 7,5 litra powietrza na minutę, czyli ponad 10 000 litrów powietrza na dobę, oczyszczacze są potrzebne. Szkodliwe pyły, które zawarte są w otaczającym nas powietrzu zwiększają ryzyko szeregu chorób. Większość, swojego życia spędzamy w pomieszczeniach, więc możemy kontrolować jakość powietrza, które wdychamy. Bardzo dużą część społeczeństwa dotyka „syndrom chorego budynku”.
  Oznacza to niesprawną wentylację, emisję szkodliwych substancji z wykorzystanych materiałów budowlanych, a tym samym negatywne dla zdrowia ludzkiego konsekwencje. Na szczęście w znacznym stopniu możemy to kontrolować, ponieważ oczyszczacz powietrza potrafi nas ochronić przed większością zanieczyszczeń takich jak:
  Smog- niestety z łatwością dostaje się do naszych domów poprzez instalacje wentylacyjne, nieszczelne okna czy w czasie wietrzenia mieszkania (choć to jest najmniej wskazane podczas okresu grzewczego);
  Kurz – zawiera liczne bakterie, jaja pasożytów, ludzki naskórek czy metale ciężkie;
  Alergeny – bardzo uciążliwe dla osób cierpiących na alergie (pyłki roślin, roztocza, kurz);
  Lotne zawiązki organiczne – to związki będące przyczyną powstawania „syndromu chorego budynku”.

  www.oxyshop.pl

  Galeria Echo
  ul. Świętokrzyska 20
  25-406 Kielce
  Pasaż Tesco
  tel. 502919819
  tel. 797650200
  Godziny otwarcia:
  Pon-Sob 9-21
  Nd 10-20

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Wideo