Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Pacjenci przyjmowani już w "akwarium" - Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w Sandomierzu

Klaudia tajs
Szklane pomieszczenie, nazywane przez pacjentów akwarium już służy osobom rejestrującym się w szpitalnym oddziale  ratunkowym Szpitala Specjalistycznego  Ducha Świętego w Sandomierzu.
Szklane pomieszczenie, nazywane przez pacjentów akwarium już służy osobom rejestrującym się w szpitalnym oddziale ratunkowym Szpitala Specjalistycznego Ducha Świętego w Sandomierzu. Klaudia Tajs
Szklane pomieszczenie, nazywane przez pacjentów akwarium, już służy osobom rejestrującym się w szpitalnym oddziale ratunkowym Szpitala Specjalistycznego Ducha Świętego w Sandomierzu. Akwarium to jeden z kilku nowych elementów, usprawniających pracę szpitalnego oddziału ratunkowego.

Pomysłodawcą wprowadzenia zmian i usprawnienia funkcjonowania szpitalnego oddziału ratunkowego w sandomierskiej lecznicy jest wicedyrektor Beata Wiater. Nowości to pokłosie objęcia przez panią doktor Beatę Wiater stanowiska wicedyrektora lecznicy.
Pani dyrektor zapowiedziała zmiany, które już widać. Pacjenci rejestrują się w szpitalnym oddziale ratunkowym, po wejściu do szklanego pomieszczenia. - Pomieszczenie to, nazywane przez niektórych akwarium ma dać pacjentom komfort przyjęcia - tłumaczy Beata Wiater. - Pacjenci są pojedynczo przyjmowani. Przy okazji realizujemy postanowienia RODO.

Pomysłodawcą wprowadzenia zmian i usprawnienia funkcjonowania szpitalnego oddziału ratunkowego w sandomierskiej  lecznicy jest wicedyrektor Beata Wi
Pomysłodawcą wprowadzenia zmian i usprawnienia funkcjonowania szpitalnego oddziału ratunkowego w sandomierskiej lecznicy jest wicedyrektor Beata Wiater. Klaudia Tajs

Działa już system opaskowania pacjentów na szpitalnym oddziale ratunkowym. O czasie przyjęcia przez lekarza decyduje kolor opasek, do jakich został zakwalifikowany pacjent. - Myślę, że to się sprawdza, bo widać już na oddziale zasadniczą różnicę - dodaje wicedyrektor Wiater.

W planach jest także wydzielenie odrębnego pomieszczenia przy szpitalnym oddziale ratunkowym, z przeznaczeniem dla osób będących pod wpływem alkoholu. Do pokoju będą kierowane osoby, które w następnej kolejności maja przejść na oddział psychiatryczny w celu leczenia odwykowego lub dla osób nietrzeźwych zbieranych przez karetki z ulicy. - Dziś wszyscy leżą na wspólnej sali - tłumaczy Beata Wiater. - Dlatego chcielibyśmy wydzielić pokój, który odizoluje tych pacjentów będących pod wpływem alkoholu od pacjentów, którzy czekają na przyjęcie na oddział z innych przyczyn. Absolutnie nie jest to dyskryminacja pod względem medycznym. Chodzi o wygodę dla jednych i drugich.

POLECAMY RÓWNIEŻ:




Najpiękniejsze polskie cheerleaderki. Zdjęcia


Praca marzeń. 10 najlepszych ofert pracy



10 najdłuższych małżeństw w świecie show-biznesu



Wille i pałace najbogatszych Polaków. Zobacz, jak mieszkają



Te kraje omijaj szerokim łukiem! Zobacz ranking



Ile kosztuje wychowanie dziecka w Polsce?


ZOBACZ TAKŻE: Flesz. Koniec zmiany czasu do 2021 roku w Polsce

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie