Korona Kielce jest już w ćwierćfinale Fortuna Pucharu Polski. A tak grała 16 lat temu z Groclinem Grodzisk Wielkopolski w finale rozgrywek

Dorota Kułaga
Korona przegrała finał z Groclinem 0:2
Korona przegrała finał z Groclinem 0:2 Polska Press
Kilka dni temu, eliminując Legię Warszawa (było 2:1 po dogrywce) Korona Kielce awansowała do ćwierćfinału Fortuna Pucharu Polski. Jej rywalem na tym szczeblu rozgrywek będzie Jagiellonia Białystok, a mecz odbędzie się pod koniec lutego w Białymstoku. Podopieczni Kamila Kuzery liczą na zwycięstwo i awans do półfinału. A my przypominamy historyczny występ piłkarzy Korony Kielce w finale Pucharu Polski - mecz odbył się 1 maja 2007 roku. Na stadionie w Bełchatowie kielecki zespół przegrał z Groclinem Dyskobolią Grodzisk Wielkopolski 0:2 (0:1).

16 lat temu Korona Kielce zagrała w historycznym finale Pucharu Polski w Bełchatowie

Bramki w tym spotkaniu zdobyli Radosław Majewski w 16 minucie i Jarosław Lato w 77 minucie. Koronę gorąco dopingowało w tym spotkaniu około 4 tysięcy kibiców i był to rekordowy wyjazd kibiców Korony na mecz w historii klubu.

Kielecki zespół od 29 minuty grał w dziesiątkę, ponieważ sędzia Grzegorz Gilewski z Radomia pokazał Mariuszowi Zganiaczowi drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę.

Korona zagrała w składzie: Mielcarz - Golański, Szyndrowski, Kuś, Bednarek (63. Robak) - Bonin. Hermes, Zganiacz, Kaczmarek (73. Sasin) - Gajtkowski (46. Trzeciakiewicz), Kowalczyk.

Z zawodników, którzy zagrali w tym pojedynku, w Koronie jest Paweł Golański, który pełni rolę dyrektora sportowego ekstraklasowego klubu. Marcin Kaczmarek gra jeszcze w piłkę, ale w Łysicy Bodzentyn w Hummel 4. Lidze.