Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Park świętokrzyskich legend i czarów ma powstać w Bałtowie! Zobacz

red
Prezentujemy wstępną wizualizację Parku Dziedzictwa Ziemi Świętokrzyskiej. Ma mieć kształt gigantycznej czapki świętokrzyskiej czarownicy. Finalna ma zostać wybrana w drodze konkursu architektonicznego.
Prezentujemy wstępną wizualizację Parku Dziedzictwa Ziemi Świętokrzyskiej. Ma mieć kształt gigantycznej czapki świętokrzyskiej czarownicy. Finalna ma zostać wybrana w drodze konkursu architektonicznego.
Jeśli uda się pozyskać unijne dofinansowanie projektu to planowany przez Regionalną Organizację Turystyczną Województwa Świętokrzyskiego Park Dziedzictwa Ziemi Świętokrzyskiej prezentujące czarownice, legendy powstanie na terenie gminy Bałtów.

Wcześniej informowaliśmy, że obiekt wzorowany na słynnym londyńskim muzeum horroru może powstać w Nowej Słupi. Bałtów był jednak bardziej konkretny i we wtorek po południu decyzję o inwestycji tam podjął Zarząd Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego. Partnerem projektu została gmina Bałtów oraz stowarzyszenie Bałt, które stworzyło słynny Jura Park.

- Od lat brakuje nam takiego miejsca na turystycznej mapie Świętokrzyskiego. Nasz park, który powstanie na terenie Bałtowa, będzie tak naprawdę początkiem szlaku legend. Chcemy wyznaczyć taki szlak i pokazać, że cały teren aż kipi od arcyciekawych i fascynujących dla dzieci historii regionu. Poprzez legendy możemy edukować i prezentować atrakcje dziedzictwa kulturowego i naturalnego w atrakcyjny, multimedialny, interaktywny sposób. I nie musi to być tylko czarownica, choć niewątpliwie będzie ona jednym z mocnych punktów naszego parku, na co zwracali uwagę eksperci od marketingu miejsc, organizacje pozarządowe oraz przedsiębiorcy z całego województwa, biorący udział w konsultacjach społecznych, jakie prowadziliśmy na przełomie lat 2014 i 2015. Szlak wyznaczamy także po to, żeby wzmocnić potencjał co najmniej kilku muzeów oraz instytucji kultury, które będą w przyszłości tworzyć spójną ofertę rodzin i młodzieży szkolnej - mówi Jacek Kowalczyk, prezes Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego.

- Mieliśmy do wyboru dwie lokalizacje, czyli Nową Słupię i Bałtów, ale zdecydowaliśmy się na Bałtów, biorąc pod uwagę spodziewany efekt gospodarczy naszego przedsięwzięcia oraz duże doświadczenie lokalnych partnerów w zarządzeniu obiektami prezentującymi dziedzictwo naturalne regionu. Wsłuchaliśmy się także w głosy różnych środowisk opiniotwórczych- dodaje dyrektor biura zarządu Regionalnej Organizacji Turystycznej Małgorzata Wilk - Grzywna.

Wartość całej inwestycji ma wynieść około 20 milionów złotych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kto musi dopłacić do podatków?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie