Paula Gorycka wicemistrzynią Europy w kolarstwie górskim!

/SAW/
Paula Gorycka wywalczyła wicemistrzostwo Europy w kolarstwie górskim
Paula Gorycka wywalczyła wicemistrzostwo Europy w kolarstwie górskim Fot. Kamil Markiewicz
Paula Gorycka z kieleckiej grupy 4F E-Vive Racing Team wywalczyła wicemistrzostwo Europy w kolarstwie górskim (MTB) w kategorii młodzieżowej. Na dziewiątej pozycji uplasowała się inna zawodniczka kieleckiego teamu - Monika Żur. Mistrzostwa rozgrywane są w Moskwie.

Paula Gorycka do samego końca walczyła o złoto ze Szwajcarką Jolandą Nef, aktualną mistrzynią świata juniorek, która z powodzeniem ściga się też z seniorkami. Ostatecznie przegrała z nią na mecie zaledwie o 8 sekund.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni. Paula potwierdziła świetną formę, Monika też wypadła dobrze - ocenił Andrzej Piątek, trener zawodniczek 4F E-Vive Racing Team.

Paula jest rezerwową na tegoroczne igrzyska olimpijskie w Londynie. Polskę reprezentować będą dwie seniorki - wicemistrzyni olimpijska z Pekinu Maja Włoszczowska oraz Aleksandra Dawidowicz (obie CCC Polkowice).
Wyniki wyścigu do lat 23. 1. Jolanda Nef (Szwajcaria) 1:12.29; 2. Paula Gorycka (Polska) - strata 8 sekund, 3. Anne Terpstra (Holandia) - 56; 9. Monika Żur (Polska) - 5.57.