Pełna hala i świetna atmosfera. Kolejarze rywalizowali w Suchedniowie o mistrzostwo Polski w tenisie stołowym [ZDJĘCIA]

Paweł Wełpa
Paweł Wełpa
Kolejne zdjęcia na kolejnych slajdach >>>Ponad setka kolejarzy przyjechała w weekend do Suchedniowa, aby walczyć o mistrzostwo polski w tenisie stołowym. Niezależnie od wyników, widać było, że zabawa była przednia.Takich imprez zdecydowanie powinno być więcej. Kolejarzom tak bardzo Suchedniów przypadł do gustu w zeszłym roku, że i teraz ponownie został on wybrany na gospodarza mistrzostw kraju.Kolejarzom tak się spodobało, że w tym roku stawili się w liczbie dwukrotnie większej. Ponad sto osób rywalizował w nowej hali Szkoły Podstawowej nr 1 w Suchedniowie o tytuły mistrzowskie.Wśród uczestników byli też mieszkańcy powiatu skarżyskiego, w tym pingpongiści znani z ligowych zmagań.Dwukrotnie na drugim stopniu podium, w singlu i deblu, stanął skarżyszczanin Wiesław Mazurek, który na co dzień reprezentuje trzecioligowy Campeones Wąchock, a pracuje w CT Lublin. W deblu nie udało mu się obronić tytułu, ale w singlu poprawił swoją zeszłoroczną pozycję o jedno miejsce.W deblu jego partnerem był Michał Szostak, zawodnik KTS Skarżysko-Kamienna i pracownik IZ Skarżysko-Kamienna, który zajął też szóste miejsce w singlu w kategorii M-2.W tej samej kategorii dziewiąte miejsce zajął Łukasz Kozieł, również pracownik IZ Skarżysko-Kamienna. Szósta wśród kobiet w kategorii K-3 była Urszula Ślusarczyk reprezentująca IZ Skarżysko-Kamienna. W mikście Urszula Ślusarczyk i Łukasz Kozieł zajęli miejsca 9–16.Głównym sędzią zawodów był Bartosz Majcher, zawodnik Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów, a jego klub był współorganizatorem wydarzenia.Zawodnicy mieszkali w suchedniowskim hotelu Świętokrzyski, gdzie odbyła się ceremonia medalowa.– Bardzo nam się podoba w Suchedniowie. Zostaliśmy gościnnie przyjęci przez dyrekcję Szkoły Podstawowej nr 1, prezesa klubu Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów. Sami jesteśmy zaskoczeni, że aż tyle osób zgłosiło się do tegorocznych mistrzostw – powiedziała Danuta Stoszek z komitetu organizacyjnego mistrzostw. Paweł Wełpa

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0