Pewna wygrana KSZO 1929 z Podhalem w trzeciej lidze

/Dor/
Klaudiusz Łatkowski zdobył drugą bramkę dla KSZO 1929 w meczu z Podhalem Nowy Targ. Mirosław Rolak
KSZO Ostrowiec wygrał z Podhalem Nowy Targ w meczu III ligi małopolsko-świętokrzyskiej.

KP KSZO 1929 Ostrowiec – Podhale Nowy Targ 2:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Jakub Kapsa 7, 2:0 Klaudiusz Łatkowski 22 z karnego.

KSZO 1929: Wierzgacz 6 – Stachurski 6, Podstolak 6, Pietrasiak 6, Łatkowski 7 – Gil 6, Mikołajek 6 Ż, Burzyński 5 (60. Mężyk 2), Bełczowski 6 (89. Madej nie klas.) – Jamróz 6 (65. Czajkowski 2), Kapsa 8 (80. Mąka nie klas.).

Podhale: Sotnicki – Basta, Mikołajczyk, Urbański, Drobnak – Ochman, Świerzbiński, Jandura, Czubin – Dziadzio, Nawrot.

Sędziował: Piotr Burak z Zamościa. Widzów: 600.

Trwa bardzo dobra passa KSZO 1929, który odniósł czwarte z rzędu zwycięstwo w tym sezonie. Dwa zapisał na swoim koncie w rozgrywkach Puchary Polski – z Pogonią Siedlce i Rakowem Częstochowa, dwa w trzeciej lidze. W pierwszej kolejce wygrał na wyjeździe z MKS Trzebinia Siersza 2:1, w sobotę pokonał Podhale Nowy Targ 2:0. Gospodarze byli w tym spotkaniu zdecydowanie lepsi, ich wygrana mogła być jeszcze wyższa.

Podopieczni trenera Tadeusza Krawca w 22 minucie prowadzili 2:0 i później cały czas kontrolowali to spotkanie. Pierwszego gola strzelił najlepszy na boisku Jakub Kapsa – ładnym uderzeniem głową z siedmiu metrów. W 21 minucie Kapsa został sfaulowany w polu karny, a minutę później jedenastkę na bramkę zamienił Klaudiusz Łatkowski. Goście odpowiedzieli dwoma strzałami z 16 metrów, ale z ich obroną nie miał najmniejszych problemów Stanisław Wierzgacz.

-Cieszy to, że nie straciliśmy bramki. Można się było pokusić o kolejne gole, ale zawiodła skuteczność. Dobre okazje mieli Jakub Kapsa, Kamil Bełczowski i Rafał Gil. Zabrakło trochę szczęścia i skuteczności – powiedział Tadeusz Krawiec, trener trzecioligowca z Ostrowca.
Dodał, że cieszy się ze zwycięskiej passy zespołu. Tym bardziej, że jego drużyna nie może grać w optymalnym składzie. W dalszym ciągu urazy leczą Tomasz Persona i Kamil Dziadowicz. Teraz przed KSZO 1929 cztery mecze na wyjeździe.