Pewne zwycięstwo Orlicza Suchedniów nad zagrożoną spadkiem Piaskowianką Piaski

Paweł Wełpa
Paweł Wełpa
Orlicz Suchedniów pokonał 3:0 Piaskowiankę Piaski w kolejnym meczu świętokrzyskiej klasy okręgowej.

Tydzień temu Orlicz Suchedniów świętował awans do IV ligi, ale drużyna nie odpuszcza i w drugim z rzędu meczu u siebie pokonała tym razem Piaskowiankę Piaski.

Goście rozpoczęli mecz z animuszem i nawet zdobyli bramkę, ale sędzia Dariusz Frydryk jej nie uznał. Dwie minuty potem było już 1:0 dla gospodarzy, a niezdecydowanie obrońców wykorzystał bardzo skuteczny wiosną Mateusz Kokosza, choć gości protestowali, że faulował w tej akcji.

Bardzo dobry mecz w bramce gości rozegrał Maksymilian Grabarski, który w 35. minucie interweniował skutecznie aż trzy razy w jednej akcji. To on uchronił swój zespół przed stratą kolejnych goli.

Po przerwie dał znać o sobie instynkt strzelecki Tomasz Staszewskiego. Snajper Orlicza dołożył kolejne dwa gole do swojego dorobku i umocnił się na pierwszym miejscu tabeli strzelców.

W przerwie meczu doszło do nietypowego konkursu rzutów karych. Dwaj byli piłkarze klubu, Jan Pałgan i Kazimierz Ołownia, założyli się, że ten drugi strzeli temu pierwszemu wszystkie dziesięć karnych. Tak się jednak nie stało i wygrał bramkarz Jan Pałgan.

– Dziękuję moim chłopakom za włożone serce i utrzymanie koncentracji. Choć mamy już awans to gramy do końca. Dla nas zaczął się już okres przygotowawczy do kolejnego sezonu, a Piaskowiance życzę utrzymania się, bo to ciekawa drużyna – powiedział trener Orlicza Mariusz Arczewski.

Po 27. kolejce Orlicz nadal jest wiceliderem, a Piaskowianka jest jedenasta. W następnej kolejce suchedniowianie zagrają na wyjeździe ze Spartą Kazimierza Wielka, a Piaskowianka podejmie u siebie lidera – Star Starachowice.

Po ostatnim meczu w tym sezonie, 9 czerwca z Zenitem Chmielnik, Orlicz zaprasza kibiców na piknik i wspólne świętowanie awansu. Piknik odbędzie się po meczu, który rozpocznie się dwie godziny wcześniej – o godz. 15.00.

Orlicz Suchedniów - Piaskowianka Piaski 3:0 (1:0)